Pastel Oje Nedir ve Nasıl Yapılır?

0
715

Son zamanlarda bir trend haline gelen ve aksesuar gibi kullanılan tırnaklar, kusursuz bir makyajın vazgeçilmezidir. Özellikle sert, otoriter ve cazibesini kullanan kadınların tercih ettiği ojeler, oldukça ön planda tutulmaya başlanmıştır. Bakımlı olan her kadının bildiği gibi ojelerin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bunların arasında en çok ilgi göreni ise pastel ojelerdir. Pastel oje, tırnaklarınızda oldukça etkileyici bir görüntü yaratmaktadır. Yine tırnaklarda moda olan desen uygulaması içinde pastel oje çoğunlukla geometrik şekillerle karşımıza çıkmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere, mat oje daha keskin hatlara sahip dikkat çeken bir kıyafette, kendini gizeme bırakacak kadınların bir numaralı tercihidir.

pastel oje nasıl yapılırNormal Bir Oje Pastel Ojeye Nasıl Dönüştürülür?

Normal bir ojeyi pastel ojeye nasıl çevireceğim diye soracak olursanız, oje değişikliklerinin çok basit bir şekilde yapıldığını söyleyebiliriz. Pastel ojeler, diğer ojelere oranla daha zor bulunan bir oje türüdür. Mat oje yapmak isterseniz yani tırnağınızda bulunan ojeyi matlaştırmak isterseniz birkaç küçük basmak vardır. İşte bu basamaklar;

– Herhangi bir renkte, desende, türde ojeyi seçiniz ve o ojeyi tırnaklarınıza düzgün bir şekilde uygulayınız.

– Ojenizin kurumasını beklerken aynı anda su ısıtmaya başlayınız. Ancak sürülen ojenin bozulmaması için suyu biraz daha önceden ısıtılmaya başlanması daha uygundur. Su kaynadıktan sonra buhar bitene kadar beklenilir.

– Bu çıkan buhara oje sürülen tırnaklar hemen tutulur. Bu pozisyonda tırnaklar en az 3 dakika boyunca kalır.

– Su buharıyla buluşan oje dokusu yumuşayacağından dolayı korunumuna dikkat edilmelidir.

– Oje kurumaya başladıkça, ilk parlaklığını kaybederek daha mat bir görünüme kavuşacaktır.

İşte mat olmayan bir ojeyi bu şekilde matlaştırabilirsiniz.

pastel renklerMat Oje Hangi Tarzlarda, Nasıl Kullanılır?

Pastel oje tırnaklarınıza model verirken de en çok tercih ettiğiniz tür olacaktır. Birkaç tane tırnak modeli önermek gerekirse;

– Pastel oje ile tırnaklarınızı süslemek isterseniz birçok desen uygulayabilirsiniz. Bunlardan birincisini yapmak için şu adımları takip etmelisiniz; ilk olarak siyah pastel ojeyi tırnaklarınıza uygulayın. Sonra mat oje kuruduktan sonra üzerine parlak siyah oje yardımı ile desen verin. Burada siyah renk sadece tercih meselesidir. Hangi rengi kullanmak isterseniz kullanabilirsiniz bu size kalmıştır.

pastel oje renkleri nelerdir

– Tırnakların gözdesi olan geometrik deseni vermek isterseniz pastel oje ilk durağınız olacaktır. Pastel bir renk seçin ve tırnaklarınıza sürün. Seçilen renge uygun başka bir renk seçin ve üzerine geometrik şekiller yapın. Genel olarak üçgen veya dikdörtgen seçilir ancak bu sizin hayal gücünüze bağlıdır.

Dikkat edilmesi gereken bir püf nokta ise geometrik şekil verirken bant yardımı almaktır. Pastel oje ile daha birçok şekil ve desen verilebilir.

 

pastel renklerin yapılışı

Bir önceki makalemiz olan Kına Makyajı Seçenekleri başlıklı yazımızda 2017 kına makyajı modelleri, kına makyajı ve kına makyajı yapma hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER