Kedi Evi Yapımı

1
443

Evde kedisi olanlar çok iyi bilirler ki kediler köpekler gibi sizin ona verdiğiniz yuvada yatmazlar. Kediler biraz daha özgür ruhlu oldukları için evde evin hangi köşesini benimseyip severlerse orada yatar kalkar ve vakit geçirirler. İşte bu yüzden  büyük miktarlarda para vererek dışardan alıp getirdiğiniz bir kedi evini benimsemeye bilirler. Aldığınız kedi evi evinizin bir köşesinde atıl durumda bir gün kedinizin kendisini kullanmasını bekleyerek orada çürüyebilir. Bu yüzden kedinize ait bir evi ya da yatağı olsun istiyorsanız öncelikle onun hangi eşyaları ya da köşeleri ve ne tür kumaşları benimsediğine iyi bakın.

 

Birçok kedi karton koli, kutu, çekmece ve valiz,çanta gibi eşyaların içerisinde vakit geçirmeyi severler. Kediniz bu eşyalardan hangisini benimsiyorsa onlardan birisini seçin. Seçtiğiniz eşyayı evin hangi köşesinde kullanmayı seviyorsa kedi evinizi ya da yatağınızı oraya yapın. Bunu nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız çok basit. Örneğin kediniz bir valizin içinde yatmayı seviyorsa valizi evin çeşitli yerlerine bırakın. Hangi köşede daha çok içine giriyorsa orayı benimsemiştir. Yalnız burada farklı bir nokta daha var. Bazı kediler için sadece o eşyanın olması yeterli olabilir. Benimsediği yatağı nereye koyarsanız orada uyuma gibi özellikleri de olabilir. Bu sizin işinizi daha da kolaylaştırır. Taşınabilir bir kedi yatağı yaparak istediğiniz odaya ya da yere taşıyabilirsiniz.

 

Ardından kedinizin benimsediği valizi yine sevdiği kumaşlardan yapılmış bir minderle yatak haline getirin. Böylece o minderde yatmaktan zevk alacağı için kedi evini daha çok kullanacaktır. Bir önemli noktada kedi yatağınızı hangi malzemeden yaparsanız yapın muhakkak üstünün kapalı olmasına dikkat edin. Kediler bir şeyin içine girip yatmayı daha çok severler. Yapacağınız kedi yatağı ya da kedi evinin üstü kapalı olursa buda vakit geçirmekten daha çok zevk alacaklardır.

Bir önceki makalemiz olan Evde Kedi Tüyü Toplama Yöntemleri başlıklı yazımızda kedi tüylerinden evi temizleme, kedi tüyü temizleme ve kedi tüyü toplama püf noktaları hakkında bilgiler vermekteyiz.


1 YORUM

  1. Çok şirin doğrusu. Bende bunun biraz daha büyük ve pembe renkli sini yapayım. Salonunda iyi durur. Bakalım.pisicim begenecek mi

CEVAP VER