Modern Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

0
254

Herkesin hayali bahçeli bir evde yaşamaktır. Belki bahçeli bir eve duyduğumuz özlem belki de betonlaşmış kentlerin bizlere özel yeşil alanlarının olmamasından dolayı bahçeli evler ister istemez bizleri kendilerine çekmektedir. Ayrıca bahçeler dört mevsim boyunca güzeldir ve baharda açmış olan çiçeklerin kokuları ile güneş ışığı eşliğinde ısınan havaları fırsat bilerek dışarıda içilen çaylar insana apayrı bir huzur bahşetmektedir. Sizler de bahçesi olan şanslı gruptan iseniz ve modern bahçe dekorasyonu konusunda kararsız kaldıysanız yazımızdaki bazı pratik bilgiler ve bahçe dekorasyon fikirlerini okuyarak daha da güzel bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Ayrıca teras ve balkon için uygulanan modern bahçe dekorasyon fikirleri de sizlere bilgi verecektir.

modern bahçe dekorasyonu

 

Modern Bahçe Dekorasyonu İçin Püf Noktalar;

Modern bahçe dekorasyonu ile ilgilenirken ilk yapmanız gereken, alanı nasıl kullanmanız gerektiğine karar vermek olmalıdır. Bunun için bahçeyi öncelikli olarak kısım kısım bölümlere ayırmanız gerekir. Bölümlere ayırır iken de yeşil alan ve diğer kullanım alanı tarzında bir isimlendirme ile iki kısma ayırabilirsiniz.

Modern bahçe dekorasyonu yaparken yeşil alanın ne kadar önemli olduğunun hepimiz farkındayız. Yeşil alanın önemi dışında bu alanı nasıl dekore edeceğimiz ve nasıl kullanacağımız daha da önemli bir noktadır. Modern bahçe dekorasyonu için yeşil alanda çiçekler, ağaçlar, çimenler ve diğer yeşil bitkileri kullanırız. Ağaçlar bölgesel olarak ve iklimlere göre değişiklik göstereceği gibi şu anki bahçenizde daha önceden dikilmiş ağaçlar da olabilir. Yeni fidanlar dikecekseniz çabuk büyüyen fidanları ya da büyük ağaçları satın almanız kısa süre içerisinde oluşmasına katkı sağlayacaktır.

modern bahçelerAğaç seçimi konusunda meyve veren ağaçlar seçmeyi düşünüyor iseniz de bunlar arasından üzüm, üzüm asması, dut, ceviz, elma, kayısı, vişne tercih edilebilir. Bunlar Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde kolaylıkla yetişebilen ağaçlar olduğu gibi kendi bölgenize has ya da burada saymadığımız meyve ağaçlarını da istekleriniz doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Meyve veren ağaçlar dışında bilakis gölgesinden yararlanabileceğiniz ağaçlar ile de bahçenizi yemyeşil bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Yeşil alanların bir diğer unsuru ise zeminde kullanılan çimen, çimenin alındığı çim tohumu ile kendinizin yetiştirebileceği gibi rulo çim alarak toprak üzerine sererek daha çabuk yemyeşil bir zemin ile modern bahçe dekorasyonu sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Giyim Odası Nasıl Düzenlenmeli? başlıklı yazımızda dolap düzenleme, giyim odası ve giyim odası dekorasyonu hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER