Koyu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

0
958

Koyu göz makyajının, kahve tonlarında bir göze veya mavi bir göze yakışacak olan bir uygulama olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Kara bakan gözlere koyu göz makyajı uygulaması nasıl yapılır? Buğulu gözlere sahip olmak çok mu zordur? Elbette bu sorular akıllardan geçmektedir. Elbette ki bu makyajların da kolay ve oldukça pratik yolları mevcuttur.

koyu göz makyajı yapma yollarıDünyaya Buğulu Gözlerden Bakmak; 

İhtiyacınız olan tek şey siyah göz kalemi, siyah far ve eyelinerdır. Öncelikle siyah kalemi, kirpik diplerinize sürün. Burada çok önemli bir püf nokta bulunmaktadır. Eğer gözleriniz küçükse siyah göz kalemini asla gözünüzün içine sürmemelisiniz. Bu şekilde gözlerinizi daha da küçültmüş olursunuz.

kalem ile koyu renk göz makyajıBir sonraki adım far uygulamasıdır. Siyah farı göz kapaklarınıza far fırçası yardımıyla sürün. Farınızı parmağınızla dağıtmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır. Burada önemli olan renk tonlarının geçişidir. Göz çizginizin sonuna doğru hafif beyaz far darbesi yaparak siyah far geçişini daha göz alıcı hale getirebilirsiniz.

ok koyu renk göz makyajıArdından gözünüzün içine siyah göz kalemini dikkatlice sürün ve onu far fırçası yardımıyla dağıtın. Eyeliner çekmek, kadınları her zaman zorlamıştır. Bunu aşabilmek için birkaç pratik uygulaması yapmak yararınıza olacaktır. Eğer bu da işe yaramıyorsa kaşığın tersini göz kapağı hizasına yerleştirin ve eyelinerı çekin. Eyeliner çekmenin bu şekilde daha kolay olduğunu görebilirsiniz.

far kullanımı ile koyu renk göz makyajıSonrasında rimel uygulamasına geçebilirsiniz. Burada seçtiğiniz fırça oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Kısa ve seyrek kirpikleriniz varsa kalın ve sık fırçalı rimelleri tercih edin. Kelebek etkisi yaratmak istiyorsanız yuvarlak başlıklı ayrık ve kıvrımlı rimel fırçalarını kullanın.

koyu göz makyajı için önerilerSon bir rimel dokunuşunu da yaptıktan sonra buğulu gözlerinize merhaba diyebilirsiniz.

koyu renk göz makyajı nasıl yapılırKoyu Göz Makyajı ile Bakışlarınızı Derinleştirin;

Koyu göz makyajı gece bir davete gidiyorsanız, arkadaşınızın doğum günü varsa, sürpriz bir partiye davetliyseniz kesinlikle tercih edebileceğiniz makyaj türüdür. Koyu göz makyajı uygularken yukarıda bahsedilen buğulu gözleri bir adım daha öteye taşıyabilirsiniz.

koyu göz makyajı nasıl yapılırSiyah far uygulamasını yaptıktan sonra göz çizgisinin bitimine doğru simli gri toz farı kullanmanız bakışlarınızı daha da derin hale getirecektir. Şakaklarınıza mat pembe veya şeftali tonlarında allık sürmeyi tercih edebilirsiniz. Rujunuz ise mat ve sade tonlarında olabilir.

koyu renk far kullanımıEn İnce Detayları Kullanarak Siyah Bakışlara Kavuşun;

Öncelikle koyu göz makyajı yapmaya karar verdiyseniz sadece gözlerinizle göz doldurmayı gerçekleştirmeniz gerekir. Sadece gözlerinize odaklanın ve siyahın tonlarını uygulamaya başlayın.

koyu göz makyajı için tavsiyelerBurada dikkat edilmesi gereken nokta kullanacağınız allık ve rujun gözlerinizin önüne geçmemesidir. Bu yüzden açık pastel tonlar, mat tonlar, natürel tonlar kullanmalısınız. Bu tonları sevmiyorsanız renksiz parlatıcılar kullanmak da doğru bir karar olacaktır.

hafif koyu renk göz makyajıMakyaj yapmak ciddi bir iştir ve sabır gerektirir. Özenli olmanızı ve teker teker renk tonlarını yüzünüze uygulamanızı ister. Makyajın olmazsa olmazlarından bir tanesi meraktır. Çünkü modanın gelişmesiyle birlikte makyaj da kendi yerini bulmakta ve her gün yeni bir akımla baş göstermektedir. Kadınların iç dünyasını yansıtan makyaj, görsellik olarak kendilerini tatmin etmeleri için bir araçtır. Ama asla bir amaç değildir.

koyu göz makyajı yapma yöntemleri

 

Bir önceki makalemiz olan Etkili Güzellik Maskeleri başlıklı yazımızda cilt maskeleri, güzel nasıl olunur ve güzellik maskeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER