Kırışıklıkları Önlemek İçin Öneriler

0
154

Kırışıklıklar cildimizde bulunan pileler, girintiler ve çıkıntılardır. Genel olarak yaşlanma ile görünürlüğü ortaya çıkar. Uzun süre su içinde kalmak da yaşlanma belirtilerinin daha çabuk ortaya çıkmasına neden olur. Yaşlanma ile cilt kurur ve esnekliğini kaybeder. Buna bağlı olarak da yüzdeki hatlar belirginleşir. Her ne kadar yüzdeki kırışıklıklar yaşlanmışların izleri olsa da kimse bu kırışıklıklar ile yaşamak istemez. Genel olarak daha çok güneş gören bölgelerde kırışıklık görülmektedir. Kırışıklıkları önlemek için öneriler verilse de tamamen yok edilememektedir. Ama kırışıklıkların daha geç oluşması için bazı önlemler alınabilir.

Kırışıklıklara Karşı Alınabilecek Önlemler

  • Kırışıklıkları önlemek için öneriler içerisinde ilk olarak yapmanız gereken, cildinizi nemlendirmektir. Hyaluranik asit içeren ürünler ile daha güzel sonuçlar alabilirsiniz.
  • Haftalık bakım maskesini ve günlük cilt bakımını düzenli olarak uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Güneş cildin kolejen ve elastik yapısının bozulmasına neden olur. Bu nedenle güneşe çıkarken cildinize güneş kremi uygulamayı ihmal etmemeli ve şapka, güneş gözlüğü gibi ürünler ile korunmalısınız.
  • Alın çizgilerinizden kurtulmak için avuç içlerinizi kaş bölgenize koyarak gerdirin ve aşağı doğru bakarak kaşlarınızı çatın. 10 saniye bu şekilde kalın ve bu hareketi 3 defa tekrarlayın. Bu uygulama sayesinde alnınızda oluşan kırışıklıkları yok edebilirsiniz.
  • Göz çevreniz ve kaz ayaklarınız için parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Gözlerinizi baş ve işaret parmağınız ile aşağıdan ve yukarıdan gerdiriniz. Gözlerinizi kısarak 10 saniye bekleyiniz ve bu hareketi 3 kere uygulayınız.
  • Düzenli sigara kullananlarda, sigara ciltte kan dolaşımını azaltır ve cildin hasar görmesine neden olur. Bu nedenle sigaradan uzak durmalısınız.
  • Ailenizdeki bireylerin kırışıklıkları erken dönemde başladıysa sizin yüzünüzdeki kırışıklıklarında erken başlama olasılığı olmaktadır. Genetik olan bu durumla mücadele içinse dikkat edilmesi gereken konuları son derece önemsemelisiniz.
  • Bazı kişilerdeki saç şekilleri kişinin yüzüne fazla gölge yaparak kırışıklıklarının daha fazla belirgin olmasına neden olur. Bu durumu yüzünüze uygun saç şekli ile ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Çok sık gülümseyen, fazla kaş çatan, fazla mimik kullanan kişilerde kırışıklık oluşumu daha erken olmaktadır. Bu yüzden mimiklerinize elinizden geldiği kadar dikkat etmelisiniz.

yaşlanmayı geciktirmeCildin Kırışmasına Neden Olan Faktörler

Cildin kırışmasına neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Özellikle kozmetik ürünleri bunlar arasındadır. Bu sebeple kırışıklıkları önlemek için öneriler arasında ilk sırayı kozmetik ürünlerinin doğru ve abartıdan uzak bir şekilde kullanılması yer alır.

cilt kırışıklıkları önlemek için önerilerKırışıklıkları Önlemek İçin Doğal Cilt Bakımı Uygulayın

Cilt bakımını doğal bir yoldan yapmak uzun bir yolculuktur. Bu uygulamaların başarılı bir sonuca ulaşması için yaşlanma karşıtı uygulamaları bir yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Kırışıklıkları önlemek için öneriler içerisinde bulunan doğal cilt bakımının temelinde bol su içmek ve sağlıklı beslenmek yer almaktadır. Düzenli yapılan egzersiz ve uyku doğal cilt bakımının temellerindendir. Aynı zamanda stres, sigara, alkol ve yağlı beslenme de cildi olumsuz etkilediği için dikkat edilmelidir.

göz çevresi kırışıklıkları önlemek için önerilerKırışıklıkları Önlemek İçin Yaşlanma Karşıtı Krem Kullanımı

Sağlıklı bir yaşam ve bakım ile cilde hak ettiği değer verilmelidir. Bunun için profesyonel çalışan kozmetik firmaları, her yıl milyarlarca dolar araştırma bütçesi ile cildinizin ihtiyaç duyduğu bakım ürünlerini geliştirmiştir.  Sağlıklı beslenme ve doğru kozmetik ürünlerinin kullanımı ile gençleşmek bir mucize olmaktan çıkıp doğal bir sonuç haline gelmektedir.

kırışıklıkları önlemek için önerilerKırışıklıkları Önlemek İçin Gençleştirme Tedavisi Son Çare Olmalıdır

Kırışıklıkları önlemek veya tedavi etmek için birçok cerrahi müdahale yapılmaktadır. Ancak bunun için maddi açıdan büyük yatırımlar yapmalısınız. Bu uygulamayı en son olarak denemeniz sizin için daha uygun olabilir. Cildinize ve kendinize güzel bakarsanız cildinizde oluşan kırışıklıkların daha geç zamanlarda ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

                                                                                                                    

Bir önceki makalemiz olan Etkili Güzellik Maskeleri başlıklı yazımızda cilt maskeleri, güzel nasıl olunur ve güzellik maskeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER