Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
503

Mutfağa masa seçimi hayli zor olmaktadır. Salona masa seçimi kolaylıkla yapılırken mutfağa masa seçimi daha zor yapılmaktadır. Büyük mutfaklarda masa seçimi bir nebze daha kolay olsa da genel olarak mutfak masası seçmek zor ve ince detay isteyen bir iştir. İşte, mutfak masası seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

Mutfak Genişliği: Mutfak masası seçimi yapılırken özellikle mutfağın genişliği önemsenmelidir. Mutfağın genişliğine göre masa seçmek en doğru olanıdır. Eğer ki küçük bir mutfağınız varsa o halde ona göre küçük ve kullanışlı bir masa seçmelisiniz. Ancak mutfak genişliğiniz büyükse masa seçiminde daha rahat davranabilirsiniz.

Mutfak Genel Dekorasyonu: Mutfak masası seçerken elbette ki dekorasyon da önemsenmelidir. Mutfak dekorasyonuna aykırı olmayacak parçalar seçilmesi de en doğru olanıdır. Mutfak dekorasyonunuzun tarzına ve renklerine uygun olan masa seçimi yapabilirsiniz.

Yuvarlak Masa Avantajlı: Mutfağınız küçükse yerden tasarruf etmek adına küçük kare masa tercih edilmelidir. Ancak geniş bir mutfağınız varsa daha fazla kişinin oturabilmesi için yuvarlak masa tercih yapılabilir. Yuvarlak masa daha çok kişinin masada yer almasını sağlayacaktır. Ancak alan olarak kare masalara göre daha çok yer kaplamaktadır. Bunun için de küçük mutfaklarda yuvarlak masa tercih edilmemelidir.

mutfak masası

Katlanabilir Masa: Katlanabilen masa ise yer açısından avantajlı olmaktadır. Yer açısından avantajlı olan bu masalar özellikle küçük mutfaklarda ideal olmaktadır. Hem masa ihtiyacı karşılanacaktır. Hem de daha az alan kaplanmış olacaktır.

Büyük mutfaklara dikdörtgen masa: Eğer ki mutfakta vakit geçirmeyi ve iş yapmayı seviyorsanız tercih edebileceğiniz bir masa türü de dikdörtgen masalardır.  Dikdörtgen masalarda mutfağınızda çok fazla alan kaplayacaktır. Ancak yemek yaparken sizi işinizi daha kolay yapmanızı sağlayacaktır. Küçük mutfaklardaysa dikdörtgen masa tercih edilmesinin imkânı bulunmamaktadır.

Kalite: Masa seçiminde dikkat etmeniz gereken bir başka önemli konuysa şüphesiz ki kalitelidir. Kaliteli ürünler tercih etmeniz ile daha uzun süre masanızı kullanmış olacaksınız. Kalitesiz ürün tercih etmeniz sonrasında masanızın kullanım süresi azalacaktır.

Masa Temizliği: Masa seçimi yaparken kolay temizlenebilen bir masa olmasına da özen göstermelisiniz. Seçtiğiniz masa malzeme açısından kolay temizlenebilen kaygan bir malzemeden yapılmış olması gerekmektedir. Bu sayede daha kolay temizlenecek ve sizin de işiniz kolaylaşacaktır.

mutfak masası

Bir önceki makalemiz olan Salonlarda Yaz Havası Estirmenin 6 Yolu başlıklı yazımızda 2017 salon dekorasyonu, evde yaz havası estirin ve salon dekorasyonu hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER