Koç Burcunun Özellikleri

0
597

Koç burcu genel özelliklerine bakılacak olursa; yönetici sıfatlara sahip, burçlar arasında en hareketli ve en aceleci burçtur. En temel özelliği ise açık sözlü olmasıdır. Aceleci olduklarından dolayı hızlı hareket edip sonra düşünmeye başlarlar. Beyinleri hiç durmadan çalışır. Sürekli yeni fikirler üretirler. İlgi odakları kolay dağılır bu ise onların kolay sıkılmalarına neden olur. Onların ilgisini bir noktaya odaklamak isterseniz sürekli teşvik edebilirsiniz. O zaman dikkatlerini toparlayabilirler. Burçlar kuşağına bakıldığında ilk takım yıldızı olarak karşımıza çıkan burç koç burcudur. Koç burcunun özellikleri inanılmaz derecede enerjiye sahip olmalarıdır. Bu enerjileri hem fiziksel hem de ruhsal niteliktedir. İyi olan tarafı ise bu enerjileri negatif değil pozitif yöndedir. Ayrıca öfkeleri saman alevi gibidir. Çabuk sinirlenirler ama bir müddet sonra sinirleri geçer. Bunun sayesinde kin tutmazlar.

koç burcu genel özellikleriKoç burcunun para hayatı;

Koç burcunun özellikleri kısmına maddiyat yönünden bakarsak paraya fazla önem vermezler. Onlar için iltifat ve ünler maddiyattan çok daha önemlidir. Koç burcunun etrafına bakılacak olursa popüler insanlar görülmez. Bunun nedeni kendinden daha popüler insanlarla birlikte olmak istememeleridir. Koç burcunun bir başka özelliği ise insanların algoritmasıyla çok rahat oynayabilmeleridir. Ancak bunu yapmaları için kesinlikle bu olayı istemeleri gerekir.  Koç burcunun merkezine bakılacak olursa sadece kendileri vardır. Kendilerini sürekli övecek sürekli dinleyecek insanlar karşısında bütün cazibelerini ve etkilerini gözler önüne sererler. Koç burcuna kafa tutan biri oldukça şanssızdır. Çünkü koç burcu aniden sinirlenebilir ve tüm ortamı alt üst edebilir.

koç burcu özellikleriKoç burcunun genel hayat özellikleri;

Yaşamları için oldukça değişikliklere açıktır. Ancak bu değişikliklerin hayatlarında yer tutması için o işe oldukça odaklanmalı ve bağlanmalıdırlar. Koç burcu insanı aklına koyduğu her şeyi yapabilecek kapasitededir. İlk burç olmaları onları bazı konularda olumsuz etkileyebilir. Bu olayların başında özen yer alır. İsteseler bile bazen özen göstermeyi unuturlar. Yaptıkları, yapmaya söz verdikleri birçok olayda ihmalkâr davranırlar. Aklına geldiği gibi davrandığından dolayı insanların gözünde dikkatsiz, sorumsuz ve düşüncesiz diye tanımlanır. Ancak sona geldiklerinde bedeli ve sonucu neyse karşılayıp işin içinden çıkarlar.

Koç burcunun hayat akışına bakılırsa oldukça hareketli ve meydan okuyan bir tarza sahiptir. Çoğu insanın belli bir sürede yapacaklarını anlık yaşayabilirler. Kişilikleri oldukça hareketli ve hayatın merkezine inecek şekildedir. Koç burcu insanları oldukça zekidir. Asosyal değildirler ve idealleri olan insanlardır. Koç burçları oldukça savaşçı bir ruha sahiptirler. Ben merkezli olduklarından dolayı başkalarının duygu ve düşüncelerine önem vermezler. Bu özelliğe sahip olmaları bencil, açık sözlü olmaları ise patavatsızlık olarak tanımlanır. Eğlenmeyi, hayata dolu dolu bakmayı ve lüksü severler. Her alanda başarılı olmak ve göz önünde bulunmak onlar için oldukça önemlidir. Koç burcu olaylara yüzeysel bakmayı sever. Detaylar onlar için gereksizdir. Detaylarla başkalarının ilgilenmesini isterler. Oldukça dürüst bir yapıya sahip olduklarından dolayı bazen istemeyerek karşısındaki insanları kırabilirler.

koç burcunun aşk hayatıKoç burcunun fiziksel özellikleri;

Koç burcu fiziksel özellikler bakımından da oldukça dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Yüz hatları oldukça dikkat çekicidir. Yapısal olarak dikkat çekerler ve genel olarak uzun boyludurlar. Küçük parlayan gözleri, küçük ağızları ayrıca parlak ve gür saçlarıyla gözleri kendi üzerinde toplarlar. Koç burcunun birçok hobisi vardır. Bu hobiler arasından en uzman olduğu konu işidir. Koç burcu genel olarak kendi işini yönetmeyi tercih eder. Ancak şartlar buna uymazsa mutlaka yönetici nitelik de bir işte çalışmak isterler.

Koç burcunun aşk hayatı;

Koç burcunun aşk hayatına bakılacak olursa çekici, hareketli ve oldukça etkileyici kişiliğe sahiptir. Son derece sevgi dolu bir birlikteliğe sahip olmak isterler. Bencil olduklarından aşk hayatlarında da otorite kendilerinde olsun isterler.

Koç burcunun özellikleri, genel olarak bakıldığında her yönden oldukça uyumludur. Bir koç burcu hemen hemen her burç ile uyum sağlayabilecek yapıdadır.

koç burcunun fiziksel özellikleri

Bir önceki makalemiz olan Başak Burcu Kadını Özellikleri başlıklı yazımızda başak burcu özellikleri ve başak kadını özellikleri nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER