Kusursuz Makyaj Önerileri

0
409

Bayanların en çok önem verdiği konulardan bir tanesi makyajdır. Makyajlarının kusursuz ve tam görünmesi için bazen saatler harcayabilirler. Bu yüzden iyi bir makyaj yapmak için makyaj önerileri ve püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bayanlara birkaç öneride bulunacağız.

kusursuz makyaj önerileri

 • Her şeyden önce makyaja ve cilt bakımına başlamadan önce ellerinizi yıkayın. Krem ve göz çevresi kremlerini cildinize uygularken küçük cam veya plastik kavanozlardan parmaklarınızın ucunu kullanarak kremi almanız gerekir. Bunun için küçük spatulalar kullanabilirsiniz. Bu sayede parmaklarınızdaki bakteriler şişeye geçmez ve şişede bakteri oluşumunu arttırmaz.

yaz makyaj önerileri

 • Diş fırçalamayı unutmayın, makyaj önerileri içinde en önemli kuraldır. Yapılan makyaj ne kadar güzel olursa oldun insanları gülümseme etkiler.

metalik makyaj önerileri

 • Cildinizi cilt tipinize uyumlu ürünler ile temizlemeye özen gösterin.

Makyaja Başlarken

 • Kaşlarınızı düzeltin ve şekil verin. Eğer kaşlarınız alırken çok acıyorsa bu işlemi banyodan sonra yapın. Banyodan sonra cildinizin yumuşak ve nemli olması cildinizin zarar görmemesini sağlar.

kusursuz makyaj önerileri

 • Makyaja fondöten uygulaması ile başlayın. Cilt renginize ve cilt tipinize en uygun föndöteni seçmelisiniz.

kış makyaj önerileri

 • Kulak alt ve arkası, boyun ve alın gibi çizgi oluşabilecek bölgelere fondöten uygulaması dikkatli yapılmalıdır.

makyaj önerileri

 • Mevsime göre cilt rengi değiştiği için kullanılacak fondötenlerin 1 – 2 tonlarının olmasında fayda vardır.

doğal makyaj önerileri

 • Fondötenin ve makyajın yüzde kalmasını istiyorsanız, kapatıcı uygulamasını fırça ile özellikle yüzün orta bölgesine çoğunluklu olarak yapabilirsiniz.

saç şekline uygun makyaj önerileri

 • Yüz hatlarını belirginleştirmek için allık kullanımında renk tercihi tamamen sizin tercihinizdir. Allık uygulaması yaparken bir gülümseme ile elmacık kemikleriniz belirginleştirilmelidir. Makyaj önerileri içinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz allık uygulaması doğru teknik ile uygulanmış ise muhteşem sonuçlar yaratabilir.

güzel makyaj önerileri

 • Allık rengi seçerken açık tenliler pembe tonlarını, koyu tenliler ise turuncu ve kayısı renkleri tercih etmelidir.

bakımlı makyaj önerileri

 • Kirpiklerinizi belirginleştirmek için birçok makyaj önerileri bulunmaktadır. Alt göz kapağınızdaki kirpiklerinize çok fazla rimel uygulaması yapmayınız. Rimelinizi uygularken tek seferde kökten uca doğru uygulayınız.

renkli makyaj önerileri

 • Altın, metalik simli ürünler, gümüş renkleri eğer cildiniz iyi nemlendirilmiş ise gündüz makyajı için kullanılabilir. Çoğunlukla bu tarz renkleri akşamları kullanmanız daha doğru olacaktır.

Kuru Dudaklardan Kurtulun

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, fırçanız ile ölü derilerden kurtulmak için dudaklarınızın üstünü hafif hareketler ile fırçalayın, ardından nemlendirici uygulayın.

sade makyaj önerileriDudak Çizgilerinizi Doldurun

Ağzınızı kapattıktan sonra renkli ruj uygulamadan önce renksiz bir parlatıcıyı dudak çizgilerinizden biraz dışarı doğru taşırın. Görünmez pudra ile çizgileri yok edebilirsiniz. Tüm bunların ardından uygulayacağınız ruj rengi ile dudaklarınız pürüzsüz ve muhteşem görünecektir. Makyaj önerileri arasında dudak için uygulanacak yöntemler önemlidir.  Soğuktan ve sıcaktan çatlayan dudaklardan basit birkaç makyaj tekniği sayesinden kurtulabilirsiniz. Makyaj bir sanattır ve doğru makyaj önerileri kullanılarak ve doğru teknikler ile yapılarak harika görünümler elde edilebilir. Makyaj önerileri arasında en önemli olan makyaj malzemelerinin kalitesidir. Kalitesiz kullanılan makyaj malzemeleri cilt üzerinde kötü görünümlere yol açabileceği gibi, cildin sağlıklı görünümünü de riske atmaktadır. Bu nedenle makyaj malzemelerinin çakma olmamasına ve adi olmamasına özen göstermelisiniz.

Bir önceki makalemiz olan Sade Göz Makyajı Nasıl Uygulanır? başlıklı yazımızda sade göz makyajı, sade göz makyajı nasıl yapılmalı ve sade makyaj taktikleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER