Sofistike Giyim Tarzı İle Büyülemeye Hazır Olun

0
567

Sofistike giyim tarzı başlı başına bir tarzdır. Kişiye göre kombinlenmiş, kişinin zevkine göre uyum, renk ve desen düşünülmeksizin giyilen kıyafetlerdir. Sofistike giyim tarzı olan kadınlar, kendilerini yansıttıkları gibi, herhangi bir kumaş parçasını bile kıyafette aksesuar olarak kullanabilirler. Giyim tarzları arasında Sofistike giyim tarzı, tamamen hayal gücünüze kalmış bir durumdur. Her sene modayı takip etmek yerine, gardıropta bulunan kıyafetleri, zevkine göre giyenlerin tercih ettiği bir tarzdır.

Sofistik Giyim Tarzı
Sofistik Giyim Tarzı

Sofistike giyim tarzı, uyum ve renk konusunda biraz karışıktır. Mesela, çiçekli bir etek üzerine, çizgili bir bluz, kemer, bilekte bir çizme ve üzerine salaş bir ceket, elde klasik bir çanta, renk uyumuna ve desenine bakılmaksızın giyilebilir. Aslında bu tarz tamamen sizin kendinizin oluşturduğu bir tarzdır. Sofistike giyim tarzını en iyi tanımlayan ifade budur. Sofistike giyim sizin kendi oluşturduğunuz tarzdır.

Sofistike Giyim Tarzı Nedir?

Sofistik, Fransızcadan gelen bir kelimedir. Karmaşık, seçkin, bilgili ve çok yönlü gibi birçok anlamı bulunmaktadır. Moda terimleri arasında yer alan, sofistike giyim tarzı nedir? Dediğinizde, farklı, seçkin, şık ve zarif bir zevki yansıtan giyim tarzı diyebiliriz. Sofistike giyim tarzı, her sene moda olan tarzlardan farklı olarak, kendi tarzınızı belirleme sanatıdır. O günkü ruh halinize göre, istediğiniz aksesuar ve rengi kullanarak oluşturduğunuz, size özel kombinlerdir.

Moda dünyasında her yıl düzenli olarak trend renk ve trend giyim tarzları değişmektedir. Modaya ayak uydurmaya çalışan insanlar kadar, her sene modaya ayak uydurmadan sofistike giyim tarzı ile, kendi modasını belirleyen kişiler de bulunmaktadır. Sofistike giyim tarzı, tamamen kadının kendisini yansıtan bir giyim tarzıdır.

Sofistike Giyim Tarzı Örnekleri

Sofistike giyim tarzı oluşturmak istiyorsanız, moda olan renk ve desenleri aklınızdan çıkarmalısınız. Bazen bir parça kıyafet satın alırız ve o parçaya uyumlu kıyafet veya aksesuar bulamadığımız için gardropta uzun yıllar, giyilme zamanını bekler. İşte sofistik giyim tarzını benimseyen kişiler, uyum, renk, moda veya başkaları ne düşünür diye düşünmeksizin, alır ve giyer. Sofistike bir giyim tarzı benimsemek istiyorsanız, birkaç kombin ile sofistike giyim tarzı örnekleri verelim. Öncelikle, bu tarzda hayal gücü tamamen size kalmış. İstediğiniz uyumu yapabilirsiniz. Modası geçmiş bir kumaş pantolonun paçalarını kıvırarak, üzerine kemer takarak, bluzla kombinleyebilirsiniz.

Altına düz bir spor ayakkabısı giyerek, klasik bir el çantası ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz üzerine şapka veya gözlük aksesuarını da ekleyerek, modadan uzak, rahatlıktan ödün vermeyen, insanların ne düşündüğünü umursamadan, sofistike giyim tarzınızı oluşturabilirsiniz. Sonbaharın kışa döndüğü aylarda, penye diz altı elbiseniz varsa, üzerine boğazlı kazak ve altına spor ayakkabısı giyerek hem rahat hem şık olabilirsiniz. Rahatlığınızın yansıdığı bu tarza minik bir çanta aksesuarı ekleyerek, kendinizi yansıtabilirsiniz.

Sofistike Giyim Tarzını Oluşturmanın Püf Noktaları

Sofistike giyim tarzı oluşturmada, en iyi püf noktaları değerlendirirseniz, zarif ve şık görünerek, yeni bir tarz yaratabilirsiniz. Kendinize özgü giyim tarzı ile hem zarif hem de şık olabilirsiniz. Özgün olmak isteyen kadınların tercihi olan, sofistike giyim tarzının avantajlarından biri de, gardırobunuzda ne varsa giyebilmenizdir. Bu sayede, modaya uymak ve uyumlu kıyafetleri kombinlemek zorunda kalmaktan kurtulabilirsiniz. Kumaş ve renk konusunda sınırsız olan sofistike tarz ile uyum sorunundan kurtulabilirsiniz. Camel renkli bir çizme giydiyseniz, çantanızı lacivert seçebilirsiniz.

Çiçek desenli bir elbise giymek istiyorsanız, kırmızı bir çanta ve ayak bileklerine kadar uzun hırka giyebilirsiniz. Deri, tül, saten veya örgü türlerini birbirine istediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz. Kimi zaman fular yerine, kullanılmayan kumaşları boynunuza aksesuar olarak da takabilirsiniz. Sofistike giyim tarzını benimsediyseniz, kıyafet olmadan da sadece kumaşlarla da tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER