Seksi Makyaj Yapma Teknikleri

0
713

Bütün kadınlar herkese karşı seksi bir görünüme sahip olmak isterler. Fakat seksi görünmenin bir sırrı vardır. En başta bu sırrı çözmekle işe başlamanız gerekmektedir. Seksi görünmenin sırrı güzel olduğunuzun farkına varmaktan geçmektedir. Çekici ve etkileyici olduğunuzu öncelikle sizin hissetmeniz gerekmektedir. Seksi kadın aynı zamanda cesaretli kadındır. Farklı dokunuşları korkmadan yapabilmek cesaretin tek anahtarı olarak bilinmektedir. Bazen alışılagelmiş kalıpları yıkmak ama farklı bir tarz denerken de rezil olmamak gerekmektedir. Bu gerçeklerin farkına vardığınızda seksi görünmenin sırrı kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Seksi makyaj nasıl yapılmalıdır? Yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Ne tür malzemeler kullanılmalıdır? İşte cevapları:

seksi makyaj tüyolarıSeksi Makyaj Tüyoları

 • Kırmızı ruj kullanın. Kırmızı renk seksapelinizi arttıracaktır. Yalnız ten renginize uygun kırmızı tonunu bulmanız gerekmektedir. Kırmızının birçok tonu vardır. Uygun olanı teninizde deneyerek almalısınız. Aynı renk dudak kalemiyle çerçeve yaparak daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Kırmızı rujunuzu tazelerken dişlerinize gelmemesine dikkat etmeli ve özenli davranmalısınız.

pembe seksi makyaj

 • Güzel bir seksi makyaj için kirpiklerinizin güçlü bir duruş sergilemesi gerekmektedir. Önce kirpik kıvırıcınızla kirpiklerinizi kıvırın ve ardından en beğenerek kullandığınız rimelinizi bolca kirpiklerinize sürün. Ok gibi kirpiklerinizle, etkileyici ve seksi bir görünüşe sahip olmak oldukça kolay bir hal almaktadır.

kırmızı seksi makyaj

 • Sıradan göz kapaklarından kurtulmak için değişik renkler kullanabilirsiniz. Saf altın tonları ile seksi makyaj altın oranı yakalanabilmektedir. Bununla birlikte göz kapaklarınızın hizasında eyeliner sürmeniz de sizi oldukça seksi gösterebilmektedir.

renkli seksi makyaj

 • Bu makyajınızı bronz bir allıkla destekleyebilirsiniz.
 • Yanaklarınız doğal tonlarda olmalıdır. Kırmızı allık sürmeniz sizi doğallıktan uzaklaştıracaktır. Bunun yerine açık pembe allık kullanmanız gerekmektedir.

seksi makyaj nasıl yapılır

 • Mavi far kullanımına mümkün olduğunca özen göstermeniz gerekmektedir. Mavi, her göz rengini ortaya çıkartan bir renk olarak bilinmektedir. Gözlere derinlik katmaktadır. Makyajınızda mavi tonlarını kullanırken, koyu bir göz makyajı yaparak göz içinize ve kirpik diplerinize parıltılı mavi far uygulaması yapın. Sonrasında ince bir hat şeklinde farınızı çekin. Bu aşamada far yerine parlak mavi göz kalemi veya eyeliner da kullanabilirsiniz.

nlü seksi makyaj yapımı

 • Dumanlı gözler elde etmek, seksi makyaj işleminizi daha da etkili bir hale getirecektir. Siyah göz kalemi, siyah eyeliner, siyah ve tonlarında ki bir far ve rimel dumanlı seksi makyaj tanımınıza farklılık katabilmektedir.

en güzel seksi makyaj

 • Pembe allık ve pembe ruj kombinini kullanarak seksi makyajınızı bir üst dereceye taşıyabilirsiniz. Pembe allığınızı elmacık kemiklerinize, pembe rujunuzu da dudaklarınıza sürdükten sonra peçeteyle fazlalıklarını temizleyiniz. Pembe ruj yerine sıvı renklendiriciler de kullanabilirsiniz. Sonrasında göz kapaklarınıza hafif ve ince bir eyeliner çekin, bolca rimel sürün ve aydınlatıcı kullanımına özen gösterin. Saçlarınız açık ve dalgalı olsun. Bu şekilde seksi bir görüntü elde etmemeniz mümkün değildir.

doğal seksi makyaj yapımı

 • Cildinize bir sıcaklık katmak ve parlaklık kazandırmak için krem şeklinde olan bronzlaştırıcıları kullanabilirsiniz. Bunun için yaz mevsimini beklemenize gerek yoktur. Kışında bronz bir cilt görünümü elde edebilirsiniz. Ayrıca daha parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız ışıltılı vücut spreylerini kullanabilirsiniz.

en zarif seksi makyaj

 • Kalın ve uzun çektiğiniz eyeliner, seksi bakmanıza katkı sağlayacak önemli faktörler arasında yer almaktadır. Ayrıca eyelinerı alt kirpik dibinize sürerek gözlerinize farklılık katabilirsiniz. Bu seçenekler arasından istediklerinizi kombinlediğiniz zaman mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

seksi makyaj uygulama

 • Eğer renkli gözlere sahipseniz, mor farı göz makyajınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah göz makyajından sıkıldıysanız, mor göz makyajı yaparak da dumanlı gözler elde edebilirsiniz.

sade seksi makyaj

 

Bir önceki makalemiz olan Sade Göz Makyajı Nasıl Uygulanır? başlıklı yazımızda sade göz makyajı, sade göz makyajı nasıl yapılmalı ve sade makyaj taktikleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER