Sivilce Kurutucu Nedir?

0
2691

Ergenlik döneminin kabuslarından bir tanesi olan sivilceler, hormonal gelişim sebebiyle ortaya çıkan kötü görüntülerdir. Sivilce görüntüsünün altında pek çok sebep varlık gösterir. Ancak genellikle sivilcenin altında yatan sebepler yerine varlığı önem arz eder. Ergenlik döneminde olan gençler için bu o kadar büyük bir sorundur ki kimi zaman insan içine çıkmaktan nefret duyarlar. Sivilcelerin varlığı yüzdeki tüm güzelliği bozan bir unsur olarak görülür. Özellikle de ergen gençlerin çok fazla kafasına taktığı bu durum sadece onları ilgilendiren bir durum değildir. Yetişkinlerde de görülen sivilceler, sinir bozucu birer sorun olarak karşımıza çıkar. Genellikle yetişkinler o zamanlarda, ergenlik çağlarını hatırlar yada etraflarında bulunan ergenlik çağındaki gençlerle empati kurarlar. Sivilce mutlaka herkes için geçerli olmuş ve hala geçerliliğini koruyan bir etmendir. Bebeksi bir cilde sahip olan kişilerin dahi, hayatlarında birkaç kez de olsa yaşadıkları bir deneyim olan bu kötü görüntü ile ilgili söylenecek çok söz var gerçekten de. Ama aslında konu edilmesi gereken, bu sivilcelerden kurtulma yollarıdır. Bu anlamda sivilce kurutucu olarak anılan ürünler kurtarıcı ürün kategorisinde değerlendirilebilir.

Sivilce Nedir ve Neden Çıkar?

Sivilce, cilt altında biriken yağın, cilt üzerine çıkmış halidir. Aslında cilt üzerinde görülen o kötü görüntü, cilt altında geçerli olan kötü görüntülerin bir yansımasıdır. Sivilce, cilt altı süreçlerle ilgili bir unsur ise bunun nedenleri ile ilgilenmek ve sorunu köklüce ortadan kaldırmak daha mantıklı gelmektedir. Sivilce olgusu öncelikle vücudun içinde barındırdığı, ürettiği yada dışarıdan aldığı yağ ile ilişkilidir. Bu durum ergenlik dönemindeki gençler için farklı bir konudur. Ergenlik dönemini devirmiş yada henüz ergenliğe girmemiş olan kimselerde bu yağlanma sorunu daha çok beslenme ile alakalıdır. Şöyle ki, eğer söz konusu kişi, beslenme düzeni içinde sebze ve meyvelere fazla yer vermiyorsa, genel olarak daha çok yağlı ve özellikle de fast food tüketme alışkanlığı varsa, sivilce neden çıkar ve neden devamlı kalır diye sormamalıdır. Çünkü sivilcelerin varlığı, daha çok beslenme ile alakalı bir durumdur. Yağlı besinler vücutta fazla yağın birikmesine sebep olur. Bu da cildin, bu yağı sivilceler aracılığıyla kusması sonucunu doğurur. Yeterince cilt temizliği yapmıyor olmak da farklı bir sebeptir. Ergenlik dönemindeki gençlerin yüzündeki sivilceler ise onlara hormonlarının bir oyunudur. Sivilce kurutucu ürünler ise sivilce sorunu için umut vericidir.sivilce kurutucu jel

Kurtarıcı Sivilce Kurutucu

Sivilceler uzun süreçler için geçerli olduğu gibi aynı zamanda da kısa sürelerde de gelişebilen unsurlar olabilir. Yani aslında yüzünde hiç sivilce çıkamayan bir kimsenin aniden yüzünde kocaman bir sivilce, ona merhaba diyebilir. Bir de üstüne, bu sivilceler öyle zamanlarda ortaya çıkar ki, ya ertesi gün mezuniyet vardır, ya bu kimse ertesi gün gelin olacaktır yada önemli bir toplantısı vardır. Genellikle böylesine kritik zamanlarda, kötü sürprizler olarak ortaya çıkan sivilcelerin bu ani gelişlerine, ani bir çözüm üretildi. Sivilce kurutucu ürünler bu anlamda mükemmel işlev gören ürünlerdir. Uygulanan sivilce üzerinde anında etki gösteren bu ürünler sayesinde, kötü sürprizlere çok fazla kafa yormaya gerek kalmaz. Sivilce kurutucular farklı formlarda satılan ürünler aynı zamanda. Krem, stick form ve sprey gibi farklı özellikteki ve markadaki sivilce kurutucu ürünler aynı işlevi görür. Ana maddeleri her birinin aynı olduğu bu ürün grubu, cildi daha çok korumaya yönelik olan kimyevi içerikler açısından birbirinden ayrılabilir. Genç kızların yeni gözdesi olan sivilce kurutucu ürünler, gerçek bir kurtarıcı.

Bir önceki makalemiz olan Siyah Ruj Sürme Teknikleri başlıklı yazımızda siyah ruj modelleri ve siyah ruj sürme yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER