Kil Maskesinin Faydaları

0
559

Kil maskesi cilde uygulanan ve cildin daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayan bir üründür. Kil maskesinin faydaları ve nelere iyi geldiği konusunda yeterli bilgi sahibi değiliz. Kil maskesi güzelliğe yardımcı olduğu kadar sağlık konusunda da etkilidir. Bunları aşağıdaki şekilde belirtmek mümkündür;

kil maskesi nasıl yapılırKil maskesinin sağlık açısından faydaları nelerdir;

Egzama, deri ve sedef hastalıkları için kil;

Kil, cildi bakterilerden arındırır ve temizler. Kil, su ile karıştırılıp cilde uygulanır ve kuruyana kadar ciltte bekletilir. Cildin üzerindeki tıkanan gözenekleri açan kil maskesi cildin erken yaşlanmamasını sağlar. Düzenli olarak uyguladığı takdirde, egzema, sedef ve deri hastalıklarını engellediği kanıtlanmıştır.

kil maskesinin faydalarıVücut temizliği;

Deri bütün vücudumuzu kaplar. Bu sebeple deri temizliği oldukça önemlidir. Duş aldığınız suya bir miktar kil karıştırılması derinin bakterilerden ve toksinlerden temizlenmesini sağlar. Derinin gözenekleri açılır ve vücut daha fazla oksijen alır. Bu durum organlar için de yararlıdır. Aynı zaman bu uygulama derinin nemlenmesini, iltihap sorununun ortadan kalkmasını ve cildin pürüzsüz olmasını sağlar.

yağlı ciltler için kil maskesiHücrelerin oksijen almasını yardımcı olur;

Hücrelerdeki oksijenin az sorunlu ya da düzensiz olması, vücudun bütün organlarına etki eder ve kişide halsizlik, çabuk yorulma, çabuk hastalanma başta olmak üzere birçok sağlık sorunu ortaya çıkar. Kil maskesinin faydaları arasında, hücrelerin daha fazla oksijen alması da vardır. Çünkü hücredeki hidrojenleri çekme özelliği vardır. Bu şekilde hidrojenden boşalan bölümlerde oksijene yer açılmış olur. Kilin hücrelerin daha fazla oksijen almasını sağlaması sayesinde, kişi daha az sağlık problemi ile karşılaşır.

kil maskesi ne işe yararGüzellik katar;

Cilt yüzeyinde bulunan fazla yağı alan, kil aşırı yağlı ciltlerde yağ üretimini dengelemektedir. Kil maskesi uygulamalarını düzenli olarak kullandığınız takdirde, cildinizdeki yağlanmayı azaltmış olacaksınız. Yağ fazlalığı ciltten atılınca cilt gözenekleri daha az tıkanıyor. Bu da yüzünüzün daha fazla oksijen alıp güzelleşmesini sağlıyor. Gözeneklerinizin tıkalı olması demek daha çok sivilce ve siyah nokta ile karşılaşmanız demektir. Kil maskesi, içine barındırdığı mineraller ile cilt derisini temizler ve cilde parlak bir görüntü verir. Bu sayede güzelliğiniz daha çok ortaya çıkar.

Kil maskesinin faydaları, gördüğünüz gibi oldukça fazladır. Siz de kil maskesi uygulaması yaparak, cildinize daha güzel bir görünüm ve sağlık katabilirsiniz.

99-8801912635042455398801295

 

Bir önceki makalemiz olan Göz Makyajı Teknikleri Nelerdir başlıklı yazımızda göz makyajı modelleri, göz makyajı taktikleri ve göz makyajı yapma yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER