Saçlarınız Sizi Yaşlı Göstermesin

1
560

Saçlarınız sizin güzelliğinizi doğrudan etkileyecek olan parçanızdır. Saçlarınızın kesimi, rengi, modeli ayrı ayrı önem taşımaktadır. Yaptığınız saç kesim, renk ve modeldeki yanlışlar ile daha yaşlı görünebilirsiniz. Saçlarınız sizi yaşlı göstermesin istiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz;

2017-Uzun-Katlı-Düz-Saç-modelleriDüz Kesim Saç Modelinden Vazgeçin: Saç kesimi sizi fresh, genç bir görünüme ulaştırmada önemli bir etkiye sahiptir. Dümdüz kesilmiş olan saçlar sizin yaşlı görünmenize sebep olacaktır. Ancak saçlarınıza katlı kesim uygulamanız ile daha havalı ve fresh görünmüş olacaksınız.

 

0099252_0.jpegAşırı Saç Şekillendirici Kullanımı: Kaş yapayım derken göz çıkarmamalısınız. Saç şekillendiriciler ile saçlarınızı güzelleştirmeye çalıştığınızı biliyoruz. Ancak saç şekillendiricilerin aşırı derecede kullanılması ile saç üst düzeyde ısıya maruz kalmaktadır. Bu ise sizi ekstra yaşlı gösterecek olan etmenlerin en başında gelmektedir. Aşırı saç şekillendirici kullanımından uzak kalmalısınız. Ancak saç şekillendirici kullandığınız zamanda saçlarınızı ısıdan korumak için koruyucu sprey kullanmanızda fayda vardır.

2014-2015-Sarı-Saç-Modelleri-09

 

Sapsarı Saçlar: Özellikle beyaz tenli bayanların sarı saçlara karşı özel bir ilgisi bulunmaktadır. Ancak sapsarı saçlar sizi yaşlı gösterecek bir etkiye sahiptir. Sapsarı saçların kullanılmasından ziyade daha koyu renkteki saçlar sizi daha genç ve fresh gösterecektir. Ayrıca sarı saç kullanmak istiyorsanız bile tercih edeceğiniz sarının tonu ve sarının aralarına atacağınız gölgeler sayesinde daha güzel bir görünüme kavuşacaksınız.

 

2014-siyah-sac-modelleri1Çok Koyu Saçlar: Çok koyu saçlar ise özellikle 30 yaş üstü kadınlar tarafından tercih edilmemelidir. Çünkü koyu saçlar cilt kusurlarını çok daha kolay ortaya çıkarmaktadır. Yüzde kırışıklıklar artmakta, çizgiler çıkmaktadır. Çok koyu saçlarsa bunların iyice ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Eğer ki saçlarınız kendiliğinden koyuysa biraz açtırmanızı öneririz. 30 yaş üstünde daha ara renkler tercih etmeniz en ideal olanıdır.

 

uzun-parlak-sacDümdüz Saçlar: Saçlarınızı dümdüz yapmanız da sizi yaşlı gösterecek olan bir etmendir. Saçlarınızı dümdüz yapmak yerine bir maşa ya da fırça yardımıyla hareketlendirmeniz daha güzel olacaktır. Hem saçlarınız daha hoş görünecek hem de siz daha alımlı görüneceksiniz.

 

clip_image008Kırık Saç Uçları: Kırılmış, bakımsız ve yıpranmış saç uçlarıysa aynı şekilde sizin saçlarınızı bakımsız gösteren ve sizi yaşlı gösteren bir etkiye sahiptir. Bu etkiden kurtulmak için düzenli olarak saçlarınızın kırıklarını aldırmalısınız ve saç bakımınızı düzenli olarak yapmalısınız. Kırık saç uçlarına özellikle yağ kullanarak kırıkları azaltabilirsiniz.

küt-kahkül-modelleriKüt kahküller: Küt kahküller özellikle genç kızlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Ancak küt kahküller yüzü kapatarak, gözlerin küçük görünmesine sebep olur. Bu da sizin yaşlı bir görüntüde olmanıza sebep olacaktır. Kahkül kullanmak istiyorsanız küt kahkül tercihi yerine kısa kahkül tercihi yapmalısınız.

 

Bir önceki makalemiz olan Siyah Ruj Sürme Teknikleri başlıklı yazımızda siyah ruj modelleri ve siyah ruj sürme yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. bu makale de en çok şunu beğendim. o da beyaz tenli kadınların sarı ve tonları saç renklerini tercih etmemeleri gerektiği kısımdı. gerçekten de beyaz tenlileri olduğundan daha olgun gösteriyor.beyaz tenli kadınlara en güzel giden saç rengi kızıl ve tonlarıdır. çok genç ve olduklarından daha çekici, kışkırtıcı bir kadın görünümü veriyor.kesinlikle denesinler.

CEVAP VER