Tarz Kadın

Taba Rengine Hangi Renk Gider

23.06.2022
750
Taba Rengine Hangi Renk Gider

Taba Rengine Hangi Renk Gider başlıklı yazımızda lacivert taba uyumu gibi renk uyumlarına yer vereceğiz. Ayrıca taba hangi rengin tonudur sorusunun cevabı ile birlikte taba rengine yakışan renkler neler diyeceğiz. Şık taba kombinleri denilince akla taba düğün kombinleri, dış mekan kombinleri, taba rengi tunik kombinleri gelmektedir. Ek olarak taba pantolon kombinleri, taba elbise kombinleri ve taba bot kombinleri öne çıkmaktadır.

Tüm bu kombinlerin tahmininizden daha şık ve dikkat çekici olmasını mı istiyorsunuz? O halde taba rengine hangi renk olur, taba rengi hangi renkle kombinlenir? sorularının cevaplarını görelim.

Taba Rengine Hangi Renk Gider

Taba rengi ile uyumlu renklere geçmeden önce taba rengi tonlarına değinelim. Öncelikle taba ne renk sorusunun cevabını görelim.

Açık ve koyu Taba hangi renk

Taba Hangi Renk?

Taba hangi rengin tonudur? Aslında taba kahverenginin bir tonudur. Yani kahverengi ile uyumlu tüm renkler taba ile de rahatlıkla kullanılmaktadır.

Aslında taba rengi nasıl diyenlere kahverengi, sarı ve kırmızının karışımıyla elde edilen, kurumuş tütün rengidir diyebiliriz. Ayırca yazlık kombinler ve kışlık kombinler taba rengi ile rahatlıkla yapılabilir.

Moda dünyası her sezon renkleri yenilemektedir. Ancak taba rengi kombin ise her sezon ünlü modacı koleksiyonları içine girmeyi başarmaktadır. Yumuşak ve kadifemsi görüntüsü kusursuz kombin yapma fırsatı sunmaktadır.

Böylece bayan ve erkek kombinleri gözdesi olan taba ile büyüleyici kombinler yapabilirsiniz. O halde her yerde işinizi görecek tabaya yakışan renkleri birlikte görelim.

taba rengi ile uyumlu renkler-taba rengi etek kombinleri

Açık taba rengi ile uyumlu renkler- en güzel taba rengi etek kombinleri

Taba Rengine Uyumlu Renkler

 • Mercan rengi
 • Somon rengi
 • Siyah
 • Beyaz
 • Bordo
 • Krem
 • Bej renk tonları
 • Krem
 • Mavi
 • Su yeşili
 • Bebe mavisi
 • Ekru
 • Pembe
 • Krem
 • Gri
 • Haki yeşili
 • Zümrüt yeşili
 • Pudra rengi ve tonları ile taba rengi kombin için alternatifler bulabilirsiniz.

En güzel taba rengi kombin için kendinizi zorlamaya gerek yok. Yani günümüzde birçok renk uyumu alternatifi sunmaktadır. Çünkü renk kartelasındaki birçok rengi rahatlıkla taşımaktadır. Tabaya uyan bu renklerden özellikle ten renginize uyumlu renkleri seçmelisiniz. Böylece taba rengi erkek kombin, taba rengi bayan kombin, taba rengi tesettür kombin yapabilirsiniz.

Taba rengine yakışan renkler

Taba Siyah Uyumu

Siyah taba uyumu için söylenecek hiçbir şey yok aslında. Çünkü taba ve siyah uyumu ile şiir gibi kombinler yapabilirsiniz. Ayrıca taba rengi ve siyah uyumundan yararlanarak her türlü ortamda kullanabileceğiniz kombinlere imza atabilirsiniz.

Aslında taba siyah uyumunda dikkat edeceğiniz tek nokta ten rengi uyumudur. Çünkü ten renginiz ile uyumlu tüm renkleri taba ile birlikte üst kombin parçası olarak kullanabilirsiniz.

Taba Beyaz Uyumu-Taba Rengine Hangi Renk Gider

Tabayla beyaz uyumu ile de taba siyah kombini gibi sınırsızdır. Yani ferah, dikkat çekici ve hayranlık uyandıran kombinler için taba beyaz uyumundan yararlanabilirsiniz.

Taba Kırmızı Uyumu

Kırmızı ve taba rengi uyumunda kusursuz kombinler için kırmızıyı doğru oranda kullanmanız gerekmektedir. Örneğin, taba kombinlerde kırmızı renk aksesuar olarak kullanılabilir. Yani orantısız yoğun kırmızı kullanımı kombinde sıkıcı bir görünüm sunabilir. Bu nedenle taba ve kırmızı uyumu kullanılırken aşırıya kaçılmamalıdır.

Taba kırmızı uyumu

Taba bordo uyumu

Bordo taba uyumu kullanarak bir nevi ton sür ton kombin yapmış olursunuz. Örneğin, taba rengi elbiseye bordo şal gibi etek gömlek, pantolon kazak kombinleri yapabilirsiniz.

Taba Ve Yeşil Uyumu

Koyu ve açık taba yeşil uyumu da erkek ve bayan kombinlerinde kendisine geniş yer bulmaktadır. Mesela taba etek üstüne haki yeşil gömlek veya taba elbise üstüne koyu yeşil şal kullanabilirsiniz. Tabi burada ten renginize göre taba rengini ve diğer rengi, üst veya alt kombinlerde kullanacağınızı belirlemelisiniz.

Taba Lacivert Uyumu

Lacivert taba uyumu özellikle sonbahar kış kombinleri için olmazsa olmaz kombinler arasında yer alır. Örneğin; Lacivert elbise altına taba rengi bot kombinleri yapabilirsiniz.

Taba lacivert uyumu

Taba Rengi Ve Gri Uyumu

Açık ve koyu taba gri uyumu da çok sık kullanılan renk uyumları arasında yer almaktadır. Aslında taba erkek kombinleri ve taba kombin bayan için dikkat çekici kombinleri sunmaktadır.

Örneğin; gri pantolon ve gömlek üstüne taba rengi ceket kombini yapabilirsiniz. Ya da taba etek üstüne gri bluz kombini yapabilirsiniz.

Taba Mavi Uyumu

Mavi taba uyumu ile de şık kombinler yapabilirsiniz. Mesela; Lacivert pantolon, bebe mavisi gömlek kombini ile taba rengi çanta, taba rengi kemer ve taba rengi ayakkabı kullanabilirsiniz.

Aşağıda taba ile uyumlu renklerden derlenen görselleri paylaşıyoruz. İnceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi.  En Güzel Taba Rengiyle Uyumlu Renkler

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Abiye Modelleri Ve Fiyatları 2022-2023 başlıklı yazımızda Tesettür Abiye Modelleri ve tesettür abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu