Tırnak Süsleme Yöntemleri

0
961

Bayanlar genellikle hep bakımlı ve güzel tırnaklara sahip olmak isterler. Bu nedenle çoğu bayanın tırnakları bakımlıdır. Tırnaklarını rengârenk ojelerle farklı desenler çizerek süslerler veya sadece düz bir oje kullanarak da bunu yaparlar. Fakat sadece oje kullanarak süslenmeyebilir. Çeşitli bantlar, aksesuarlar ve yapışkan kullanarak da oldukça hoş tırnaklar elde edilebilir. Tırnak süsleme bunlarla birlikte adeta bir sanata dönüşmüş durumdadır. Çeşitli birçok yaratıcı model bulunmaktadır. Sağlıklı ve bakımlı olan tırnaklara neredeyse istediğiniz her türlü tırnak süsleme modellerini kullanabilirsiniz.

ebruli tırnak süsleme
Tırnak süsleme için en çok tercih edilen yöntemlerden biri, ebruli oje yöntemidir.

Oje kullanarak tırnak süsleme;

Oje ile tırnak süsleme işlemi için öncelikle tırnaktaki pürüzlerden kurtulmak gerekir. Bunun için tırnaklar hafif bir şekilde zarar vermeden törpülenir. Bu işlemden sonra şeffaf oje kullanarak tırnaklarınızın üzerinden bir kat geçin. Sürülen şeffaf oje kuruduktan sonra seçmiş olduğunuz modelin zemin rengi opak bir şekilde sürün. Opaklık elde etmek için iki kat kullanmanız daha doğru olacaktır. Zemin için sürülen oje kuruduğunda eğer varsa ince uçlu bir tırnak fırçası kullanarak seçmiş olduğunuz model için uygun renk kullanarak süsleme işinizi tamamlayın. En başta kullandığımız şeffaf ojeyi de son kez sürdükten sonra süsleme modeliniz tamamlanmış olur. Süsleme işlemi sadece modeller ile yapılmayabilir. Bazen çok farklı renkler kullanarak oldukça şık ve hoş tırnaklar elde edebilirsiniz. Bunun için süsleme amaçlı çıkarılmış olan özel fırçalar oldukça yararlı olmaktadır.

Lacivert ve altın rengi ile tırnak süsleme
Lacivert ve altın rengi ile oje çok şık ve mükemmel görünümler kazanabilirsiniz.

Plak kullanarak tırnak süsleme;

Bu işlem için öncelikle beğendiğiniz model de bir plakaya ihtiyacınız olacaktır.  Bu plakaları oje satan her yerden kolaylıkla bulabilirsiniz. Yine bunun içinde öncellikle şeffaf oje kullanarak tırnaklarınızdan bir kat geçin. Daha sonra seçmiş olduğunuz zemin rengini sürün. Seçmiş olduğunuz plaka deseni üstüne istediğiniz bir rengi uygulayın.  Ardından plaka üzerindeki fazla ojeleri plaka temizleyici ile temizleyin.  Plakadaki desenli ojeyi stampa ile bastırarak alın ve tırnak üzerindeki istenilen kısma bastırılarak uygulayın. Son olarak ise tekrardan bir kat daha şeffaf oje sürün.

Yapıştırıcı bant kullanarak tırnak süsleme;

Diğer tırnak süsleme yöntemlerinde olduğu gibi bu yöntemde de öncelikle şeffaf oje kullanın. Daha sonra zemin için bir renk seçip o ojeyi uygulayın.  Kurumuş olan zemin renginin üzerine seçmiş olduğunuz yapıştırıcıyı cımbız kullanarak yerinden kaldırıp tırnak üzerine uygulayın. Bant üzerine hafifçe bastırmak yeterli olacaktır. Daha sonra yine şeffaf kullanarak son işlemi uygulayıp tırnak modelinizi bitirin.

lacivert beyaz tırnak süsleme modelleri
Yapıştırıcı bant kullanarak, tırnaklarınızın üzerinde farklı şekiller yapabilir ve ekstra süslemelerle renklendirebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir başlıklı yazımızda saç bakımı, saç dökülmesi önleme ve saçlar neden dökülür hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER