Polisaj Makinası Yapımı

0
225

 

Polisaj kelime anlamı olarak arabaların plastik yüzeyini parlatmak için kullanılan hazır makineler olmaktadır. Fakat bunu evde kendinizde aracınızın plastik yüzeyini rahatlıkla parlatmak için yapabilirsiniz. Yapması hem çok eğlenceli hem de çok kolay olmaktadır. Eski kullanmadığınız ev eşyalarınızı değerlendirerek sizde evinizde bunu rahatlık ile yapabilirsiniz.

Polisaj Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

 Çok basit olan polisaj yapımı için birkaç malzeme gerekmektedir. Bu malzemeler ile sizde çok rahatlık ile evinizde bunu yapabileceksiniz. Polisaj için malzemeler; öncelik ile eski fakat çalışan bir mikser, orta boy bir tekerlek (bu oyuncak arabaların olabilir veya Pazar arabalarının arkalarında bulunan küçük bir tekerlek olabilir) temizlemek için kullanacağınız temizlik mopu ve sünger ile sizde polisaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Polisaj Yapmak İçin  

Öncelik ile mikserin motoruna zarar gelmeden tam ortasına bir delik açın ( bu işlemi matkap ile yapabilirsiniz) sonra ise o deliğin tam içine oturacak bir dübel ile sabitleyin. Dübel biraz uzun olsun. Sonrasında ise tekerleğin üzerine süngeri tutkal ile yapıştırın ve ardında temizlik mopunu da süngerin üstüne tutkal ile yapıştırın. İşte polisaj yapmak bu kadar kolay olmaktadır. Sizde evinizde rahatlık ile yapabilir hem eski eşyalarınızı değerlendirmiş olur hem de boşuna para vermemiş olursunuz. Yaptığınız bu eşya size ortalama olarak 7 TL gibi bir fiyata mal olacaktır. Sizde bu kadar ucuz maliyet ile aracınızı rahatlık ile temizleyecek ve temizlik eşyasını da ucuza mal etmenin keyfini çıkaracaksınız.

Polisaj Makinası Yapımı

Bir önceki makalemiz olan Şırıngadan Dinamometre Yapımı başlıklı yazımızda ev hobileri, evde dinamometre yapımı ve Şırıngadan Dinamometre Yapımı hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER