Pratik Saç Şekilleri Nelerdir?

2
478

Her gün yaşadığımız sorunlardan bir tanesi “bugün saçımı nasıl yapsam” derdidir. Her gün okula ve işe giderken sabah tatlı uykunuzdan uyandığınızda saçınızı yapmak bazen işkence haline gelmektedir. Pratik ve farklı saç şekilleri arasında kendinize yakışan modeli bulma konusunda fazlasıyla sıkıntı çekmektesiniz. Çoğu zaman acilen dışarı çıkmak zorunda kaldığınızda pratik saç şekilleri bulmak için çabalarsınız. Evde vakit harcamadan yapabileceğiniz pratik saç şekilleri arasında tercih edebileceğiniz birçok saç modeli bulunmaktadır.

 

pratik-sac-modelleri
Farklı saç şekilleri ile, çok daha güzel ve farklı görünebilirsiniz. Önemli olan yüz tipinize uygun saç şeklini belirlemektir.

Farklı saç şekilleri nelerdir;

 

Pratik topuz;

Bu model son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Hatta düğünlerde bile tercih edilen ve bale topuzu olarak geçen bu modeli evde kendinize pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Spor ve klasik tarzlara uyum sağlayan bu modelin yapımı için saçlarınızı tepede topluyorsunuz. Topladığınız saçınıza kozmetik dükkânlarında bulabileceğiniz topuz süngerini takıyorsunuz. Saçınızı topuz süngerini örtecek şekilde yanlara doğru yayın ve altta kalan saçlarınızı eliniz ile süngerin altına sokun ve tel tokalar ile tutturun. Saçınız uzun ise tel toka kullanmadan süngerin etrafına bir defa dolayıp, kalan saç uçlarını ördükten sonrada saçınıza dolarsanız daha şık bir topuz elde etmiş olacaksınız.

pratik topuz yöntemi
Pratik topuz yöntemini, saç süngerleri ile uygulayabilir, çok güzel topuzlar elde edebilirsiniz.

Fiyonklu topuz:

Başınızı aşağı doğru eğin ve tersten balıksırtı örerek saçınızı yarıya kadar toplayın. Başınızı kaldırıp saçlarınızı toplayın. Atkuyruğu gibi toplayın, yalnız saçınızın uç kısmından büyük bir parçayı tokanın içerisinde bırakın, yani temizlik yaparken topladığınız yarım toplamayı yapın. Daha sonra yarım topladığınız parçayı ikiye ayırın. Tokanın dışında kalan parçayı da ikiye ayırdığınız saçınızın üzerinden dolayın ve tel toka ile tutturun. Fiyonk saç modeliniz kullanıma hazırdır.

fiyonklu topuz modeli
Fiyonklu topuz, özel günlerde ya da günlük hayatınızda kullanabileceğiniz ve oldukça pratik olan bir saç şeklidir.

Balıksırtı örgüsü ile atkuyruğu:

Gece dışarıya çıkarken kolaylıkla yapabileceğiniz ve yaz ayları için oldukça şık görünebilecek saç şekilleri arasında örgü modelleri bulunmaktadır. Salaş ve sıkı olmadan tepe noktanızdan başlayarak kulak hizanıza gelene kadar örülen salaş balıksırtı örgüsü ve bitiminde atkuyruğu şeklinde toplama oldukça pratik ve şık görünen bir saç şeklidir.

balık sırtı ile at kuyruğu modeli
Balıksırtı örgü ile atkuyruğu, geçmişten beri bayanların en gözde saç şeklidir. Bu saç modelini her ortamda kullanabilirsiniz.


Kıvırcık saçlar:

Gece yatağınıza yatmadan önce saçlarınızı parça parça ayırın ve burarak tokalayın. Bu işlemi nemli saçınıza yaparsanız daha güzel bir sonuç alırsınız. Ertesi gün kalktığınızda burgularınızı açın ve doğal görünümde kıvır kıvır saçlarınıza merhaba diyin.

kıvırcık saç modeli
Kıvırcık saç modelini uygulamak biraz zordur ancak uygulandığında, mükemmel bir hava kazanmanızı sağlar.

Saç tokası ile topuz modeli:

Başınızın üstüne saç tokanızı taç gibi takıyoruz. Altta kalan parçaları önlerden başlayarak hafif kıvırarak tokanın altına sokun. Bu işlemi önce sağ sonrada sol tarafınızdaki saçlara uygulayın. En sonunda arkada kalan parçayı da kıvırıp tokanın içerisine sokun. Sade ve şık saç şekilleri arasında yer alan bu pratik topuzu da kısa sürede yapabilirsiniz.

saç tokası ile topuz modeli
Saç tokası ile de mükemmel topuzlar elde edebilir ve bütün gün bozulmadan kullanabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Oje Renkleri Nelerdir? başlıklı yazımızda oje önerileri ve oje rengi seçimi hakkında bilgiler vermekteyiz.

2 Yorumlar

  1. örgülü pratik saç modelleri ya da toplama usulü – topuz usulü pratik saç modellerinden birini tercih etmek lazım. hem hızlı hem de çok güzel modeller var.üstelik her türlü giyim tarzına da uygun.ben şahsen topuz modellerine hakim pratik ve hızlı saç modellerini daha çok seviyorum

  2. saç yapınıza göre güzel bir kesim ile günlük hayatta sadece tarayarak, toplayarak yada jöleleyerek hem kendi çizginizi tarzınızı oluşturabilir hemde günlük hayatta her daim şık olabilmeniz mümkün…

CEVAP VER