Kilolu Erkek Giyim Kombinleri
Kilolu Erkek Giyim Kombinleri

Kilolu Erkek Giyim Kombinleri rahatına düşkün olarak bilinen erkeklerin konforlu giyinirken şık ve zayıf görünmeleri kriterini esas alır. Günümüzde erkeklerde giyimlerine en az kadınlar kadar dikkat eder. Kilo kadın ve erkek için bazen kaçınılmaz oluyor ne yazık ki.

O halde kilolarınıza rağmen şık olmanın yollarını öğrenerek kendinizle barışık olmalısınız. Bugün sizlere kilolu erkek giyim kombinleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kilolu erkeklere rahatlıktan ödün vermeden şık olmanın yollarını anlatacağız.

Kilolu Erkek Giyim Kombinleri

Erkeklerin vazgeçilmezi olan kıyafetlerin başında gömlekler gelir. Kilolu erkekler gömlek giyerken kilolarınızı da belli etmemesine dikkat etmelisiniz. Şile bezi ve kot gömlekler sizi hem çok şık, hem de zayıf gösterecektir.

Gömleğin içine koyu renkli tişört giyerek kolları da kıvırdınız mı şıklıkta ve zayıf görünmekte tavan yapmışsınız demektir.

Gömlekte çift çizgilerden, renkli üstlerden uzak durmalısınız. Renk konusunda sıradan davranarak koyu renklere yönelerek tek renk gömlekler seçin.

Erkeklerin fazlalıkları genelde göbek kısmında olur. Bu nedenle gömleği pantolonun içine koymayı asla düşünmeyin. Bunu yaparsanız göbeğiniz ben buradayım diye bağıracaktır.

Göğüs kısımları fazla iri birisiniz ama aynı zamanda tişört giymeyi de çok seven birisiniz. Bu durumda polo yakalı, desenli ve baskılı tişörtlere fazla rağbet etmemelisiniz. Bunun yerine V yaka tişört tercih etmelisiniz.

Üst kısmınızda orantılı bir kiloya sahipseniz polo yaka tişört kullanabilirsiniz.

Vücudunuzu saran tişörtler bütün fazlalıklarınızı ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle dolabınızda asla olmamalıdır.

Vücudu saran tişörtü ille de giyecekseniz üzerine iki düğmeli yelek veya ceket giyerek kilolarınızı kapatmalısınız.

Şişman erkek takım elbise modelleri konusu ise ayrı bir ustalık gerektirir. Seçeceğiniz takım elbise modelinin kriterleri vardır , buna dikkat etmezseniz çok daha fazla kilolu görünürsünüz.

Göbekli erkek takım elbise seçerken gömlek ve pantolon modeline dikkat etmelidir.

Kilolu Erkek Pantolonu Nasıl Olmalıdır?

Pantolon seçerken pileli olmamasına dikkat edin. Likralı kumaşlar tercih ederek tam bedeniniz olanı tercih edin. Birçok kilolu erkek bir beden büyük pantolon tercih eder ve kemerle belini sıkar. Bu da kiloları her taraftan sarkıtarak korkunç bir görüntü sunar.

Bunun yerine bedeninize uyan pantolonlar seçin, kemer yerine askı kullanın. Bu sizi hem şık, hem de entelektüel gösterecektir. Pantolon paçası ne çok geniş, nede çok dar olmalıdır.

Kilolu erkekler nasıl takım elbise giymeli sorusunun en can alıcı kısmı ceket modelidir. Uzun boylu ve kalıplı biri iseniz 3 düğmeli ceket modeli tercih etmelisiniz. Kısa boylu ve göbekli biri iseniz kruvaze ceket kullanmalısınız.

Orta kiloda birisiniz fakat göbeğiniz var. Bu durumda 2 düğmeli ceket sizi daha şık ve zayıf gösterecektir.

Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta ceket boyudur.

Ceket boyu mutlaka boyunuza göre ayarlanmalıdır.

Şişman Erkek takım Elbise Modelleri Nelerdir?

Kilolu erkek giyim kombinleri konusuna takım elbise seçimi ile devam etmek istiyoruz. Şişmen bedenliler asla çizgili ve kareli kumaşlardan oluşan takım elbise tercih etmemelidir. Kareli ve çizgili kumaşta kare ve çizgiler yana ise asla tercih edilmemelidir.

Erkek Tarz Giyim Kışlık Kombinler 2018 başlıklı yazımızda kış kombinlerini detayları ile bulabilirsiniz.

Düz ve koyu renklerden oluşan takım elbise modelleri ile fazlalıklarını gizleyerek oldukça şık bir görünüm yakalarlar.

Açık renk bir takım elbise kilolarını daha fazla belli edebilir. Bu nedenle açık renklerden olabildiğince uzak durun.

Kilolu erkeklerin tercih edeceği takım elbise desenleri belli belirsiz veya dikine çizgiye sahip dokudaki kumaşlardan olabilir.

Kilolu erkeklere önerdiğimiz takım elbise spor takım elbise modelleridir. Yani ceketi, pantolonu ve gömleği farklı renklerde tercih etmektir. kilolu bölgelerinizde koyu renk, zayıf bölgelerinizde açık renk giyerek kilolarınızda orantı yapabilirsiniz.

Bura da renk uyumuna dikkat etmek gerekir. Açık renk ceket altına koyu renk pantolon giyerseniz kilolarınızı sergilersiniz. Bunun yerine koyu renk ceket, açık renk gömlek ve pantolon veya açık renk gömlek, koyu renk ceket ve pantolon tercih edebilirsiniz. Ceket boyunu boyunuza göre ayarlatmayı unutmayın.

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER