Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

0
263

Kusursuz bir evde yıllarını geçirmeyi kim istemez ki? Tabi ki herkes güzel ve ferah bir evde oturmak ister. Evin güzel ve ferah olmasını sağlayabilmek için küçük ev dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlar şöyle sıralanabilmektedir:

  1. Mobilya ve halı seçimi önceden yapılmalı ve diğer aksesuarlar alınan mobilyalara göre seçilmelidir.
  2. Ev dekore edilirken açık renklerin kullanılması evin daha ferah olmasına olanak sağlamaktadır.
  3. Birbirinden farklı zamanlarda beğenerek satın alınan küçük aksesuarlar evin karmaşa içerisinde kalarak kötü bir görüntü oluşmasına sebep olabilmektedir.
  4. Ev için uygulanacak tarzın belirlenmesi daha rahat seçim yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Bu öneriler yapılsa da aslından profesyonel olarak yardım alınması en güzel dekorasyonun yapılmasına olanak sağlarken sabit bir tarz benimsenip ona uygun mobilya ve aksesuarların alınması istenilen sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.küçük ev dekorasyonu renkgarenk

Yeni Trende Uygun Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Yeni trende uygun olarak dekore edilen evlerde genelde küçük ev dekorasyonu konusunda 7 ana kurala dikkat edildiği göze çarpmaktadır.

  • Birincisi stil; Stil evin kendisine ve yaşam biçimine uygun olarak tasarlanmalı ve Akdeniz, Bizans ya da Osmanlı gibi mobilya tarzları seçilecekse gösterişli mobilyalar tercih edilmektedir.
  • Kullanım şekli; Mobilyaların ne kadar estetik görüntüsüne önem verilse de rahat olmaları da bir diğer önemli koşuldur. Mobilya ne kadar güzel olursa olsun kullanılmıyorsa ya da kullanımı rahat değilse ev içerisinde barındırılmasına gerek yoktur.
  • Duvarlar; Bir diğer dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de duvarların rengi ya da duvar kâğıtlarının stilidir. Eğer ev fazla güneş almıyorsa yani karanlıksa açık renk duvar kâğıtları ya da açık renk boya kullanılması evin daha aydınlık görünmesine olanak sağlamaktadır.
  • Mobilyalar; Seçilen mobilyalarda tek renk düz modellerin yanı sıra desenli kumaşlar ya da farklı berjer takımları kullanılarak mobilyalardaki sıradanlık ortadan kaldırılabilmektedir. Aynı uygulamayı ahşap mobilyalarda da kullanabiliriz. Örneğin bütün koltuklar koyu ahşap modelini barındırıyorsa yemek masasının sandalyeleri açık renkte yapılarak sıradanlık ortadan kaldırılabilmektedir.
  • Perdeler; Perdeler genellikle sade modellerden ve dikkat çekmeyen renklerden seçilmektedir. Perdelerin dekorasyonun temel ögesi değil tamamlayıcı unsuru olması ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenlerdendir.
  • Aksesuarlar; Aksesuarlar arasında her zaman olduğu gibi canlı bitkilerin ya da akvaryumların yeri ayrıdır. Çünkü hiçbir zaman modası geçmeyecek ve sürekli estetik görüntü sağlayacaktır.küçük ev dekorasyonu önerileri

Düşük Maliyetli Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Dekorasyon ürünlerine milyarlarca para akıtmak istemeyen bireyler küçük araştırmalarla ve biraz çaba göstererek düşük maliyetli küçük ev dekorasyon önerileri sayesinde evlerinin güzelliğini katlayabilmektedir. Bu ürünler eski çaydanlık ve tencereler kullanılarak yapılan saksılar ya da resim yeteneği gelişmiş olanlarda güzel bir tablo olabilmektedir. Ev dekorasyon ürünlerini kendileri tasarlayan bayanlar hem daha ucuz maliyetli olarak sahip olabilecek hem de kendi kafasındaki modeli uygulayabilecektir.

Bir önceki makalemiz olan Ev Süsleme Fikirleri Nelerdir? başlıklı yazımızda ev nasıl süslenir, ev süsleme ve ev süsleme taktikleri hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER