Kırışıklık Maskesi İçin Öneriler

0
103

Yaşlanmaya bağlı olarak, ciltte elastikiyeti korumaya ve kırışıklıkları önlemeye yarayan bileşenlerin üretimi azalır. Bunun sonucunda da ciltte kırışıklıklar meydana gelir. Bu durum herkesi rahatsız eden bir konu olup, giderilmesi için yöntemler aranmaktadır. Kırışıklık maskesi bu durumlar için kullanılan en basit yöntemdir. Kırışıklıkların giderilmesi için çok çeşitli yöntemler olsa da, kolay ve maliyeti az olmasından dolayı genelde kırışıklık gideren maskeler tercih edilmektedir. Kırışıklık maskelerinin de cilt tiplerine göre,gerek yapıldığı malzemeleri gerekse hazırlanma aşamasındaki işlemleri değişmektedir. Burada önemli olan nokta kendi cilt tipinize uygun kırışıklık maskesini seçebilmektir.

kırışıklık maskesi için önerilerKırışıklık Oluşumunu Önlemenin Yolları

 • Kırışıklığı önlemenin en önemli ilk adımı cildi korumaktır. Bu noktada cildi güneş ışınlarından ve kalitesi bakım ve makyaj ürünlerinden korumak oldukça önemlidir.
 • Cildi korumanın dışında, cilt temizliği de önemli noktalardandır. Özellikle günlük olarak makyaj yapan kişiler, yatmadan önce yüzlerini hiçbir kalıntı kalmayacak şekilde temizlemeli, toksinlerden arındırmalıdırlar.
 • Kırışıklığın oluşmaya başladığı fark edildiği anda, ertelenmeden buna çözüm olan ve cildinize uygun kırışıklık maskesi uygulanmalıdır.
 • Bu maskelerin ilk anda ve düzenli olarak kullanması, kırışıklık oluşumunu büyük ölçüde giderecektir. Böylece daha genç, canlı ve pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

doğal kırışıklıkları önleyici maskeKırışıklık İçin Yoğurt Maskesi

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı sade yoğurt
 • Yarım çay kaşığı portakal suyu
 • Yarım muz

Hazırlanışı

Muz çatalla ezildikten sonra diğer malzemelerle birleştirilerek karıştırılır. Hazırlanan karışım masaj yapılarak parmak uçlarıyla tüm yüze sürülür ve yaklaşık 15 dk bekletilir. Cildi çok kuru olan kişilerin bu maskeyi 2 haftada bir yapmaları önerilir. Kırışıklık maskesi kapsamında yapılan bu maske, kırışıklığı önlemenin yanı sıra cildinizin üst katmanını temizleyip, cildinizi nemlendirir. Ayrıca gözeneklerin küçülmesini sağlayan bu maske, cildinizin yumuşamasını ve doğal bir parlaklık kazanmasını sağlar.

kırışıklık maskesiGöz Çevresi Kırışıklığı İçin Havuçlu Göz Maskesi

Bilmeyenler için havucun içerisinde fazla miktarda karoten olduğunu söylemeliyiz. Bu özelliğinden dolayı havuç, kırışıklıkları azaltarak cildin daha genç görünmesini sağlar. Bu yüzden kırışıklık maskesi için de havuç kullanılmaktadır. Havuçla hazırlanan bu maske için;

 • Öncelikle büyük bir havucun suyunu çıkarın
 • Havuç suyuna 1 çay kaşığı badem yağı ekleyerek 2 saat buzdolabında soğutmaya bırakın
 • Daha sonra bu karışımı gözaltlarınıza ve çevresine sürerek, yarım saat kadar bekleyin

Bu maskeyi düzenli olarak kullanmanız halinde, kırışıklıkların kaybolmaya başladığını fark edeceksiniz.

kırışıklık için maske

 

Bir önceki makalemiz olan Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri başlıklı yazımızda cilt maskeleri, kuru cilte nasıl maske uygulanır ve kuru ciltler için maskeler hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER