Karbon Peeling Uygulaması Nedir?

0
736

Cildinizin olduğundan daha bakımsız görünmesine neden olan, hatta yaşlı göründüğünü düşündüren akne izleri ve lekelerden ya da geniş gözenek problemlerinden kurtulmak için karbon peeling uygulaması, sizin için bir alternatif olmaktadır. Karbon peeling uygulaması, işlemin yapılacağı alanın özel olarak hazırlanmış karbon solüsyonu ile kaplanmasından sonra, bu uygulama için özel olarak hazırlanmış lazer cihazları ile yapılan sağlıklı bir uygulamadır.

Karbon Peeling Uygulamasının Diğer Lazerlerden Farkı

Bu uygulama için kullanılan lazerler kalite anahtarlı cihazlardır. Bu cihaz diğer estetik cihazlardan farklı olarak nano ışığı, saniye gibi çok daha hızlı sürelerde kullanma imkanı vermektedir. Tüm dövme silme cihazları ile bu uygulama yapılmaktadır. Karbon solüsyonu cilde sürüldükten sonra gözeneklerin içerisine bu solüsyonu iyice yerleştirmek için, sürekli mikro saniye uygulama modu bulunan cihazlar ile etkili bir peeling uygulaması yapılabilir.karbon peeling

Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

 • Karbon solüsyon ile cilt yüzeyi ince bir tabaka halinde kaplanır.
 • Lazerin mikro saniye modunda taraması ile karbonun cilt gözeneklerinin içine iyice girmesi sağlanır.
 • Bu işlemin ardından lazerin nano saniye atışı ile yüzdeki karbon temizlenene kadar atış yapılır.
 • İşlem 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanır.

Karbon Peeling Uygulaması Hangi Amaç İle Yapılır?

 • Cildi sıkılaştırmak
 • Akne izlerinin tedavisi
 • Siyah noktaların giderilmesi
 • Gözenekleri sıkılaştırmak
 • Eski sivilce izlerinin tedavisi
 • Orta yaş kırışıklıklarının giderilmesi
 • Yağlı cilt tedavisinin gerçekleştirilmesi
 • Kalıcı dövme izlerinin silinmesi için karbon peeling uygulaması yapılır.

Uygulama genellikle 8 – 10 seans olarak tavsiye edilir. Bu seansların uzayıp kısalması kişinin cilt yapısına bağlıdır. Düzenli olarak 1 hafta 10 gün aralıklar ile tedavinin uygulanması tavsiye edilir. En az 5 seans şeklinde yapılan kürler, akne izlerinin giderilmesi ve ciltteki yağ dengesinin sağlanması konusunda oldukça başarılıdır. Karbon peeling uygulamasında herhangi bir acı hissedilmez, sadece batma ve yanma hissi oluşur. Karbon peeling sonrasında cilt üzerindeki düzelme etkileri 3 – 6 ay içerisinde gerçekleşir. Ciltteki etkileri ise yaklaşık olarak 1 – 1 buçuk yıl devam eder. Karbon peeling ile gençleşme etkisi 3 – 6 ay içerisinde gerçekleşir. Bu uygulama ile kısa sürede daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.karbon peeling uygulaması

Karbon Peeling Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Yan Etkileri

Uygulama sonrasında cilt üzerinde kısa sürede kaybolan hafif kızarıklıklar dışında bir değişiklik olmamaktadır. Sonrasında aşırı tahrişe neden olabilecek bir işlem yapılmadığı sürece özel bir önem ve dikkat gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Bu uygulamanın genel olarak kayda değer bir yan etkisi yoktur. Uygulanan işlem diğer lazer uygulamalarına nazaran daha güneşli dönemlerde güvenle uygulanabilir. Bu uygulama ile cildinizin genç ve güzel görünmesi sağlanmaktadır. Oldukça sağlıklı olan bu uygulama, kişinin cildinde herhangi bir iz oluşmasına neden olmaz.

Bir önceki makalemiz olan Ruj Yapımı Nasıl Gerçekleştirilir? başlıklı yazımızda ruj nasıl yapılır, ruj yapımı ve ruj yapma yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER