Trend Tırnak Şekilleri Nelerdir

0
1819

Kişinin ellerine göre tırnak şekilleri belirlenmektedir. Eller kadar tırnaklarda insanın kişiliğini yansıtır. Tırnaklar sadece uzun veya kısa olarak düşünülmemelidir. Birçok tırnak şekli bulunmaktadır:

İdeal tırnak şekilleri nasıl olmalıdır;

  • Küt tırnaklar
  • Yuvarlak tırnaklar
  • Oval tırnaklar
  • Kare tırnaklar
  • Badem tırnaklar

Küt tırnaklar: İnce uzun parmaklarda ve geniş ellerde daha iyi durmaktadır. Küt tırnaklara sahip olmak için, tırnaklar ortadan başlanarak törpülenmelidir. Tırnak şekilleri arasında oldukça tercih edilen bir modeldir.

küt tırnak şekilleriYuvarlak tırnaklar: Yuvarlak tırnaklar elde etmek için tırnakların yeteri uzunlukta olması gerekir. Tombul ve kısa ellere sahip kişiler için önerilen tırnak şeklidir. Bu sayede parmaklar olduğundan daha uzun ve zayıf görünecektir. Yuvarlak tırnaklara sahip olmak için törpüleme işlemi, yuvarlak şekilde olmalıdır.

yuvarlak tırnak şekilleriOval tırnaklar: Çoğu kişinin elinde gördüğümüz olağan tırnak uzamalarında görülen tırnak şekilleridir. Oval tırnak şekli son derece doğal bir görünüme sahiptir. Yumru, bombeli, tombul ve geniş ellerde oval ya da sivri uçlu tırnaklar önerilir. Tırnaklar oval, yuvarlak ya da sivri uçlu olacak şekilde yanlardan törpülenmelidir. Tırnak yanlardan törpülendiğinde daha dar gözükür. Ayrıca daha küçük el yapısına sahip kişiler oval tırnak yapısını tercih etmelidir.

oval tırnak şekilleriKare tırnaklar: Uzun parmaklara sahip kişilerin tercih edebileceği tırnak modelidir. Bu model son yılların trendidir. Kare tırnak şekli, tırnağın kenarları ile dipleri hizalanarak yapılan modeldir. Bu model yapılırken keskin tırnağa keskin hatlar verilmelidir. Kavisli köşeler elde etmemeye özen gösterilmeli ve tırnağın orta kısmında da aynı hassasiyet gösterilmelidir. Sert, düz ve belirgin hatlar olmalıdır. Törpüleme işlemi yaparken tırnağın ucu ve kenarları düz ve küt bir şekilde bırakılmalıdır. French oje sevenler için en uygun tırnak modelidir.

kare tırnak şekliBadem tırnaklar: Yuvarlak tırnak şeklinin kavisli halidir. Bu şekli elde etmek için Tırnağın sağ ve sol kısımlarından hafif kavis vermeniz gerekmektedir. Badem tırnak şekilleri ile dramatik görünümlü tırnaklara sahip olabilirsiniz ancak bakımında da dikkatli olmanız gerekir. Ufak bir darbede kırılabilen tırnak modelidir.

badem tırnaklarTırnağa şekil verilirken kullanılan törpüleme tekniği çok önemlidir. Törpü, tırnakların bakımlı ve güzel durmasını sağlayan bir faktördür. Tırnak yapıları yumuşak, sert ve kırılgan olarak farklı özelliktedir. Törpü seçerken bu tırnak yapıları göz önünde bulundurulmalıdır. Tırnak törpüsü seçmek törpülemek kadar önemlidir. Tırnak törpüleri, zımpara şekline benzer, ön ve arka kısımlarında pürüz farkı vardır. Bu tırnak törpüleri ucuz ve iş görücüdür. Bilinen bu tırnak törpüsü dışında özellikleri birbirinden farklı ve daha profesyonel tırnak törpüleri bulunmaktadır. Fonksiyonlarına göre tırnak törpüleri; Kristal tırnak törpüleri, cam tırnak törpüleri, metal tırnak törpüleri, dikdörtgen prizma şeklinde tırnak törpüleri şeklindedir.  Sağlıklı ve ideal boyutta dayanıklı tırnaklara sahip kişiler tırnak törpüsü seçimi yaparken, tırnak törpüsü üzerinde grit yani zımpara aralıklarının 220-300 olanları tercih etmelidir.

Bir önceki makalemiz olan Vücut Sıkılaştırma Tavsiyeleri başlıklı yazımızda vücudu sıkı yapma yöntemleri ve vücut nasıl sıkılaştırılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER