Siyah Makyaj Yapma Teknikleri

0
596

Siyah makyaj kadınlar tarafından en çok tercih edilen makyaj türlerinden bir tanesidir. Özellikle siyah gece makyajı kadınları çekici kılan faktörlerdendir. Etkileyici bakışları gözler önüne seren siyah makyaj gözlerin güzelliğini de ortaya çıkarmaktadır. Buğulu, puslu, karakteristik bakışlar siyah makyaj yapmaktan geçmektedir. Belli püf noktalara dikkat edilerek yapılan siyah makyajlar daha etkileyici ve daha başarılı olmaktadır. Çünkü bu makyaj ile gözleriniz daha büyülü bakacak ve dolayısıyla tüm gözleri üzerinizde hissedebileceksiniz. Gerekli olan malzemeler aslında her kadının sahip olduğu, dışarıda olduğunuz zaman bile çantalarınızda bulundurduğunuz malzemelerdir. Siyah göz kalemi, siyah maskara, siyah veya koyu gri göz farı, siyah eyeliner. Eğer kirpiklerinizi yeterli dolgunluk ve uzunlukta görmüyorsanız takma kirpik de kullanabilirsiniz.

siyah makyaj yöntemleri nelerdirSiyah göz makyajı gözlerinizin ön plana çıkarıldığı bir makyaj türüdür. İddialı olmanın en kolay yollarındandır. Burada asıl önemli olan, gözlerinizin ön planda kalması için diğer kullanacağınız makyaj malzemelerini en az düzeyde tutmanızdır.

siyah tonda makyaj yapımıEğer koyu bir ruj, abartılı bir tonda süreceğiniz allık kullanırsanız bütün büyü bozulacaktır. Bunların aksine transparan tonları kullanmalısınız. Renksiz dudak parlatıcısı, natürel, açık tonlarda bir ruj, şeftali tonlarında bir allık kullanmalısınız.

siyah makyaj için uygulamalarBaz olarak kullanacağınız fondöten de mat tonlarda, üzerine süreceğiniz pudra ise açık renklerde olmalıdır. Bu şekilde siyah makyaj gözlerinizde daha çekici duracaktır.

siyah makyaj yöntemleriSiyah Makyaj Nasıl Yapılmalıdır? Püf Noktaları Nelerdir?

  • Öncelikle siyah göz kaleminizle alt kirpik içlerinize ince bir şekilde hat çekiniz.

siyah makyaj seçenekleri

  • Aynı işlemi üst kirpik diplerinize de uygulayınız.

siyah göz makyajı nasıl yapılır

  • Ardından siyah göz farınızı yumuşak darbelerle göz kapaklarınıza sürünüz. Far fırçasıyla (serçe parmağınızın ucunu da kullanabilirsiniz) kaş kemiğinizin alt sınırından itibaren dağıtınız.

siyah makyaj için eyeliner

  • Ardından siyah eyeliner uygulamanızı geçiniz. Düzgün çekebilmeniz için deneme yapmanız gerekmektedir. Bunun için hazırlanmış eğitici videoları izlemeniz yararlı olabilir.

siyah makyaj için öneriler

  • Eyeliner ardından siyah maskaranızı sürün. Eğer takma kirpik kullanacaksanız eyeliner bittikten sonraki aşamada takmalısınız.

siyah makyaj yöntemleri

  • Allığınızı mat, şeftali, pembe tonlarında seçebilirsiniz. Sonrasında tercih ettiğiniz renge uygun olan ve teninize yakışan uygun tonu seçip şakaklarınıza uygulayınız.

siyah makyaj yöntemleri

  • Son darbe olarak natürel tonlarda bir ruj sürebilirsiniz. Ten renginde bir ruj veya renksiz parlatıcı da tercih edebilirsiniz.

siyah makyaj nedir

  • Siyah makyaj yaparken son dokunuşlarınız arasına gri parlak farı da alabilirsiniz. Özellikle şık bir mekana davetliyseniz bu uygulamayı göz kapağı bitiminize homojen şekilde dağıtarak uygulayınız.

siyah makyaj nasıl yapılır

Makyaj dikkat, sabır, özen, gözlem ve merak gerektirir. Bununla ilgili birçok video izleyebilirsiniz. Gelişen son makyaj tekniklerini merak ve ilginiz varsa öğrenebilirsiniz. Çevrenizde uygulanan makyaj çeşitlerini gözlemleyerek, deneyerek, teorik bilgiden arındırarak rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

siyah makyaj yapma yöntemleriMakyaj el becerisi de gerektirmektedir. El becerisini ise tecrübe ile deneyip yanılarak elde edebilirsiniz. Her makyaj yüz hatlarınıza uygun olmayabilir. Göz yapınıza uygun makyaj türlerini keşfetmeniz gerekmektedir. Örneğin küçük göz yapısına sahipseniz, siyah göz kalemini göz içi çizgisine sürmemelisiniz. Bu şekilde yaptığınızda gözleriniz iyice küçük görünecektir. Siyah göz kalemi yerine açık tonlarda göz kalemi kullanmalısınız.

 

Bir önceki makalemiz olan Kepek Nasıl Geçer? başlıklı yazımızda kepek sebepleri, kepek tedavisi nasıl olur ve kepekten kurtulma yolları hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER