Sade Göz Makyajı Nasıl Uygulanır?

0
1172

Kadınlar tarafından sıkça tercih edilmekte olan makyaj türlerinden bir tanesi sade göz makyajı olarak bilinmektedir. Özellikle gözleri güzel olan, iri gözlere ve sürmeli gözlere sahip olan kadınlar fazla makyaja gereksinim duymazlar. Bu nedenlerden ötürü sade göz makyajı yeterli olmaktadır. Diğer bir neden ise makyaj yapmaya yeni başlamış olan kişilerdir, henüz yapmayı beceremedikleri için sade göz makyajı ile alışmaya çalışmaktadırlar. Sade göz makyajı doğallığınızı ön plana çıkaracak olan makyaj çeşitlerinden bir tanesidir.

Sade Göz Makyajı Tüyoları

 • Göz makyajınıza başlamadan evvel kafanızda tasarlamalarınızı doğru konumlandırmanız gerekmektedir. Gözleriniz küçük ise daha büyük görünmelerini sağlamak için göz kaleminizi kahverengi tonundan seçmeli ve üst kirpik diplerinize ince çizgi halinde bir hat çekmelisiniz.

doğal göz makyajı nasıl yapılır

 • Sade göz makyajının adından da anlaşılacağı gibi gereken şekilde sade olması gerekmektedir. Bunun için natürel tonlarda, örneğin doğal kahverengi tonlarında bir far kullanabilirsiniz. Farınızı far fırçası yardımıyla dağıtın ve daha da doğal durmasını sağlayın.

doğal göz makyajı nasıl uygulanır

 • Daha sonra rimel uygulamasına geçmelisiniz. Rimel makyajın olmazsa olmazı unsurudur. Aynı zamanda makyajın bitirici hamlesidir. Böylelikle kirpikleriniz daha dolgun ve çekici gözükecektir. Kirpik yapınıza göre piyasada oldukça çok rimel çeşidi bulunmaktadır. En uygun olanı tercih edebilirsiniz.

doğal göz makyajı

Bu uygulamaları yaparak sade göz makyajı elde edebilirsiniz. Bu adımları takip ederken kullandığınız makyaj malzemelerinin kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Göz en hassas organlarımızdan biridir ve taklit ürünler içinde oldukça çok kimyasal madde bulunduğundan sağlığınızdan olabilirsiniz.

sade göz makyajı nasıl yapılır

Sade göz makyajı ile doğallığınıza doğallık katabilir ve tüm gözleri üstünüze çekebilirsiniz. Günümüzde gece makyajları dahil daha doğal bir görüntü elde isteyen insan sayısı çoğalmaktadır. Hem bu şekilde makyajın olası zararlı etkilerini de en hafife indirgemiş olabilirsiniz. Bu sayede cildiniz daha doğal ve daha pürüzsüz kalacaktır.

Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

 • Makyaja başlamadan önce cildinizin temiz ve pürüzsüz olması oldukça önemlidir. Pürüzsüz bir cilde yapılan makyaj daha güzel duracak ve daha uzun süre duracaktır. Bundan dolayı cildinizin temizliğine özenli davranmalısınız.

hafif ve sade göz makyajı

 • Daha sonra cilt tipinize uygun örneğin yağlı ciltlere özgü nemlendirici veya karma ciltlere özgü bir nemlendirici seçerek cildinize uygulayabilirsiniz. Böylece yapacağınız makyaj hem kalıcı olur hem de cildiniz makyajın olası zararlı etkilerinden korumuş olursunuz.

hafif ve şık göz makyajı

 • Nemlendiriciyi sürüp cildinizin emmesini bekledikten sonra fondöten kullanımına geçebilirsiniz. Fondöten uygulamasını cildinizde ki kusurları örtmek için kullanmalısınız. Ayrıca renk farklılıklarına dikkat ederek sürmeniz gerekmektedir. İyice dağılana ve aynı tonlarda olana dek uygulamanız gerekiyor.

sade ve şık göz makyajı

 • Kapatıcı uygulamasını göz altlarına ve burun kenarlarına uygulamalısınız. Fırça kullanıp dağıtma işlemi yaparken göz kapaklarınıza da uygulama yapabilirsiniz. Bu şekilde daha kalıcı sade göz makyajı elde edebilirsiniz.

eyeliner göz makyajı

 • Gözlerinizi daha büyük göstermek için kahve veya siyah göz kalemleri kullanmalısınız. Bu kalemleri üst kirpik diplerinize çekmelisiniz. Eğer tam tersi gözlerinizi küçük göstermek istiyorsanız siyah göz kaleminizi göz içine sürünüz.

sade gözler için öneriler

 • Adından bahsedildiği gibi doğal kahve tonlarında far uygulamasını gözlerinize yapabilir ve daha sonra rimel çekerek daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

sade gözler için makyaj tavsiyeleri

 • Şakaklarınıza yani elmacık kemiklerinize şeftali veya doğal pembe tonlarında bir allık uygulaması yapabilirsiniz.

sade gözler için makyaj

 • Ruj seçiminde ise doğal bir renk kullanmaya özen gösterin. Renksiz parlatıcılar, natürel tonlar ve açık pembeler kullanabilirsiniz. Allığınızla rujunuzu aynı renk kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Bu şekilde rujunuz daha doğal duracaktır. Unutmayınız, güzel bakışlar doğallıktan geçmektedir.

sade göz makyajı

 

Bir önceki makalemiz olan Siyah Makyaj Yapma Teknikleri başlıklı yazımızda Siyah Makyaj, Siyah Makyaj nasıl yapılır ve Siyah Makyaj yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER