Kova Burcu Kadını Özellikleri

0
653

Kova burcu kadınları diğer burçlara göre çok farklı özelliklere sahip kişilerdir. İlk olarak fiziksel özelliklerine bakmak gerekirse, kova burcu kadınının gözleri oldukça dikkat çekicidir. Genellikle uzaklara dalan gözlere sahip olan kova burcunun, heyecanlı yapısı yüz hatlarında da hemen fark edilebilir. Kova burcu kadını özellikleri arasında birde saçlar vardır. İnce telli olan bakımlı saçlar. Açık alın yapısına sahiptirler. Gözleri derinlere dalsa da göz kapakları düşüktür ve etkileyici bir kayışları yoktur. Kova burcu kadınları sürekli olarak kaşlarını kaldırırlar ve bu durum oldukça çekici görünmelerini sağlar. Yüzlerinde farklılık yaratan bir çene yapısına sahiptirler. Dudakları ise hoş ve orantılı bir görünüme sahiptir. Yüzlerinde hoş görünen küçük bir burun bulunur. Herhangi bir çaba harcamadan sahip oldukları yürüyüş tarzları çok hoş görünür. Modayı çok yakından takip etmezler. Kendi beğenilerine göre hazırladıkları bir stile sahiptirler. Kıyafetlerinde canlı renkleri tercih ederler ve tarzları dikkat çekicidir.

kova burcu kadını özellikleriKova Burcu Kadını Genel Özellikleri

Kova burcu kadını özellikleri içerisinde en belirgini, özgürlüklerine aşırı derecede düşkün olmalarıdır. Kova burcu kadınları kesinlikle kısıtlanmaya gelmez. Etraflarında bulunan arkadaşları ve sevgilisi onun yanında uzun süre kalmayı başaramazlar. Eğer kendisini kısıtlamaya çalışan kişiler olursa, ortamdan hemen uzaklaşırlar. Kova burcu kadını kendinden emin ve kararlıdır. Kafalarında olan şeyleri ve yapmak istediklerini yaparlar ve sahip istediklerine mutlaka sahip olurlar.

Kova burcu kadınları her zaman için üst düzey bir neşeye sahiptirler. Bu şekilde çevrelerine de neşe ve pozitif enerji verirler. Bulundukları ortamda keyifli dakikalar geçirirler. Bu sebepten dolayı arkadaş çevresinde her zaman için beğenilen ve aranılan bir kişiliktir. Verdiği fikirlere ve düşüncelerine arkadaşları her zaman önem verir. Dostluk onlar için çok önemli bir konudur. Dostlarını seçerken kendisi gibi olmasına özen gösterirler. Kova burcu kadını karşılaştığı her türlü problem karşısında pratik çözümler üretebilir ve sorunlar karşısında oldukça cesur kararlar verebilir. Kova burcu kadını çalışkan bir yapıya sahiptir. Hayatlarında başarısız olduğu konular pek yoktur. Fakat kova burcu kadını çalışkan olduğu kadar tutumlu değildir. Savurgan davranışlar sergileyebilirler ve ellerinde bulunan parayı hiç düşünmeden harcamaktan çok hoşlanırlar.

kova burcu olumlu özellikleriKova burcu kadını dürüst ve güvenilir bir kişiliğe sahiptir. Yalan söylemezler ve söyleyen insanlardan da nefret ederler. Karşısındaki insanın kendisi gibi dürüst olmasını ister. Söyleyecekleri bir şey olduğunda lafı dolandırmadan açık açık söylerler. Kova burcu kadını duygusal bir kişiliğe sahiptir. Hassas bir ruh halleri vardır ve derin hislere sahiptiler.

Kova burcu kadını ev hayatını çok sever ve evine düşkün bir yapıya sahiptir. Kova burcu kadını kendisine göre kurallar koyar ve koyduğu kurallara göre yaşar. Kova burcu kadını özellikleri arasında romantizmden pek haz etmediği de sayılabilir. Genellikle maceraperest bir yapıya sahiptir.

Kova burcu kadını iş hayatını çok sever ve çalışmaktan kesinlikli şikayet etmez. Bunun yanında konuşma tarzı iyi ve akıcıdır. Bu sayede konuşarak insanları etkileyebilme yeteneğine sahiptirler. Ayrıca istedikleri noktaya gelebilmek için içlerindeki öğrenme yeteneklerini son noktasına kadar kontrol ederler. Dış görünümleri son derece moderndir.

kova burcu genel özellikleriKova Burcu Kadınının Aşkı

Kova burcu kadını daha öncede bahsettiğimiz gibi duygusal bir yapıya sahiptir. Ayrıca sadık yapısı ile tam bir aşk kadınıdır. Eşine karşı her zaman nazik ve düşünceli davranışlar sergilemektedir. Kova burcunun özgür olma isteğine bağlı olarak, eşleri tamamen merkezlerinde olmaz. Eğer eşleri anlayışlı olur ve onu kısıtlayacak davranışlardan çekinirse uzun süreli bir birliktelik kurabilirler.

Kova burcu kadını özellikleri arasında, ilişkilerde ilk dönemlerde çokta ilgili görünmediği vardır. Fakat zaman geçtikçe ve karşısındaki insana güvendikçe sevgisini çok daha fazla dışarı vuracaktır.  Kova burcu kadını oldukça çekici bir kişiliğe sahiptir. Bu özelliğinden dolayı ilişkilerde eş bulmakta çokta zorluk çekmez. Kova burcu kadını çok fazla seçicidir, bu yüzden hayatına çok fazla insan giremez. Sevilmekten hoşlanır fakat kıskanılmaktan pek hoşlanmaz.

Sonuç olarak her burçta olduğu gibi kova burcu kadının da olumlu ve olumsuz yönleri vardır. İnsancıl olması, çekici olması, yaratıcı olması, yardım sever olması, iyimser ve hoş görülü olması olumlu iken, saplantılı olması, dar görüşlü olması, huysuz olması, sorumluluklarının farkında olmaması da olumsuz özellikleri arasındadır.

kova burcu kadını olumsuz özellikleri

Bir önceki makalemiz olan İkizler Burcu Kadını Özellikleri başlıklı yazımızda İkizler Burcu kadını, İkizler Burcu Kadını aşk hayatı ve İkizler Burcu neyi sever hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER