Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

0
373

Kirpiklerinizin çok seyrek olmasının yanı sıra sık sık dökülmesinden mi şikayetçisiniz?  Evde yapabileceğiniz bazı doğal kürler ve dikkat edeceğiniz bazı uygulamalar sayesinde sizde kirpiklerinizi hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz en etkili kirpik uzatma yöntemleri;

kirpik-uzatma-yolları-yöntemleri

Düzenli ve Sağlıklı Beslenin:

Kirpiklerinizin hızlı ve gür bir biçimde çıkmasını istiyorsanız öncelikle sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Mevsimlerine uygun sebze ve meyve tüketmenin yanı sıra kesinlikle öğün atlamamaya özen gösterin.

kirpik-uzatma-yontemleri

Makyajınızı Silmeden Uyumayın:

Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile göz ve yüz makyajınızı temizlemeden asla uyumayın. Çünkü göz ve yüz makyajıyla uyumak hem cildinizin hem de kirpiklerinizin hava almasını önleyerek seyrek ve güçsüz kirpiklere sahip olmanızı sağlar. 

Doğal Yağlar Kullanın:

Günümüzde kirpikleri besleyen pek çok doğal yağ bulunmaktadır. Bunlar içerisinde şüphesiz en çok bilinen ve kullanılan doğal yağ hint yağıdır. Sizde temizlenmiş bir rimel fırçası yardımıyla kirpiklerinize hint yağını uygulayabilirsiniz. Bu yağları gözünüzün içerisine kaçırmamaya özen gösterin. Aksi taktirde bu yağlar gözünüzün içini sızlatarak size acı verecektir.

Kirpiklerinize Vazelin Sürün:

Vazelin kirpiklerinizi yumuşatarak onları besler ve güçlendirir. Gece uyumadan önce bir pamuklu makyaj çubuğu veya temiz bir rimel fırçasıyla vazelini kirpiklerinize iyice yedirin. Böylece gece boyu gözünüzde kalan vazelin kirpiklerinizi besleyecektir.

Kirpiklerinize Masaj Yapın:

Kirpiklere masaj uygulanır mı dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, yanlış duymadınız. Kirpiklerinize ve gözlerinize masaj yaparak kan akışınızı hızlandırıp, kirpiklerinizin daha hızlı bir şekilde çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kirpik Kıvırıcısı Kullanmayın.

Kirpiğinize günlük olarak düzenli uyguladığınız rimel ve kıvırıcı ürünler kirpiklerinize zarar vererek dökülmesine ve kurumasına neden olur. Dolayısıyla her gün uyguladığınız bu ürünleri belirli günler uygulayarak kirpiklerinizin dinlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerinize E Vitamini Uygulayın:

Kirpiklerinizin sık sık dökülmesinden şikayetçiyseniz derdinize deva olacak ürün E vitamini… E vitamininin yağını veya kapsülünü kirpiklerinize yedirerek dökülmelerin önüne geçebilirsiniz.

makyajla-kirpik-uzatma-teknikleri-2

Bir önceki makalemiz olan Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir? başlıklı yazımızda yeşil göz makyajı nasıl yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER