Küçük Ev Dekorasyonu

0
215

Modern dönemin getirmiş olduğu handikaplardan bir tanesi de hayatlarımız büyüdükçe yaşam alanımız olan evlerimizin küçülmesidir. Artık ferah salonlar, büyük mutfaklar, geniş yatak odaları ve oturma odalarından ziyade eskilerin nohut oda bakla sofa dedikleri odalarımız olmaya başladı. Durum böyle olunca da evlerimizin dekorasyonunu küçük ev dekorasyonuna uygun olarak dizayn etmekte fayda var. Nitekim evimizin içine sığmayan eşyalar almak ya da aldığımız eşyaları üst üste yığmak zorunda kalmak evimizin dekorasyonunu bozduğu gibi ev için yaşamımızı da zorlaştırmaktadır.

Bunun için yapmamız gereken ilk şey evimizi görmeden eşya almamak olmalıdır. Bu zamana kadar olan mantıkta eşyalar önceden sırayla alınır ve vakti zamanı geldiğinde ev tutularak eşyalar içeri yerleştirilirdi. Ancak şimdi öyle bir lüksümüz yok. Öncelikle yapmanız gereken evinizi tuttuktan sonra her bir odanızın ölçülerini almak olmalıdır. Ölçülerinizi aldığınız odalara uygun boyutlarda mobilya bakmaya çıkabilirsiniz. Bunun yanında her bir odanızı küçük krokisini çıkartıp mobilya mağazasında kağıt üzerinde bir yerleştirme yaparsanız eşyalarınız eve geldiğinde de bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz.

Eğer ki hazır mobil satan mobilya mağazalarında istediğiniz ölçülere uygun olarak mobilya bulamazsanız telaş etmeyin. Küçük evleri dekore etmek için aldığınız ölçülerle birlikte bir mobilya yapan mağazaya gidip kendi zevkinize uygun ve kendi evinizin ölçülerinde istediğiniz mobilyayı yaptırabilirsiniz. Yine aynı şekilde bu mobilya mağazaları evinize bir ekip yolarak daha profesyonel bir şekil ölçü alıp bir kroki çıkartırlar ve size çözüm önerileriyle gelirler. Böylece küçük ama ferah ve kullanışlı bir eve sahip olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra şimdilerde Türkiye’deki bu küçük ev furyasının farkında olan oldukça büyük mağazalar kendi bünyelerinde her metre kareye uygun çözümleri konsept halinde sunmaktadırlar. Bu mağazaları gezip kendi metre kare ölçünüzde sunulan konsept çözümlerine bakabilir ve oradan hem dekorasyon fikirleri hem de istediğiniz evinize uygun mobilyayı alabilirsiniz.

Küçük ev dekorasyonunda tüm bu ayrıntılara dikkat ederek evinizi dizayn ettiğinizde hem evinizde yaşamaktan zevk alacak hem de gereksiz masraflara girmekten kaçınmış olacaksınız.

Bir önceki makalemiz olan 2017 Kış Dekorasyonu başlıklı yazımızda 2017 kış dekorasyon, kış dekorasyon önerileri ve kış dekorasyonu hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER