X

Straplez Gelinlik Modelleri

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte düğün mevsimi de açılmaktadır. Her gelin düğününde göz kamaştırıcı ve şık olmak ister. Özellikle de iddialı bir bayan düğün gününde tüm gözlerin üzerinde olmasını ve en güzel gelin olmayı ister. Eğer sizde de iddialı bir bayansanız straplez gelinlik modelleri tam da size göre bir model olacaktır. Özellikle 2015 yılında çok moda olan straplez gelinlik modelleri, her yıl sıkça tercih edilen gelinlik modelleri arasındadır. Öncelerde daha çok ince fizikli bayanlar tercih ederken günümüzde tüm bayanlar tadilat yaparak straplez gelinlikleri kullanabilmektedir. Straplez model gelinlikler de kendi içinde gruplara ayrılmaktadır. Bu gruplar aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

Straplez gelinlik modelleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir;

A kesim, balık, dar kesim ve prenses olarak gruplandırılan straplez gelinlikler içinde, sizin tarzınıza en uygun olanını seçerek göz kamaştırıcı bir gelin olabilirsiniz. Daha çok bronz tenlilerde daha hoş ve dikkat çekici durmaktadır.

Bunun yanı sıra beyaz tenli bayanlar straplez harici bölgelerini pudra ile mermerimsi bir ten haline getirerek straplez model gelinlikleri kullanabilirler. Bu sayede straplez model gelinlik üstünüzde hem daha şık duracak hem de fiziğinizi daha derli toplu gösterecektir.

Straplez gelinlik modellerini tercih eden bayanların göğüs bedenine dikkat etmesi gerekmektedir. Göğüs bedeninizin belirli ölçünün üzerinde olması gelinliği taşıyabilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken konu ise sırt ve koltuk altı bölgenizdeki fazlalıklardır. Bu bölgelerde taşma durumları varsa straplez gelinlik modelleri ne kadar göz alıcı ve ilgi çekici olsa da hem üzerinizde kötü durur hem de sizi daha kilolu gösterir.

Uzun boyluysanız ve ince bir vücudunuz var ise denizkızı veya balık tarzı straplez gelinlik modellerini seçmeniz daha doğru olacaktır. Bu modeller içinde daha şık ve daha göz kamaştırıcı olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

A kesim straplez gelinlik modelleri ise daha çok armut tipi vücuda sahip bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu gelinlik modeli sayesinde kalçanızın fazlalığını örtüp belinizin inceliğini ön plana çıkarabilirsiniz.

Straplez gelinlik modellerinin en çok tercih edilen grubu ise prenses model gelinliklerdir. Özellikle üst bölgesi daha kilolu olan bayanlar için en ideal gelinlik prenses modeldir. Bu model sayesinde vücudunuz daha orantılı görünecektir.

Dar kesim gelinlik modelleri de her zaman ön plandadır. Sadelikten yana olan bayanlar için en ideal gelinlik modeli dar kesim modellerdir. Eğer ince bir fiziğe sahipseniz straplez ve dar kesim gelinlik modeli sizi oldukça şık gösterecektir.

 

Bir önceki makalemiz olan Düğün İçin Abiyeler Önerileri başlıklı yazımızda 2017 düğün abiyeleri, düğün abiyeleri ve Düğün İçin Abiye önerileri hakkında bilgiler vermekteyiz.

Zeynep :