Pratik Kedi Gözü Makyajı

0
800

Kedi gözü makyajı, 60’lı yıllarda trend olmaya başlayan ve günümüzde hala kullanılmaya devam edilen makyaj türüdür. Gün içerisinde geçirdiğimiz zamanlarda, gittiğimiz her ortam için ve her kıyafet için uyum sağlayan kedi gözü makyajı bu nedenle kadınların vazgeçemediği makyaj türü olmuştur. Özellikle gün içerisinde farklı ortamlarda bulunması gereken ve kıyafet değişikliği yapan bayanlar, her aşamada kendilerine yardımcı olan bu makyaj türünü tercih etmektedir. Bunun yanı sıra gün içerisinde farklı ortamlarda bulunmalar bile bayanlar, bakışlarını etkili kılan ve gözlerini ön plana çıkaran bu makyaj türünü hemen hemen her gün tercih etmektedir. Yüzün en fazla dikkat çeken iki yeri göz ve dudaklar olmaktadır. Bu nedenle bayanlar makyajlarında ikisini de ön plana çıkaran makyaj türlerini ve malzemelerini kullanmaktadır. Dudaklar konusunda yapılacak pek fazla işlem olmamasına karşın, makyajların en fazla uğraştıran aşaması göz makyajı olmaktadır.

kedi gözü makyajı için önerilerKedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Kedi gözü makyajı yapılırken, hem eyeliner hem de kalem kullanılabilmektedir. Bu nedenle eyeliner çekmede zorlanan bir çok bayan göz kalemlerini tercih etmektedir. Bunun yanı sıra eyeliner ile kedi gözü makyajı yapılırken de göz kalemlerinden yardım alınmaktadır. Göz kalemleri ile eyelinerın kullanılacağı şekilde bir taslak çizilir. Göz kalemleri eyelinerlara göre daha kolay temizlendiği için göz kalemlerinden yardım alınarak yapılan kedi gözü makyajlarında, kuyruk kısımları için çok zaman harcanmamaktadır.

kedi-gozu-makyaji-nasil-yapilirKolay bir şekilde kedi gözü makyajı yapabilmek için normalde aksi yapılmasına karşın eyeliner çekerken kuyruklarından başlayın. Öncesinde göz kalemleri ile birleştiğiniz çizgiler sayesinde eyelinerınızı çekerken çok zorlanmayacağınız için en etkili yöntem bu olacaktır. Öncelikle olarak kuyruk kısmında eyelinerı kullanmak daha kolay makyajınızı tamamlamanızı sağlayacaktır ve daha kısa sürede bitecektir. Kuyruk kısımlarını tamamladıktan sonra kedi gözü makyajını tamamlamak için gözlerinizin iç kesimlerinden başlayarak kuyruğuna göre düz bir çizgi çekin. Eyeliner üzeriden anlatılan bu teknikler göz kalemleri için de geçerlidir. Eyelinera göre daha kolay çıkıyor diye umursanmadan direk yapılan makyajlarda silmeler sonucu gözde kötü bir etki yaratmaktadır ve solgun bakışlara neden olmanızı sağlamaktadır. Bu nedenle göz kalemi ile yapılan makyajların öncesinde de belli belirsiz kalem ile taslağını çıkarmalısınız. Kedi gözü makyajını çarpıcı hale getiren son işlem ise maskaradır. Kedi gözü makyajı ile ön plana çıkan gözlerinizi daha etkili hale getirmek için rimel ile desteklemelisiniz. Rimellerinizi sürerken kirpik diplerinden uçlarına doğru yavaşça sürmelisiniz.

Bir önceki makalemiz olan Gölgeli Göz Makyajı Nedir başlıklı yazımızda gölgeli makyaj nasıl yapılır, göz makyajı nasıl yapılır ve makyaj teknikleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER