Uzaktan Kumandalı Uçak Yapımı

0
1178

 

Uçak gemi gibi araçları evde kendi başına yapmak biraz tutku işidir. Bu işi kendine hobi olarak yapan birçok kişi ve birey bulunmaktadır. Daimi yeni modeller yaparak kendilerini rahatlatan kişilerde bulunmaktadır. Sizde eğer evde kendinize bir hobi edinmek istiyorsanız işe yeni başlayanlar için anlatacağımız uzaktan kumandalı uçak yapımını yaparak zamanınızı keyif ile geçirebilirsiniz.

Uzaktan Kumandalı Uçak İçin Malzemeler Ve Yapımı

Öncelik ile şunu söyleyelim bizim size anlatacağımız uçak modeli yeni başlayanlar için olacaktır. Uzaktan kumandalı uçaklar için malzemeler ise; ıhlamur ağacından tahta parçaları, kumanda ve alıcısı, pil, tutkal, mini servor ve motor olmaktadır. Evet şimdi yapımını anlatmak gerekir ise; uçak için kanatlı ve merkez gövdeyi oluşturun ve monte edin, ikinci kanal yükseliş ve alçalış dümeni sağlanacak alanlar belirlenmeli ve üçüncü kanalda ise gaz kolonunu belirlenmesidir.

 

Bizim size ıhlamur ağacını önermemizin sebebi ise; balsa ağacı daha uygun olsa da pahallı olduğu için ilk deneme için sizlere ıhlamur ağacı daha ucuz ve hafif bir ağaç olmaktadır. Uçağınızın içine alıcıyı yerleştirdikten sonra kumanda ile ilk seferde sadece yürütme ve sağa sola dönüş yapın, yükseltmek için birkaç denemeyi bekleyin. Çünkü yükselttiğiz zaman ilk seferde uçağı düşürebilirsiniz ve burnunun üstüne düşen uçak bozulup kırılabilir emeğinize yazık olmasın diye yavaş yavaş yükseltmeye çalışın.

Uzaktan Kumandalı Uçak Yapımı

Bir önceki makalemiz olan Evde Kağıttan Tuzluk Yapımı Aşamaları başlıklı yazımızda Evde Kağıttan Tuzluk Yapımı, evde tuzluk yapımı ve kartondan tuzluk yapımı hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER