Saçları Daha Hızlı Uzatma Yolları

1
525

Uzun saçlar kadınların sevdalısıyken, hayal ettikleri uzun saçlara bir türlü kavuşamazlar. Ya saçları kırılır kestirmek zorunda kalırlar. Ya da bir moda çıkar kısa saç akımı, akıma kapılıp saçlarını kestirirler. Sonra da saçlarını uzatmak için kırk takla atarlar. Her zaman saçlarını uzatmanın bir formülünü arayan kadınlara müjde… Saçları artık daha kolay uzatmak mümkün. İşte, saçları daha hızlı uzatmanın yolları;

Yağlar: Yağlar saç uzatmak için önemli bir faktöre sahiptir. Saç uzatmayı hızlandıran yağları bir araya getirerek güzel bir kür hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu kürü saçlarınıza uygulayarak saçlarınızın daha hızlı uzamasına da sebep olabilirsiniz. Biberiye yağı, lavanta yağı ve jojoba yağı saç uzatma etkisi olan yağlardır. Bu yağları bir arada kullanarak saçınıza uygulayabilir ve saçınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Yumurta Mucizesi: Yumurtanın da saçı hızlı uzatan önemli ve güçlü bir etkisi vardır. Yumurta mucizesinden yararlanarak saçlarınızı daha hızlı bir şekilde uzatabilir ve çok etkili bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yumurta mucizesi ile saçlarınız iki kat daha hızlı uzayacak ve daha canlı olacaktır. Yumurta ile yapabileceğiniz her hangi bir saç maskesi saç diplerinizi besleyerek, hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Su İçmek: Saçlarınızın hızlı uzaması için illa ki saçınıza bir şey uygulamanıza gerek yoktur. Bol su içmekte saçı uzatan etkenler arasında bulunmaktadır. Bol miktarda su içerek de saçınızın uzamasına katkıda bulunabilirsiniz. Günde en az 8 bardak su içtiğinizde suyun nemi saçlarınızı da güçlendirecektir. Ayrıca fazla su saçlarınızın nemlenmesini sağladığından kırılma payını düşürerek hem daha sağlıklı hem de daha canlı görünmesini sağlamış olacaktır.

Saç Taramak: Saç taramanın saç uzamasına ne etkisi olur demeyin. Saç taramak saç diplerine yapılan doğal bir masaj görevi görür ve saç taramanın bu işlevinden yararlanarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını da sağlayabilirsiniz. Günde iki kere saç taramanız saç derinizde kan akışını hızlandıracaktır ve hızlanan kan akışı saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Fön Makinesinden Uzak Kalın: Saçlarınızın hızlı uzaması için saçınızın nem miktarı önemlidir. Saçınızda ne kadar fazla nem varsa saç uzama miktarınızda o kadar fazla olacaktır. Bunun için saçınızın nemini alacak olan fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi aletlerden olabildiğince uzak kalmalısınız. Bu aletler sizin saçınızın nemini alarak saç uzamanızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Bir önceki makalemiz olan Siyah Ruj Sürme Teknikleri başlıklı yazımızda siyah ruj modelleri ve siyah ruj sürme yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. saçların hızlı büyümesi için hava sıcakken bol bol ıslatın saçınızı.dayanabildiğiniz süre kadar hafif ıslak tutun. kesinlikle E viamini, keratin ve biotin içeren multi vitaminlerden kullanın.çok ama çok faydası oluyor. bir de fön ile saçlarınızı tahrip etmeyin. ve en az haftada bir kez doğal uygulamalar yapın. örneğin bal, su, sirke veya yumurta badem bal gibi karışımlardan yapabilirsiniz.

CEVAP VER