Ruj Nasıl Sürülür?

0
520

Bayanlar için en önemli yerlerden birisi dudaklardır. Dudakların dolgunluğu ve ilgi çekici olması bir bayan için oldukça önemlidir. Dudakların kötü bir görünüme sahip olması bazen dudak yapısından kaynaklanırken bazen de doğru yapılmayan makyajdan kaynaklanmaktadır. Rujun yanlış sürülmesi sonucunda dudakların tüm çekiciliğini yok edilebilir. Eğer siz de dolgun dudaklar, mat dudaklar veya parlak dudaklar sayesinde daha ilgi çekici dudaklar elde etmek istiyorsanız, ruj nasıl sürülür aşağıdan öğrenebilir, bu sayede daha ilgi çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.

ombre ruj sürme teknikleri nelerdirRuj Sürme Taktikleri

  • Ruj sürme işlemine başlamadan önce kullandığınız fondöteni dudaklarınıza da güzelce uygulamayı ihmal etmeyin. Fondöteniniz cilt renginize yakın bir renk olması daha doğru olacaktır.
  • Daha sonra dudak çevrenize ruj renginize yakın bir renk tonuyla çerçeve çiziniz. Bu sayede rujunuz daha uzun bir süre dudaklarınızın dolgun görünmesini sağlayacaktır. Çerçeveyi yaparken sert ve küçük bir dudak fırçası kullanmaya özen gösterin.

pembe ruj nasıl sürülür

  • Ardından seçtiğiniz ruju, yavaş hareketlerle önce üst dudağa daha sonra ise alt dudağa güzelce sürün. Bir önceki aşamada elde edilen çerçeve sayesinde rujunuzun daha doğru bir şekilde ve çerçeve dışına çıkmadan sürülmesi kolaylaşacaktır.

ruj sürme için öneriler

  • Ruj sürme işleminizi tamamladıktan sonra fazlalık olan rujlar kalacaktır. Bu rujları mendil ile sürmeden silmek yerine sadece ruj kalan yere mendili bastırarak çekmeniz yeterli olacaktır. Böylece hem dudak üzerindeki rujunuz çıkmaz hem de daha doğru şekilde fazlalıkları yok etmiş olursunuz.

farklı ruj sürme teknikleri

  • Eğer daha mat dudaklara sahip olmak istiyorsanız ve mat rujlar nasıl sürülür diyorsanız, dudağınızın üzerine hafif bir şekilde pudra sürebilirsiniz.

kırmızı ruj nasıl sürülür

  • Eğer daha parlak dudaklar istiyorsanız yine hafif bir şekilde parlatıcı sürebilirsiniz.

ruj sürme teknikleri

  • İnce dudaklara sahipseniz ve daha dolgun dudaklar istiyorsanız, dudak kalemi ile hafif bir çizgi çekiniz ardından dudak köşelerindeki kıvrımları da boyayınız. Ardından parmağınızla ruju dudağın orta kısımlarına doğru dağıtınız. Daha sonra dudağınızın üzerinde dikkatli bir şekilde açık renklerde bir ruj sürünüz.

ruj nasıl sürülür

  • Eğer dudaklarınızın inceliği ve kalınlığı bir değilse, ince olan tarafa bu yöntemi uygulayıp, kalın olan tarafa ise normal bir şekilde ruj sürebilirsiniz.

ruj sürme teknikleri nelerdir

 

Bir önceki makalemiz olan Patates Maskesi ve Faydaları başlıklı yazımızda cilt maskeleri, maske yapımı ve patates maskesi hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER