Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

0
262

Modern banyo dekorasyonu hususunda küçük ve dar banyolar için birden fazla farklı yöntem kullanılarak dekorasyon uygulayabilirsiniz. Çok daha modern ve kullanışlı banyolar elde etmenin birkaç püf noktası bulunmaktadır. Bu noktalara aşağıdaki şekilde değinilebilir;

Modern banyo dekorasyonu için püf noktalar;

  • Mekânları kendi olduğundan çok daha büyük ve ferah göstermenin değişmeyen kurallarının ilk başında gelen ince detay, açık renkler ve aynaların kullanılması işidir.
  • Aynaların kullanıldığı dekorasyonlar bilindiği üzere her zaman için aydınlık ve geniş olurlar. Bu kural tahmin edeceğiniz üzere banyolar için de geçerlidir. Dar ve uzun olan bir banyo kocaman bir ayna yardımı ile hem kare, hem de refah bir alana dönüştürülecektir.

banyo dekorasyon fikirleri

  • Banyo fayansları açık renklerde ve desensiz olarak tercih edilmelidir.
  • Banyo dolapları ve klozette de aynı şekilde açık ve pastel renkler kullanılarak geniş ve nefes alan alanlar elde edebilirsiniz. Modern banyo dekorasyonu için kullanılan banyo dolapları birçok farklı ölçülerde, desenlerde, renklerde ve modellerde olmak üzere ünlü markalar tarafından daimi olarak üretilmektedir. En ideal olarak düşündüğünüz banyo dolaplarını araştırırken her renkte ve modelde bulabileceğiniz gibi zengin bir seçenek yelpazesiyle karşılaşabileceksiniz.
  • Modern banyo dekorasyonu için verilecek önerilerden biride muhakkak, aydınlatmalar olacaktır. Ufak banyolar için spot ve LED aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Eğer normalden yüksek bir tavana sahip iseniz, banyonuz için şık bir sarkıt avize de tercih edip kullanabilirsiniz.
  • Şeffaf duş kabinleri, duvara monte edilen raflar ve küvetler bu tarz ufak banyolar için en yerinde seçimler olacaktır.
  • Öncelikle modern banyo dekorasyonu yaparken ortamı ferah tutmalısınız. Bunun için de büyük ebatlı olan dolaplar yerine ufak, açık ve kullanışlı raflar tercih edebilirsiniz. Bu raflara pastel renkte aksesuarlar kullanarak oldukça canlı bir hava yaratabilirsiniz. Ayrıca banyolar için gerekli olan kullanılan malzemeleri buraya depolayarak ve gereksiz malzemeleri göz önünde bulundurmayarak ortalıktan kaldırmış olursunuz.
  • Modern banyo dekorasyonlarında banyonuzun rengi de oldukça önem arz etmektedir. Bu nedenden dolayı banyonuzda kullanacağınız yer ve duvar fayanslarının sizi dinlendirip rahatlatacak kapasitede olmasına özen göstermelisiniz. Beyaz gibi oldukça açık bir renk tercih ederek ferah ve bir o kadar şık banyo yapısına sahip olabilirsiniz.

modern banyolar

  • Ayrıca banyo duvarlarınız üzerinde tablolara ve duvar kâğıtlarına yer vererek sıcak bir ortam yakalayabilirsiniz ya da birden çok ayna kullanarak banyonuzun daha geniş ve ferah olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Tüm bunların yanı sıra modern banyo dekorasyonlarını yaparken, desenli fayanslar ve rengârenk taşlar ile hareketli, alışılagelmişin dışında bir görüntü elde ederek farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Giyim Odası Nasıl Düzenlenmeli? başlıklı yazımızda dolap düzenleme, giyim odası ve giyim odası dekorasyonu hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER