Salonlarda Yaz Havası Estirmenin 6 Yolu

1
294

Evlerde farklı bir tarz ve farklı bir hava yaratılacağı için mutlaka salondan başlanmalıdır. Salon günün yorgunluğunu attığımız, ailemizle bir araya geldiğimiz, misafir ağırladığımız alandır. Yani evin aslında en çok kullanılan ve en önemli alanıdır. Bunun için salon dekorasyonuna bilhassa özen gösterilmelidir. Salonumuzda küçük dokunuşlar yaz havası estirmemiz mümkün. İşte, salonlarda yaz havası estirmenin 6 yolu;

çiçek

 

  • Çiçekler: Yazın havasını estireceğiniz en güzel dekorasyon ürünü şüphesiz ki çiçeklerdir. Evinizde birçok farklı köşeye canlı çiçekler koyarak evinizi renklendirebilirsiniz. Çiçekler sayesinde eviniz adeta buram buram yaz kokacak. Mor, turuncu gibi yazın sıcak renklerine sahip olan çiçeklerle evinize neşe katabileceğiniz gibi beyaz çiçeklerle evinizin duruluğunu tamamlayabilirsiniz.

 

  • Yastıklar: Tüm salon takımlarsalon yastikının yastıkları bulunmaktadır. Ancak salon takımı ile uyumlu olan yastıklar genel olarak nötr renkte olmaktadır. Bu yastıklar için güzel kılıflar diktirebilirsiniz. Özellikle payetli ya da renkli yastık kılıfları ile evinize neşe katabilirsiniz. Yastık kılıfı değiştirmek istemiyorsanız mevcut yastık kılıflarınızın üzerine kendiniz boncuk ve kurdelelerle işleme de yapabilirsiniz.

 

battaniye

 

  • Şal ve battaniyeler: Evde jilet gibi bir görüntü olması kasvetli ve sıkıcı bir hava yaratacaktır. Ancak koltuk kanepe üzerine salaş bir şekilde atılan şal ve battaniyeler evde hem salaş bir hava yaratacaktır. Hem de şık bir görüntü oluşturmuş olacaktır.

 

 

abajur

  • Abajur: Abajurlar çok iyi bir ev aksesuarıdır. Dekorasyonlarda da mutlaka yer verilmelidir. Şık dekor ürünleri olan abajurlar ile evinizi renklendirebilir ve yaz havası yaratabilirsiniz. Renkli abajurlardan yararlanarak salon dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

  • Kilimkilim: Halı genel olarak evi boğan bir yapıya sahiptir. Kış aylarında halı kullanımı evi sıcak tutmak için gerekli olmaktadır. Ancak yaz aylarında böyle bir durum söz konusu değildir. Bunun için kalın halıları toplayarak yerine şirin ve renkli kilimler serebilirsiniz. Bu evinizi daha sıcak ve samimi bir görüntüye ulaştıracaktır.

Duvar-Kağıdı

 

  • Duvar Kağıtları: Duvarınızın boyası eskisin eskimesin duvar kağıtları dekorasyon için önemli bir aksesuar olmaktadır. Bunun için ev dekorasyonunda duvar kağıtlarından yararlanarak neşeli ve güzel bir dekorasyon olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri başlıklı yazımızda 2017 Küçük Ev dekorasyon, Küçük Ev dekorasyon önerileri ve Küçük Ev dekorasyonu hakkında bilgiler vermekteyiz.


1 YORUM

  1. renkli yastıklarla canlandırıyorum ben salonu.bir de yukarıda sizde örnek vermişsiniz canlı renklerden oluşan yapay çiçeklerle.görüntüyü kaliteli hale getiriyor.bir kaç tane de ayna ile ferahlık ve genişlik havası elde ettim.hala araştırıyorum başka neler yapabilirim diye.

CEVAP VER