Tarz Kadın

Kiralık Gelinlik Modelleri Tercih Sebebi Midir?

Kiralık Gelinlik Modelleri Tercih Sebebi Midir?

Kiralık gelinlik modelleri; Genç kızların hayali olan evlilik için en önemli faktörlerden biri gelinliklerdir. Damadı bile geri planda bırakan beyaz gelinlik genç kızların rüyalarını süsleyen detayların en göz alıcısıdır. Her gelin adayı düğününde mükemmel ve kusursuz görünmek ister. Bunun için düğünün ana kıyafeti olan gelinlik seçiminde özenli davranması gerekir.

Gelinlik modelleri gelin adayının tarzına, düğünün yapılacağı mevsime ve mekana göre değişkenlik göstermektedir. Gelin adayları bütün bu ayrıntıları düşünerek karar vermeli ve içerisinde en rahat hissettiği gelinlikleri tercih etmelidirler.

Kiralık Gelinlik Modelleri

Gelinlik aksesuarı seçimleri, gelinlik saçları ve gelinlik makyajı dahil her ayrıntı gelinliğin taşınmasında önemli bir etmendir. Gelinliğinizi bütün ayrıntılarıyla birlikte düşünerek seçtiğiniz taktirde göz kamaştırıcı halinizle hayalinizdeki düğünün baş rolü olabilirsiniz.

Satılık gelinlik incelenerek gelinlik satın alındığı taktirde hem maddiyat açısından hem de muhafaza etme açısından sıkıntılar yol açabilir.

 

kiralık gelinlik modelleri kullanışlı mı

kiralık gelinlik modelleri

Bu sıkıntıların yaşanmaması için bazı firmalar gelin adaylarına gelinlikleri kiralama şansı verir. Kiralık gelinlik modelleri satılık gelinlik modelleri kadar çok seçeneğe sahip olmasının yanı sıra bütçenizi zorlamayarak ve muhafaza zorluğu yaşatmayarak avantajlı bir seçenektir.

Son zamanlarda pek çok gelin adayı tarafından tercih edilen bu yöntem gelinliğin satın alınmasındansa kiralanmasının mantıklı olduğunu göstermektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   2020-2021 Kına Gecesi Elbiseleri (abiye ve bindallı)

Pek çok gelin adayının bir hevesle aldığı ve düğünden sonra yer bulamadığı için evin bir köşesine attığı gelinlikler belirli bir zaman sonunda nereye koyacağınızı bilemediğiniz bir fazlalık haline gelmektedir.

Atmaya kıyamadığınız ancak yer de bulamadığınız bir eşyaya dönüşmektedir.

Gelinlik Kiralık Mı Satılık Mı?

Kiralık Gelinlik Modelleri İle Satılık Gelinlik Modelleri Arasındaki Fark; Kiralık gelinlik modelleri ile satılık gelinlik modelleri arasında farklılıklar vardır.

Bu farklılıklar aslında gelin adaylarının kiralık gelinlik modellerini neden tercih ettiklerinin bir kanıtıdır.

Kiralık gelinlik modelleri bütçenize daha uygundur. Kiralık olan gelinliğinize evinizde bir yer ayarlamak zorunda kalmazsınız.

en güzel kiralık gelinlik modelleri

en güzel kiralık gelinlikler

Düğününüzü en güzel şekilde tamamladıktan sonra aldığınız yere teslim ederek gelinliğinizi diğer gelin adayları paylaşabilirsiniz.

Gelinliğinizi sıfırdan diktirerek hem istediğiniz tasarıma sahip olabilir hem de kimsenin giymediği bir gelinliği ilk siz giymiş olursunuz.

Ayrıca sıfırdan diktirmiş olsanız da kiralama işlemini yine gerçekleştirebilirsiniz.

2020 Satılık gelinlik fiyatları 5000-15,000 arası değişmektedir. Tabi bu fiyatlar değerli taşlı gelinlikler değildir. sezonu trend gelinlikleri ortalama bu fiyat aralığındadır.

Gelinlik fiyatınında işçilik, gelinlik kumaşı ve modeli etken rol oynamaktadır. Bu fiyatlar günümüz şartlarında birçok kişiyi aştığı için genelde satılık gelinlik yerine kiralık gelinlik tercih edilmektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Hint Gelinlikleri Nasıl Olmaktadır?

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kiralık gelinlikler arasından yaptığınız seçimle düğününüzde giyeceğiniz gelinliğe gerekli işlemleri o gün içerisinde yaptırarak evinize götürmelisiniz.

Aksi taktirde seçtiğiniz gelinlik başkalarına kiralanabilir, düğün gününüze kadar gelinlik kullanılamayacak duruma gelebilir.

Böyle durumların yaşanmaması için en iyi çözüm gelinliğinizi evde bekletmek olacaktır.

düşük kol kiralık gelinlik modelleri

düşük kol kiralık gelinlik modelleri

Pek çok modele ve tasarıma sahip olunsa da istediğiniz modeli ya da tasarımı kendi beden ölçülerinize göre diktirebilirsiniz. Bunun için sizden satın alma parası istenmez.

Kiralama işlemini gerçekleştireceğinizi söylediğiniz taktirde satın alınan bir gelinlik gibi ilk siz giymiş olursunuz ve yüklü miktarda para vermek zorunda kalmazsınız.

Son zamanlarda bütün bu avantajlar gelin adaylarını ikna edecek düzeyde olduğundan kiralama yöntemi sıkça kullanılmaktadır.

Siz de gelinlik seçerken hem bütçemi aşmasın hem de evimde gelinliğe yer aramayayım diyen gelin adayların iseniz gelinliğinizi kiralayabilirsiniz.

2020 kiralık gelinlik fiyatları (2.el)  1500-4000 arası değişmektedir. Sıfır gelinlik kiralama ise 3000-7000 arası değişmektedir.

Online gelinlik satış ve kiralık mağazalarından fiyat isteyerek kararınız bütçeniz doğrultusunda verebilirsiniz.

Foto Galeri: 2020 Kiralık ve Satılık Gelinlik

Bir önceki makalemiz olan 2021 Düğün Davetiye Modelleri Nelerdir? başlıklı yazımızda 2016 nikah Davetiyeleri, 2016 nikah Davetiyesi Modelleri ve bağış davetiye örnekleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. inci kurşuncuoğlu dedi ki:

    valla kiralık gelinlikler halk arasında çok yaygın.zaten nasıl yaygın olmasın ki.zengin değiliz ki gidelim özel tasarım gelinlik alalım ya da özel olarak diktirelim. adamlar kiralamasına bile bin lira para diyor.bir de bunu özel yaptırdığınızı düşünün pat size on bin tl. o da en iyi ihtimalle tabi.o on bin liraya üç takım mobilya alınır be 🙂

  2. selime gökcan turhan dedi ki:

    ben kiralamıştım öbür türlü çok pahalıya denk geliyor.tamam hayatında bir kez giyiyorsun ama o kadar büyük bir masrafa gerek yok.neredeyse on bin lira civarında vereceksin bin lira kiralayacaksın bir kaç gün sonra da götüreceksin. benim gelinliğim straplezdi ve taş işlemeliydi harikaydı.güzel bir düğündü.istanbul şirinevler soğanlı merkez parkın az ilerisinde ucuz bir gelinlikçi var.o civarda oturan varsa tavsiye ederim.ben gelinliği on gün sonra götürdüm bişey demedi.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu