Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
306

Dekorasyon her anlamda önem taşımaktadır. Dekorasyon evimizde olduğu kadar ofislerimizde de önem taşımaktadır. Evimizdeki başarılı dekorasyon evimizde daha kaliteli vakit geçirmemizi sağlar. Ofisteki dekorasyon ise daha etkili ve güzel bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Bunun için ofiste belli başlı noktalara çok fazla dikkat edilmelidir. İşte, ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler;

Gün Işığı Alan Bir Ofis Seçin:

Dekorasyon yapmak için güzel bir ofis seçmenizde ayrıca önem taşımaktadır. Bunun için ofis seçimi yarken özellikle gün ışığı alan bir ofis seçimi yapmalısınız. Gün ışığı alan bir ofis sayesinde hem ofisinizdeki renkler daha canlı görünecektir. Hem aydınlatma sistemi daha uygun çözülecek, hem de daha iyi bir aydınlatma sistemi oluşturulacaktır. Gün ışığı alan ofis sayesinde yapay ışıktan kurtulmanız ile daha hoş bir görüntüye kavuşmuş olacaksınız.

ofis dekorasyon

Camlardan Yararlanın:

Dekorasyon yaparken özellikle camlardan yararlanmalısınız. Camlar sayesinde ofisiniz daha aydınlık görünecektir. Ayrıca bölmeleri duvar ile değil de cam ile yapmanız daha geniş bir ortam göstermiş olacaksınız. Ve cam bölmelerden bölümlerin görünmesi sayesinde büyük bir alan oluşturmuş olacaksınız. Ofis camlarınızı da küçük yapıda değil büyük yapıda seçmeniz hatta baştan yukarı bir cam döşemesi yapmış olmanız ofisinizin daha çok gün ışığı almanızı sağlayacaktır. Ayrıca daha çok dekoratif bir görüntü oluşturacak olup, sizin de manzarayı çok iyi görmenizi sağlayacaktır. Özellikle ofisinizin manzarası güzelse boydan camlar en ideal seçimlerdir.

ofis dekorasyonu

Ofiste Kullanılan Renklerin Önemi

Ofiste kullanılan renklerin en büyük önemi daha güzel bir ortamın oluşturulmasından ziyade çalışma hevesini daha çok artıracak olan renklerin tercih edilmesidir. Ofiste kullanacağınız renkler farklı anlamlar taşımaktadır. Renklerin konsantre ve motive gücünü artırmış olmasından kaynaklı olarak renklerin gücünden faydalanabilirsiniz. Mavinin en önemli etkisi sakinleştirici olmasıdır. Bunun için özellikle psikologlar ofislerinde maviyi tercih etmelidirler. Pembe ise sinirlilik, saldırganlık gibi duyguları yok eder. Bunun için psikologlar pembe ve maviyi bir arada kullanabilirler. Kırmızın ise enerji, güç veren etkisinin yanı sıra çalışma isteğini artıran bir etkisi de bulunmaktadır. Kırmızının bu etkisinden dolayı toplu çalışma alanlarında kullanılarak motive gücü artırılabilir. Sarı ise zihnin açık kalmasını sağlarken, uyuklamayı da engellemektedir. Bunun için sessiz olan ve dikkat isteyen işlerde sarı renk tercih edilebilir. Turuncu ise yaşama hissini artıran bir etkiye sahiptir. Bunun için de sarı tercih edilmesi gereken bir renktir. Hatta sarı, turuncu ve kırmızı bir arada kullanılabilir.

Bir önceki makalemiz olan Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda bahçe dekor önerileri, bahçe dekorasyon fikirleri ve bahçe dekorasyonu hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER