Saç Rengi için Öneriler

2
1645

Kadınlar için renkler oldukça önemlidir. Makyaj ürünleri, rengârenk ojeler, renkli aksesuarlar ve renkli saçlar kadınlar için vazgeçilmezdir. Kadınlar tüm bunların sayesinde bakımlı ve güzel görünürler. Kadınların vazgeçilmez değişimleri arasında saçları olmaktadır. Bayanlar saçlarını kimi zaman güzel görünmek için, kimi zamansa beyaz saçlarından kurtulmak için boyarlar. Bayanlar saç rengi konusunda oldukça zor karar verir. Bayanlar, hangi saç rengi hangi yüz tipine ve cilt rengine gider çoğu zaman karar vermekte zorlanırlar.  Bayanlar saç rengini seçerken genelde moda olan renkleri tercih etmek isterler. Yalnız bunun için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kişi kendine uygun saç tonunu, cilt rengine göre bulmalıdır. Buna dikkate edildiğinde doğru saç renginizi bulabilirsiniz.

sarı tonlarında saç rengi
Sarı saç rengi genellikle açık tenli olan bayanların tercihi olmalıdır. Ancak bu rengi kullanabilmek için sürekli makyaj yapmanız gerekir. Çünkü soluk görünebilirsiniz.

Sıcak Alt Tonlar İçin Saç Rengi

Esmer bayanlar için genelde tarçın, bakır tonları, zencefil, kumral, kızıl tonları tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra çilek sarışın, turuncu tonlu kızıllar, pas rengi, karamel ve maun tonları da tercih edilebilir.

en güzel saç renkleri
Esmer bayanlar genel olarak kahverengi ve tonlarını kullanırlar. Bu renklerin farklı tonlarını saçlarınızda uygulayarak da harikalar yaratabilirsiniz.

Soğuk Alt Tonlar İçin Saç Rengi

Buğday tonlu bayanlar için genelde buğday rengi, bal rengi, kiraz rengi gibi renkler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra koyu siyah, düz kahve, kumral tonları, şarap rengi, küllü sarı, orta sarı, platin sarı ve küllü kahve gibi tonlar da tercih edilebilir.

Beyaz Tenli Bayanlar İçin Saç Rengi

Kızılın bütün tonları beyaz bayanlar için kullanılabilir. Koyu renkli saçlar beyaz bayanların daha güzel görünmesine yardımcı olacaktır. Beyaz görünmekten hoşlanmayan bayanlar için koyu renkli saçlar tercih edilmemelidir.

Saç boyatmak için ya da boyamak için ten renginize göre tercihler yapmanız daha doğru sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Bu sezonda da oldukça trend olan doğallık için teninizin renginden farklı tonları tercih etmemelisiniz.

moda saç renkleri
Beyaz tenli iseniz, sarı ve kahve tonlarının karışımı olan saç rengi tercihiniz olmalıdır.

Buğday Tenli Bayalar İçin Saç Rengi

Buğday tonlu bayanlara en çok yakışan renkler, bal rengi ve kumral tonları olmaktadır. Balyaj ve ya ombre modelleri de buğday tenli bayanlar için tercih edilebilecek modeller arasında yer almaktadır.

Esmer Tenli Bayanlar İçin Saç Rengi

Esmer bayanlar için kestane, kızıl ve bakır tonları tercih edilebilir. Koyu renk tene sahip olan bayanların açık saç renklerini tercih etmemeleri gerekmektedir.  Açık saç rengi yerine koyu saç renginin üzerine yapılan ombre ve Balyaj uygulaması esmer bayanlar için tercih edilebilecek modeller arasında yer almaktadır.

ombre-sac-rengi-modasi-2014
Esmer bayanlar için uygulanan ombre, çok daha güzel görünmenize sebep olacaktır.

Saç Renginizi Etkileyen Faktörler

  • Saç renginizi etkileyen en önemli faktör göz renginizdir. Göz renkleri seçilen saç rengini doğrudan etkilemektedir.
  • Kıyafetlerinizde seçtiğiniz renkte saç renginizi etkilemektedir. Sürekli koyu renkler tercih eden bayanların buna uygun saç rengi tercih etmeleri gerekmektedir. Sade ve açık tonları tercih eden bayanla da, buna göre saç rengi tercihlerinde bulunmalıdır.
  • Saç modelleri de saç rengini doğrudan etkiler.
  • Bayanların tarzı da saç rengini doğrudan etkiler.
trend saç rengi
Kızıla yakın kahve tonları, genel olarak açık tenli bayanların tercihi olmalıdır.

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir başlıklı yazımızda saç bakımı, saç dökülmesi önleme ve saçlar neden dökülür hakkında bilgiler vermekteyiz.

2 Yorumlar

  1. beyaz tenlilere kızıl ve tonları çok yakışıyor.keşke beyaz olsam.ama esmerim.bir türlü de beyazlaşamıyorum. hele yazın hiç mümkün değil.sıcak memlekette yaşamak insanı karartıyor ister istemez. beyaz tenli böyle hafif sülün gibi kızların yolda kızıl ve tonlarına boyatmış halini gördükçe imreniyorum.çok kızılı seçen yok ama seçseler görecekler ne kadar güzel olacaklarını.

  2. Bence saç rengi ve göz rengi bütünlüğü de çok yakışıyor. Mesela yeşil gözlü bayanlara tarçın tonları bal köpüğü tonları çok yakışır. Yesil göze siyah saçta çok yakışıyor. Hele birde beyaz tenliyseniz…

CEVAP VER