Sivilce Nasıl Geçer Diye Düşünmeye Son

0
209

Sivilceler yaşlı genç herkesin sıkıntısı olabilmektedir. Özellikle ergenlik dönemlerinde her gencin cildinde görebileceğiniz sivilcelerden doğal maskeler yaparak kurtulmanız mümkündür. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip kişilerde sivilce ile daha çok karşılaşılmaktadır. Gözenekler büyüktür ve iltihaplandığı için sivilceler çıkmaktadır. Yağ bezleri bakterilerle enfekte olur, ardından yağ bezleri şişer ve içlerine irin dolar. Bir diğer asıl neden ise yağ bezleri tarafından aşırı salgılanan sebumun sivilceye neden olmasıdır. Genellikle yanak, alın, dekolte bölgesi, boyun, sırt ve omuzda meydana gelmektedir. Sivilce nasıl geçer? Ciddi bir sağlık problemi oluşturmasa da estetik açıdan kişinin mutsuz bir tablo sergilemesine neden olmaktadır. Ardından kalan izler de can sıkıcı bir görüntü oluşturmaktadır. Sivilce nasıl geçer, birkaç öneri vermekte ve bunun için yapılan uygulamalardan bahsetmekte fayda vardır.

Buz İle Sivilce Nasıl Geçer?

Buzun kızarıklıklar, şişlikler için hızlı bir etkisi söz konusudur. Sivilce iltihaplarının da geçmesi ve etkisinin azalmasında da buz sık kullanılmaktadır. Hızlı çözüm yolu sunmasında ki asıl neden, kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Bu sayede cilt gözeneklerini sıkılaştırmaktadır. Sıkılaşan ciltte ki yağlar ve kirler bu şekilde arındırılmış olmaktadır. Yüzünüzü sürekli soğuk suyla yıkamanız da bu işlevi görür cinsten olacaktır. Buz küpleri yada kırık buz parçaları da kullanılabilir. Dilerseniz bir poşete koyun ve sorunlu bölgenize soğuk kompreks yaparak uygulayın. Diğer bir yöntem de bez içerisine koyup yüzünüze uygulamanızdır. Birkaç saniye yüzünüzde gezdirin, bekleyin ve tekrar uygulayın.sivilce nasıl geçer öğrenin

Limon İle Sivilce Nasıl Geçer?

Yapısında C Vitamini barındıran limon, tabiri caizse her derde devadır. Sivilce nasıl geçer? Sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlardan bir tanesidir. Limon sivilcelerin daha hızlı kurumasına yardımcı olmaktadır. Kesinlikle hazır limon sularını almayınız. Taze sıkılmış olmalıdır. Gece uyumadan önce limon suyunu temiz bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayın ve yıkamadan yatın. Ertesi gün ılık su ile durulayın. Cildinizin ne kadar yumuşadığını gözlerinizle göreceksiniz. Diğer bir sivilce tarifi ise bir çorba kaşığı limon suyuna bir çay kaşığı tarçın tozunu karıştırın ve cildinize uygulayın. Gece boyunca cildinizde kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda ılık su ile durulayın. Bu karışım hassas cilde sahip olan bireyler için uygun değildir.

Diş Macunu İle Sivilce Nasıl Geçer?

Buz küründen sonra diş macunu yöntemini kullanmalısınız. Tıpkı buz kürü gibi hızlı bir etkisi vardır. Dişlerinizi fırçaladığınız diş macunu sivilcelerinizden kurtulmanız için etkili yöntemlerdendir. Ancak jel diş macunlarını kullanmayınız, beyaz diş macunlarını kullanmalısınız. Yine yatmadan önce diş macununu sorunlu bölgeye sürmelisiniz. Gece boyu sorunlu bölgede kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda ılık su ile durulayın. Şişliklerinizde önemli bir azalma göreceksiniz. Gün içerisinde de bu uygulamayı yapabilirsiniz. Diş macununu sorunlu bölgeye uyguladıktan sonra en az yarım saat kalması gerektiğini unutmayınız.sivilce nasıl geçer

Buhar Banyosu İle Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce nasıl geçer? Sorusuna verilebilecek yanıtlardan biri olan buhar banyosu, her zaman faydalı bir uygulama olmuştur. Özellikle güzellik merkezlerinde sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Evde kendiniz de rahatlıkla uygulayarak sivilcelerinizden ve diğer cilt problemlerinizden kurtulabilirsiniz. Cildinizin arınmasına ve siyah noktalarınızdan da arınmanıza neden olacak bir yöntemdir. Buhar banyosu gözeneklerinizi açacak ve hücrelerinizin nefes alabilmesine yardımcı olacaktır. Gözeneklerinizde sıkışan ve birikmeye başlamış olan yağlar, kirler ve bakterilerden kurtulmanıza neden olacaktır. Böylece enfeksiyonu, oluşmadan engellemiş olacaksınız. Büyük bir kabı alın ve içine ısıttığınız sıcak suyu dökün. Ardından sıcak su buharının yüzünüze temas etmesini sağlayın. Bu sürenin birkaç dakikayı bulmasını sağlayın. Ardından siyah noktalarınız varsa onları rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın, kurulayın ve ardından nemlendiricinizi sürerek bebeksi bir tene ulaşın.

Bir önceki makalemiz olan Ten Rengi Ruj Kullanımı başlıklı yazımızda ten rengi ruj kullanım alanları, ten rengi ruj modelleri ve ten rengi ruj nerelerde kullanılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER