Simit Diyeti Nasıl Yapılır?

0
244

Simit çoğumuzun vazgeçilmezi olmuştur. Yaz kış demeden nerede sıcak simit görülse mutlaka alınıp yenmiştir. Türk insanının atıştırmalıkları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Doyurucu özelliğinden kaynaklı olarak tercih edilmekte ve bu özelliğinden ötürü diyetlerde oldukça çok yer almaktadır. Simit diyeti ile 3- 6 kilo arasında vermeniz mümkündür. Yaklaşık 900 kalorilik bir diyet programdır. Simit diyeti programının içinde tavuk ve et de bulunmaktadır. Bundan dolayı protein bakımından da zengindir, denilebilmektedir. 1 haftalık bir diyet olan simit diyeti herkese hitap eden ve herkese sağlıklı kilo verdirmeyi başaracak olan bir diyet programıdır.

Kahvaltılarınızı süsleyen ve öğlene kadar sizi tok tutan simiti artık diyet programınıza almanın vakti gelmiştir. Sürekli tüketeceğiniz bir besin haline gelecektir.  Simit diyeti 1 hafta sonrasında bırakılmalı ve ara verilmelidir. Eğer kilo vermeye devam etmek isterseniz ara verdiğiniz süre 2 hafta olmalıdır. 2 haftadan sonra simit diyeti programını tekrar uygulayabilirsiniz. Bir susamlı simit 270- 300 kilo kaloriye tekabül etmektedir. Bu da 4 dilim ekmeğe eş değer olmaktadır. Eğer gün içerisinde daha fazla dilim ekmek tüketiyorsanız kesinlikle bu diyet size göredir. Diyet sürecince evde kendinizin hazırladığı simitleri tüketebilirsiniz. Un, maya, tuz ve susam malzemelerini kullanarak kendi simitlerinizi yaratabilmektesiniz. Diyet menünüzü dışarıda bile rahatlıkla tüketebileceksiniz. Hem çok sevdiğinizde simitten mahrum kalmayacak, hem de sevdiğiniz simitle kilo verebileceksiniz.

7 gün sürecek simit diyeti programı aşağıda ki gibidir;

Simit Diyeti Listesi

1.Gün

Kahvaltı öğününüzde, simidin yarısını ve şekersiz çay tüketmelisiniz. Onun yerine kahve veya şekersiz başka içecekler tüketebilirsiniz.

Öğle öğününüzde ise, 1 tane simit yanında da bir kase yağsız salata yemelisiniz.

Akşam öğününüzde ise, yarım porsiyon olacak şekilde tavuk hazırlayın. Yanında da yine yağsız yeşil salata yemelisiniz.simit diyeti

2.Gün

Kahvaltı öğününüzde, simidin yarısının yanına şekersiz çay veya isteğinize göre kahve, şekersiz başka içecekler tüketebilirsiniz.

Öğle öğününüzde ise, 1 adet simit ve bir kase yağsız yeşil salata yemelisiniz.

Akşam öğününüzde ise, yarım porsiyon tavuk yanında yağsız yeşil salata yemelisiniz.

  1. Gün

Kahvaltı öğününüzde, simidin yarısının yanında şekersiz çay tüketmelisiniz. İsteğinize göre şekersiz başka içecekler veya kahve tercih edebilirsiniz.

Öğle öğününüzde ise, 1 adet simit, bir kase yağsız yeşil salata yemelisiniz.

Akşam öğününüzde ise, içine ekmek konulmadan ve yağsız kıymadan hazırlanan 10 adet köfte yemelisiniz.

4.Gün

Kahvaltı öğününüzde ise, 1 simidin yarısının yanında şekersiz tüketeceğiniz çay olmalıdır. Tercihen kahve veya şekersiz başka içecekler de olabilmektedir.

Öğle öğününüzde ise,  1 simi ve 1 kase yağsız yeşil salata tüketmelisiniz.

Akşam öğününüzde ise, aynı şekilde yağsız ve ekmek konulmadan hazırlanmış 10 adet köfte yemelisiniz. Yalnız isteğe bağlı baharat konulabilmektedir.

5.Gün

Kahvaltı öğününüzde, simidin yarısı yanına şekersiz çay tüketmelisiniz. Aynı şekilde şekersiz başka bir içecek veya kahve içebilmektesiniz.

Öğle öğününüzde ise, 1 adet simit ve yanında 200 ml ayran tüketebilirsiniz.

Akşam öğününüzde ise, 1 adet kuzu pirzola ve içine yağ konulmamış yeşil salata tüketmelisiniz.simit diyeti nasıl yapılır

6.Gün

Kahvaltı öğününüzde,  simidin yarısının yanında şekersiz çay veya kahve tüketebilirsiniz. Şekersiz başka bir içecek de olabilmektedir.

Öğle öğününüzde ise, 1 tabak makarna, 1 kase yağsız salata yemelisiniz. Makarnayı domates sos ile hazırlayabilirsiniz.

Akşam öğününüzde de yine 1 adet kuzu pirzola ve yağsız yeşil salata tüketmelisiniz.

7.Gün

Sabah öğününüzde, simidin yarısının yanında şekersiz çay içmelisiniz. Kahve veya şekersiz başka bir içecek de tüketebilirsiniz.

Öğle öğününüzde, 1 porsiyon tavuk parçaları ve yanına yağsız makarna yemelisiniz. Makarnayı domates soslu yapabilirsiniz.

Akşam öğününüzde ise, 3 tane bonfile ve yağsız salata yemelisiniz. Bonfile yerine tavuk da tercih edebilirsiniz. Izgarada veya haşlama şeklinde pişirilmelidir.

Bir önceki makalemiz olan Sağlıklı Kilo Alma Yöntemleri başlıklı yazımızda Sağlıklı Kilo Alma yöntemleri ve sağlıklı kilo nasıl alınır hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER