Makyaj Teknikleri Hakkında Bilgiler

1
548

Bayanların en önem verdiği konulardan bir tanesi makyajdır. Doğru teknik ve doğru uygulamalar ile yapılan makyajlar harika görünümlere neden olur. Tam tersi olarak gelişi güzel yapılan makyajlar ise kişinin olduğundan farklı görünmesini sağlar hatta bazen komik görünümlere yol açabilir. Makyaj yapmak için doğru tekniği bulmak ve doğru şekilde makyaj yapmak oldukça önemlidir. Makyaj teknikleri hakkında bildikleriniz sayesinde yüzünüzdeki birçok kusuru kapatabilirsiniz.

makyaj teknikleri
Makyaj teknikleri, yüzünüzdeki pek çok kusurun kapanmasını sağlar ve mükemmel görünüm kazanmanıza yardımcı olur. siz de bu teknikleri uygulayarak, büyüleyici bir tarz elde edebilirsiniz.

Makyaj teknikleri nelerdir;

  1. Nemlendirici Kullanımı;

                Cilt tipinize uygun olarak kullanabileceğiniz bir nemlendiricinizin mutlaka olması gerekmektedir. Cildinizin temizliği oldukça önemlidir. Cildinizi ılık su ile temizledikten sonra nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir. Bu sayede cildinizin üzerine makyaj yaptığınızda akmalar ve parlamalar olmayacak, makyajınız daha güzel görünecektir.

  1. Kapatıcı Kullanımı;

                Cilt renginiz ile tamamen uyumlu olan bir parlatıcıyı cildinizin kusurlu olan yerlerine ince bir tabaka halinde uygulayın. Sivilcelerinize ve gözaltı torbalarınıza uygulayabilirsiniz.

  1. Fondöten Kullanımı;
makyaj teknikleri
Fondöten ve allık ile yüzünüzü çok daha pürüzsüz hale getirmek, doğru makyajın ilk adımıdır. bu adımı ne kadar iyi uygularsanız, o kadar güzel makyaj elde edersiniz.

                Fondöten tercihiniz cilt renginizin aynısı olmamalıdır. Bir açığı ya da bir koyusunu tercih etmeniz gerekmektedir. Uygulayacağınız fondöteni yumuşak bir sünger yardımı ile sürerseniz ardında pamuk ile fazlalıklarını alırsanız cildiniz daha pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.

  1. Pudra Kullanımı

                Pudra tercihiniz oldukça önemlidir. İpek pudra tercih ederseniz daha şık bir görünüm yakalamış olursunuz. Pudranızı kalın bir fırça yardımı ile cildinize eşit miktarda sürün.

  1. Eyeliner Kullanımı;
makyaj teknikleri
Eyeliner’ı doğru kullanmak, bazen tek başına bile, mükemmel görünüm için yeterli olmaktadır. Gözlerinizin daha çekici olmasını istiyorsanız, mutlaka düzgün şekilde eyeliner uygulayın.

                Bir eliniz ile gözünüzü çekerek göz pınarınızın üzerinden tek bir çizgi halinde, tek hareket ile çekin. Eğer dağılır ya da güzel görünmez ise kulak pamuğu yardımı ile temizleyebilirsiniz veya düzeltme yapabilirsiniz.

  1. Göz Farı Kullanımı;

                Göz makyajınızı yapmadan önce gözünüzü iyice inceleyin. Gözleri küçük olan biri için koyu renk kullanılan farlar gözleri daha küçük gösterecektir. Bu nedenle göz farını aydınlatma yaparak kullanmanız gerekir. Göz yuvanızın içerisine açık bir renk far ve eyeliner üzerine ince bir şekilde açık renk far sürerseniz gözleriniz daha iri görünecektir. Kaşınızın sağ alt tarafına uygulayacağınız açık pırıltılı farlar gözlerinizin çekik görünmesini sağlayacaktır.

  1. Rimel Kullanımı;

                Rimel sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı kirpikler üzerinde kalıntı bırakmamaktan geçer. Bu görünüme neden olmamak için rimeli çıkardıktan sonra rimelin kenarına fırçanızı birkaç kez sürtün ve aşağı doğru bakarak rimelinizi uygulayın. Kirpiklerinizin altına az rimel uygulayın, hatta hiç uygulamasanız bile olur. Ağladığınızda ya da gün içerisinde aktığında yüzde kötü bir görünüm oluşturabilir.

  1. Dudak Kalemi Kullanımı;

                Dudak kaleminizin sürmek istediğiniz rujla aynı renk olması gerekmektedir.  Dudak kalemi sürmenin amacı dudak konturunu belli etmektir. Dudak kalemini tek başına dudağınıza sürüp dışarıya çıkmayın.

  1. Ruj Kullanımı;

                Makyajı tamamlayan rujdur. Teninizin rengine ve makyajınıza uygun renkleri kullanmayı tercih etmelisiniz. Bu sezonda kırmızı renkler oldukça modadır. Açık ve soft renkleri de tercih edebilirsiniz.

 

makyaj teknikleri
Çeşitli uygulamalar ile, göz yapınıza da uygun şekilde makyaj yaparak, bulunduğunuz ortama ışık saçabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Yüz Lekeleri için Maske başlıklı yazımızda cilt lekeleri nasıl giderilir, yüz lekesi giderme ve yüz maskeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. makyaj tekniklerini uygulamadan önce kesinlikle göz ve çevresi için geliştirilmiş yaşlılık etkenlerinin geciktirilmesinde etkili bir kaç cilt bakım ürünleri kullanmak gerekir.böylece yapılan makyaj kendisini daha iyi gösteriyor.bakışların değeri artıyor.

CEVAP VER