Modern Bebek Odası Dekorasyonu

0
263

Bebek sahibi olmanıza az kaldı fakat hala odasını nasıl dekore edeceğinize dair fikirleriniz tamamlanmadı mı? Bebek odası için renk tercih etmekte sizler de zorlanıyor musunuz? Çoğunlukla erkek bebekler için mavi, kız bebekler için pembe rengini kullanılır. Farklı renk seçenekleri acaba nasıl olur? İşte bu yazımızda modern bebek odası dekorasyonu için gerek renk gerek çizimler ve başlıca renk kombinasyonları hakkında tüm aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

modern bebek odası dekorasyonu fikirleri

 

Modern Bebek Odası Dekorasyonu için Kahverengi

Modern bebek odası dekorasyonu için kahverengi çok tercih edilen bir renk değildir. Diğer taraftan bebek odanıza yeşil ve mavi renklerini de kullanarak biraz gölge de verebilirsiniz. Kahverengi yani toprak rengini ana renk olarak tercih ettiğiniz bir odada herkes kendisini oldukça rahat ve bir o kadar sakin hissedecektir. Kontrplak ile tasarlayabileceğiniz bir tavan bebeğinizin odasını olduğundan daha şık bir hale büründürecektir. Ayrıca kahverengi olan tavanınıza ekleyeceğiniz yeşil ve mavi renklere boyanmış olan kontrplağı da tercih ederek kullanabilirsiniz.

Başlıca Renklerin Kombinasyonu

Ana renklerden örneğin sarı, mavi ve kırmızı gibi farklı renklerle dekore ederek farklı şekillerde kullandığınız bir bebek odası diğer renklere nazaran daha güzel ve çekici bir hal alacaktır.

modern bebek odası dekorasyonuDuvar Çizimleri

Eğer hala bebeğinizin odası için bir renk tercih etmediyseniz favori renklerinizden birini kullanarak ve modern bebek odası dekorasyonu elde etmek için üzerine güzel bir çizim ekleyerek dekore edebilirsiniz. Bir ipucu verilecek olursa da odaya büyük kutu şeklindeki şablonlar verilebilir. Renk geçişi olarak da bu kutu şablonlarının köşe kısımlarını kullanarak ortaya muazzam bir görüntü çıkarabilirsiniz.  Yalnız renk sınırlarını iyi bir biçimde belirlemeye dikkat etmelisiniz ki renklerin birbirine karışarak dağılmasını engelleyebilesiniz. Sonrasında ise her bir kutuyu kendi zevk ve tercihinize göre, istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu sayede ilerleyen zamanlarda bebek odanızın rengini değiştirme gereği duymayarak, hangi rengi kullanırsanız kullanın odadaki mobilyalar ile uyum yakalayabilirsiniz.

Farklı Bir Pembe

Pembe rengi seven ve kız çocuğa sahip kimseler için pembeyi daha değişik bir şekilde kullanmanın yolları da tahmin edeceğiniz üzere mevcuttur. Paslanmış turuncu ile yapacağınız küçük dokunuşlar sayesinde bebek odanızı daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Giyim Odası Nasıl Düzenlenmeli? başlıklı yazımızda dolap düzenleme, giyim odası ve giyim odası dekorasyonu hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER