Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

0
351

Evde yapacağımız pratik yollar sayesinde hem hayatımızı kolaylaştırabiliriz, hem de evimizi dekoratif bir hale getirebiliriz. İşte evimizde kendin yap dekorasyon fikirleri;

  • Eskiler her zaman değerlendirilecek bir parçadır. Bunun için siz de eski kapı tokmaklarınızı askılık olarak kullanabilirseniz. Özellikle de şık bir kapı tokmağınız varmışsa bu sizin için çok güzel bir askılık olacaktır.
  • Kağıt havlu askısı da sizin için güzel bir takılık olabilir. Kağıt havlu askısına bileziklerinizi sıra sıra dizerek hem şık hem de kullanışlı bir araç yapmış olursunuz. Bu sayede hem takılarınız düzenli olur. Hem de şık ve neşeli bir görüntü elde edersiniz.
  • Eski çekmecelerinizi niye çöpe atıyorsunuz ki? Eski çekmecelerinizi değerlendirmekte tamamen sizin elinizdedir. Eski çekmecelerinizi güzel bir şekilde boyayıp, süsleyerek raf olarak değerlendirebilirsiniz. Duvara asacağınız çekmeceler sayesinde hem hoş hem de kullanışlı bir alan oluşturacaksınız.
  • Havlularınızla güzel bir alan yaratmakta tamamen sizin elinizdedir. Havlularınızla güzel ve dekoratif bir alan oluşturmak istiyorsanız şarap stantlarından yararlanabilirsiniz. Şarap sıtantlarına kıvırarak koyacağınız havlular sayesinde güzel bir dekorasyon oluşturacaksınız.
  • Duş perdesi için kullanılan barın aynısından bir tane de duvar tarafına yerleştirebilirsiniz. Duvar tarafına yerleştireceğiniz duş perdesi barında lifleriniz için hoş bir alan oluşturabilirsiniz. Liflerinizi asacağınız güzel bir askılık olan bar sizin de çok fazla işinize yarayacak.
  • Derin raflarda arkaya hiçbir şey koyamama gibi bir durumla karşılaşırız. Çünkü derin raflarda arkaya koyduklarımızı göremeyiz. Bu tip bir sorun yaşıyorsanız arkaya koyduklarınızı da görmek istiyorsanız raf arkasına bir yükselti oluşturabilirsiniz. Bu sayede rafın arkasını da daha rahat görebilirsiniz.
  • Kaygan halılar başa beladır. Birçok soruna ve kazaya da ön ayak olabilir. Bunun için halının kaymamasını sağlayacak önlemler alınmalıdır. Bunun için de halı altına latex sürmek etkili bir yöntemdir.
  • Kotlarımı düreyim mi asayım mı sorunu yaşıyorsanız, bir de düzenli görünmesini istiyorsanız ne dürün ne de normal askıya asın. Kotlarınızı duş askılığına asarak daha hoş ve şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.
  • Kartonpiyeri ise hem dekoratif bir görüntü hem de kullanışlı olması için ters bir şekilde duvarınıza monteleyin. Daha sonra topuklu ayakkabılarınızı topuğundan buraya dizin. Bu şekilde hem topuklu ayakkabılarınız kendisine yer bulmuş olacak. Hem de şık ve hoş bir görüntü oluşturacaksınız.

Bir önceki makalemiz olan DIY Defter Süsleme Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda defter süsleme yöntemleri, kendi defterini süsle ve kendin yap hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER