Oğlak Burcunun Özellikleri

0
175

Burçlar hayatımıza yön veren, astrologlar tarafında gezegenlerin konumuna göre hazırlanmış yorumlardır. Birçoğumuzun inanmıyormuş gibi davranıp içte içe inandığı bilinmektedir. Burçlar çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Bu gruplar ateş grubu, su grubu, hava grubu ve toprak grubudur. Bu burçlardan bir tanesi ise oğlak burcudur. Oğlak burcunun özellikleri arasında güçlü kişilikleri yer almaktadır. Kendilerinde emin tavırları, sarsılmaz yapıları vardır.  Sevgi ve saygıya ihtiyacı olan bir burçtur. Aslında insanlara mesafeli davranmalarıyla bilinirler. Öz güvenleri oldukça yüksektir. Hayatlarında ilk sıraya koydukları şey maddiyattır, iş ve para onların için oldukça önemlidir. İkinci sırada ise aşk vardır. Kendilerine göre belli doğruları vardır ve bundan saptıracak kişilere müsaade etmezler.

Eski kabulleri yani gelenek ve görenekleri bozmadan kabullenirler. Üzerindeki sorumluklardan asla kaçmazlar. Çünkü ciddi bir görünümleri vardır, farklılıklar onların kabullenemediği oluşumlarıdır. Oğlakları diğer burçlardan ayıran en önemli özellik sabırlı ve mantıklı olmalıdır. Bu durum karşılarında ki insanları daha net bir şekilde anlamalarına neden olmaktadır. Zamanı akıllıca kullanan oğlaklar işlerini, aşklarını bu sayede doğru şekilde kullanırlar. Oğlak burcunun özellikleri arasında azimli olmaları dikkat çeker. Oğlak burcunun hayatı 30 yaş öncesi ve sonrası olarak iki evreye ayrılmıştır. 30 yaşına geldiklerinde Satürn etkisiyle değişime uğramaktadırlar.

Oğlak burcu özellikleri kadın ve erkeklerde pek bir farklılık göstermez. 30 yaşına kadar kendilerini bulamadıklarına inanırlar. Oğlaklar gibi emin adım atmak isterler. Keçi gibi tehlikeli adımlar atıp, tehlikeli konuşmalarda da bulunabilirler. Çevrelerinde olan olaylardan ders çıkarmaya 30 yaşından sonra başlarlar. O yaştan sonra genellikle daha tecrübeli olurlar. Meslek hayatlarında da elde edecekleri başarılar biraz geç gelmektedir. Oğlak burcunun özellikleri arasında çok hassas oluşları da yer almaktadır. Hayatı ne kadar ciddiye alırsa o kadar başarıyı yakalarlar. Bir sevgili adayı olarak seçebileceğiniz en iyi burç oğlak burcudur.

oğlak burcunun genel özellikleriOğlak Burcu İş Hayatı

Oğlak burcu iş hayatında sabırlı ve azimli davranmaktadır. İş hayatında hırsları ile tanınırlar. Belirledikleri hedefe pes etmeden ulaşmayı arzu ederler. Verdikleri kararlar iyi analiz edilerek verilmiştir. Olumsuz taraflarından biri memnuniyetsizlikleridir. Hiç bir zaman geldikleri noktadan uzun süreli mutluluk duymazlar. Hep daha fazlasını isterler.

Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Oğlak burcunun özellikleri arasında aşk hayatında tedbirli hareket etmesi yer alır. Tedbirli adımlar atmaları bir sürprizle karşılaşmalarına engel olmaktadır. Bir oğlak burcunu etkilemenin en etkili ve en pratik yolu öncelikle onunla arkadaş olmaktadır. Sadıklardır ancak güvenmeleri biraz zaman almaktadır. Karşısında ki kişinin oğlağı elde etmek için sabırlı olması gerekmektedir. Konu evliliğe geldiğinde tek karar noktası aşk olmayabilir. Farklı beklentileri olduklarını duyabilirsiniz. Aşk konusunda uyumlu oldukları burçlar vardır. Bunlar yengeç, başak ve boğa burcudur.

Oğlakların en saklı tuttukları yanları çok hoşgörülü olmadıklarıdır. Hediye almaya karar verdiğinizde en iyi hediyeyi tercih etmelisiniz. Çünkü oğlaklar da hediye aldıklarında en iyisini tercih ederler. Sevgili olun veya olmayın onlara karşı gelirken düşünmelisiniz. Bunun yerine onunla bir olmayı deneyin. Olaylara nasıl baktığını anlayın ve tek mantıkta tek zekâda birleşmeye çalışın. Bir oğlak burcu insanı eğer hafif bir gülümsemeyle size bakıyorsa bir sıkıntı yok demektir. Yapıları gereği tuhaf insanlar değillerdir. Yani olayları uç noktalarda yaşamazlar. Bir oğlağı etkilemenin tek yolu iç dünyalarına dokunabilmektir. Her işlerinde titiz oldukları gibi aşk hayatında da titiz davranırlar. Savaşmak onlara göre değildir, oğlak burcunda olan kadın olsun erkek olsun savaşa karşı bir tepki olarak doğmuşlardır. Oğlak burcunun özellikleri arasında gurulu olmaları da yer almaktadır. Bu onlar için bir zayıflık göstergesidir. Aldıkları kararlar onlara göre en doğru olandır ve itiraz seslerine tahammülleri yoktur.

oğlak burcunun olumlu özellikleriOğlak Burcu Sağlığı Hakkında

Oğlak burcunda ki insanlar bebekliklerini genellikle çok zorlu şartlarda geçirmişlerdir. Genelde vücut dirençlikleri küçük yaşta zayıftır. Ancak yaşları ilerledikçe en dayanıklı bünyelere sahip olmaya aday haline gelirler. Bunda pek çok etken söz konusudur. Kendilerine yetecek kadar yemek yerler ve çok ölçülüdürler. Sağlıklarına bir hayli düşkündürler. Hasta olmadan önce bunu anlayıp gerekli önlemleri almaktan geri durmazlar. Diğer insanların aksine hastanelere gitmeyi ilaç kullanmayı hiç sevmezler. Kendi kendilerine bakmak onlara yeter. Acı eşikleri oldukça yüksektir. Yani dayanıklı ve çok dirayetlidirler. Dışarıya karşı acı çekmiyormuş gibi görünürler. Bunun sebebi çektikleri acıyı insanlara gösterip onların üzüntü duymalarını istememeleridir. Romatizma hastalıklarına yatkınları vardır. Bunun nedeni kemik yapılarının zayıf olmasıdır. Yalnızlık oğlaklara göre değildir, melankoliye meyilleri vardır. Sıvı gıdalara karşı diğer insanlara kıyasla ayrı bir düşkünlükleri vardır.

 

Bir önceki makalemiz olan Yay Burcu Özellikleri Nelerdir? başlıklı yazımızda yay burcu, yay burcu kadını ve yay özellikleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER