Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2
632

Makyaj öyle alalade yapılamaz. Makyaj yaparken özenilmesi ve dikkatle yapılması gerekmektedir. Makyaj yanlış yapıldığında olması gerekenden daha kötü bir görüntüyü oluşturabiliriz. Ayrıca cildimize de zarar verebiliriz. İşte, makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

Yüz Temizliği: Makyaj yaparken yüz temizliği çok önemsenmelidir. Bunun için de öncelikle yüz temizlenmelidir. Temiz bir cilt makyajın yüzde durmasını da daha güzel bir hale getirecektir. Kirli bir ciltte makyaj yeteri kadar güzel durmayacaktır. Bu nedenle de yüz temizliği şarttır.

makyaj-1

 

Makyaj Malzemesi Kalitesi: Makyaj malzemesi seçimi mutlaka kaliteli seçimler yapılmalıdır. Ucuz ve kalitesiz makyaj malzemelerden kullanmak cildinize zarar verecektir. Daha güzel görüneyim derken, daha kötü bir görüntü oluşturmanıza sebep olacaktır. Kaş yapayım derken göz çıkarmak istemiyorsanız makyaj malzemesi seçiminizi kaliteli malzemelerden yana yapmalısınız.

Fondöten üzerine pudra: Kusurlarımızı daha iyi kapatmak için fondöten yetmemektedir. Bunun içinde fondöten üzerine pudra sürmeli ve bu şekilde cilt kusurlarınızı daha iyi bir şekilde gizlemelisiniz. Yalnızca fondöten cildinizdeki kusurlarınızı kapatmanız için yeterli olmayacaktır. Yalnızca pudra kullanmak kusurları kapatmasına kapatacaktır. Ancak cildinizde yapay bir görüntü oluşturacaktır. Bunun için de bir kat fondöten sürdükten sonra bir kat pudra sürülmelidir. Hem daha doğal bir görüntü elde etmiş olursunuz. Hem de kusurlarınız çok güzel bir şekilde gizlemiş olursunuz.

Beyaz Kalemin Büyüsü: Birçok kişi beyaz kalemin ne işe yaradığını düşünmektedir. Hatta gereksiz bir kozmetik olarak görmektedir. Ancak beyaz kalem makyajda çok önemli bir etkiye sahiptir. Beyaz kalemi gözünüzün iç kısmına fazlaca sürerek gözünüzün olduğundan daha iri görünmesini sağlayabilirsiniz. Göz altına özellikle siyah kalem sürmek modadır ancak siyah kalem sürmek gözü küçültecektir. Beyaz kalem ise gözü daha iri gösterecektir.

makyaj-2

Kaşlarınızı Belirginleştirin: Makyaj yaparken kaş makyajı yapmanız da çok önemlidir. Çünkü kaşlar sizin daha hoş ve güzel görünmenizi sağlamaktadır. Kaşların yüz hatlarını ortaya çıkaran bir etkisi bulunmaktadır ve bu etkiden dolayı kaşlar iyice belirginleştirilmelidir. Kaşlar belirginleştirildiğinde daha hoş ve güzel bir görüntü oluşturmuş olursunuz.

Doğru Renk: Makyaj yaparken genel olarak doğru renk tercihleri yapmanız da çok önem taşımaktadır. Mesela allık seçimini göz renginize göre yapmalısınız. Ya da dudak renginizin seçimini, far renginizin seçimini cilt renginize göre yapmalısınız.

Bir önceki makalemiz olan Sade Makyaj Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir? başlıklı yazımızda Sade Makyaj, Sade Makyaj nasıl yapılır ve sade makyaj yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.


2 Yorumlar

  1. bence makyaj yaparken en çok dikkat edilmesi gereken şey makyaj uygulamasından önce yüzünüz için neler yaptığınızdır. çoğu kadın direkt makyajı yapıyor ama cildine zamanla zarar vermiş oluyor.o nedenle önce cildi iyice temizlemek gerekiyor. temizlemenin yanı sıra serumlar eşliğinde özellikle göz ve çevresi için bakım yapmak gerekiyor. ardından güneş koruma faktörü içeren bir ürün kullanmanız lazım.en son makyaj yapmak lazım. önce cildinizi koruma altına alın sonra makyaja bakın.

  2. Makyajdan önce cildin tam bakımını yapmak lazim. Bi kere göz çevresi serumu uygulamak şart yoksa makyaj ile acayip bir hal alıyor giz çevresi

CEVAP VER