Tenekede Tavuk Pişirme Aparatı Yapımı

0
391

Açık alanlarda bir nevi mangal görevi gören tenekeden tavuk pişirme yöntemi hem masrafsız hem de bir o kadar lezzetli olmaktadır. yalnız söyleyelim bu aparatı sadece geniş ve açık alanlarda kullanabilirsiniz. Dışarında ateş yakmadan yapabileceğiniz bir iş olmamaktadır. Evde yakacağınız ateş kötü sonuçlar doğurur. Eğer sizde açık alanda tam bir köz keyfi yaşamak istiyorsanız çok rahatlık ile bu aparatı yaparak kullanabilirsiniz.

 Tenekede Tavuk Pişirmek İçin

Öncelikle söyleyelim bunun için genişçe ve uzunca bir tenekeye veya kazan gibi bir eşyaya ihtiyacınız bulunacaktır ayrıca ve sabit duran bir şiş olması şart eğer bu ikisi varsa artık bu yemeği yapmamak için hiçbir sebebiniz yoktur. Bundan sonrası çok kolay önce tavuğu istediğiniz baharatlar ile soslayın. Şişe dik gelecek şekilde yerleştirin sonrasında ise bir tepsiye istediğiniz sebzelerden koyun tam ortasına da tavuğu şiş ile birlikte yerleştirin. Sonra tenekenin içine koyun ve etrafına ateş yakmak için çalı çırpı gazete parçaları koyun ve ateşi yakın bir kapak ile üstüne kapatın. Çünkü tavuk ve sebzeler buhar ile pişecektir eğer kapak olmaz ise geç pişer veya çiğ kalır.

Tenekede Tavuk Pişirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yemeği açık alanda yapacağınız için her hangi bir yangına sebebiyet vermemek için çok dikkatli olmalı ağaç ve çimlerden uzak alanlarda yapmalısınız. Ayrıca tenekenin kapağını sürekli açmayın ki daha çabuk pişsin ve lezzeti içinde kalsın.

Tenekede Tavuk Pişirme Aparatı Yapımı

Bir önceki makalemiz olan Şırıngadan Dinamometre Yapımı başlıklı yazımızda ev hobileri, evde dinamometre yapımı ve Şırıngadan Dinamometre Yapımı hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER