Kova Burcunun Özellikleri

0
435

Kova burcunun özellikleri arasında en belirgin olanı haliyle zekalarıdır. Bir çok belirgin özelliklerinin yanı sıra zekalarına diyecek laf yoktur. Her girdikleri ortamda kendini belli etmeyi başaran kova burcunun, diğer burçlara nazaran egosu da yüksektir. İnsanlar arasında anlaşılması da zordur kova burcunun. Ön sezileri sayesinde de arkalarından gizli kapaklı iş yapılmaz. Ama herkesin hayatında olmazsa olmaz burçların en önde gelenidir kova burçları, oldukça da çekicidirler. Kendilerine olan güveni sayesinde giremeyecekleri ortam, başaramayacakları iş yoktur. Haliyle kıskançlıklar da çok olur çevresinde. Kolay kolay sinirlendikleri de görülmez. Her ne kadar özgüveni yüksek, egosuna bağlı bir burç olsa da, kendine rakip görmediği kimseyle söz dalaşına girmez. Ancak damarına basıldığı zaman her insan gibi kova burcu kendini kaybedebilir.

kova burcunun genel özellikleriKova Burcunun Genel Özellikleri;

Bir diğer çarpıcı özellik ise özgürlükleridir. Kova burcu için gözünü karartabileceği şeyler arasında özgürlükleri yer alır. Zamanı gelip evlendiklerinde dahi özgürlüklerine dokunulsun istemezler. Kova burçları, özgürlükleri nedeniyle kural koymayı severler. Buna rağmen yine de insanlarla ters düşecekleri noktaya gelmezler. Maceraperest ruhları sayesinde oldukça da dinamiklerdir. Marjinal sayılabilecek her spora adım atmışlıkları vardır. Burçlar arasında hava grubuna dahil olmasına karşın başka birinin gözünde su grubu hissi uyandırabilirler. Buna sebep ise duygularını ortada yaşamaları ve dile getirmeleridir.

kova burcunun genel özellikleriKova Burcunun Aşk Hayatı;

Kova burcunun çekiciliği ve zeki tavırları sayesinde karşı cinsi etkileme de üstüne yoktur. Karşı cinse çok güzel aşklar yaşatırlar. Uzun ilişkilerden yana olmayan kova burçları, nadirde olsa uzun ilişki sürdürebilirler. İnsanları kırmaktan kaçınan kova burçları, iyi niyeti suistimal edildiğini anladığında kendini kaybedebilir. Karşı cins tarafından anlaşılmak yerine güzel kurulabilecek cümleler beklerler ve tabi ki kendi zekalarıyla yarışacak bir zeka isterler.

Kolay kolay hayatlarında değişiklik yapmaktan hoşlanmadıkları için elinin tersiyle ittikleri büyük aşkları da olur kovaların. Onları ikna etmek çok zor gibi gözükse de kolaydır. Her zaman özel olduğunu hissettirdiği için karşı taraftan da aynısını beklerler. Bakımlı insanlardan hoşlanırlar. İdealist insanlar her zaman ilgilerini çekebilecektir.

Kova burcunun özellikleri arasında bir diğer dikkat çeken özelliği ise düzenli olmalıdır. Kova burcu takıntılıdır. Sürekli araştırma ve öğrenme kabiliyetleri sayesinde her gün sağlık adına bir çok bilgi edinirler ve buna bağlı olarak hijyen takıntısı olan insanlar haline gelirler. Evlerinin düzeni ve dekorasyonu konusunda muntazamlardır. Renk uyumları, tasarımsal yetenekleri sayesinde kova burcunun her zaman imrenilen düzenleri dikkat çeker.

kova burcunun özellikleriSağlık;

Kova burcunun özellikleri arasında sağlık konusunda dikkatli olamaları da yer almaktadır. Kişisel sağlığının yanı sıra yaşadıkları ve bulundukları ortamda da dikkatli davranışları gözlenebilir. Beslenme düzeni ve spor yapma konusunda uzmandırlar. Hiçbir zaman ihmal etmeyecekleri şey spordur. Hayran olunacak derecede dinçliğe sahip olmaları, özgüvenlerini arttırır. Dolu dolu bir hayat sürmeleri için ellerinden geleni yaparlar. Üstelik sağlıklı yaşam sürme çabaları sayesinde etrafında olan kişileri de motive etmeye bayılırlar. Arkasından bir çok kişiyi sürüklemek isterler. Kova burcunun birinci yaşam kuralı zinde kalmaktır.

kova burcunun aşk hayatıKova Burcunun İş Hayatı;

Hayata adapte olmaya çalışmaları, kova burcunun özellikleri arasında önemli olanıdır. Çalışırlar, çabalarlar; Sonunda başardıklarını görmek isterler. Kendi işlerini kurduklarında istedikleri başarıya ulaşabilirler. Hayatının her döneminde başarıya ulaşmak için didinirler. Topluma fayda sağlayabilmek adına her şeyi yapabilirler. Kova burçları her başarıda onaylanmak isterler. Arkalarında bir destek olduğunu hissetmek, onlar için oldukça önemlidir. Her ne kadar kendilerine olan güvenle yetindiklerini söyleseler de herkes gibi onlarında manevi bir güce ihtiyaç duydukları gerçeği yadsınamaz. Kova burcunun idealist oluşu, hayatlarının her noktasında başarıya ulaşmak için basamak olur. Bu sayede bilgi birikimi de artı olarak geri dönmektedir. George Kennedy, Mozart, Abraham Lincoln gibi dünya çapında tanınmış ve idealist duruşuyla tanınmış bir çok kişinin burcunun kova olması, bu bilgileri destekler niteliktedir.

 

kova burcunun olumlu özellikleri

Bir önceki makalemiz olan Başak Burcu Kadını Özellikleri başlıklı yazımızda başak burcu özellikleri ve başak kadını özellikleri nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER