Karakterinize Göre Ayakkabı Kombinleri Yapımı

0
320

Ayakkabılar günlük hayatımızda her an ayağımızda olan gerek evin içerisinde günlerde, gerekse dışarıya çıkarken her an giydiğimiz şıklığımızı tamamlayan parçalardan bir tanesidir. Seçtiğiniz ayakkabılar aynı zamanda güzel bir görünümden ziyade karakterinizi de yansıtır. Bu sebeple karakterinize göre ayakkabı kombinleri yapmak oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü bu sene için neredeyse 2016 ayakkabı yılı oldu demek mümkündür.

Karakterinize Göre Ayakkabı Kombinleri Neden Önemlidir?

Ayakkabı denildiği zaman akıllarda pek çok kavram oluşabilmektedir. Ayakkabı kendi içerisinde pek çok ayrı çeşide ayrılmaktadır. Topuklu ayakkabı, spor ayakkabı, klasik ayakkabı, botlar, kışlık çizmeler, terlikler gibi ayrı ayrı gruplara ayrılmaktadırlar. Bu kadar gruplaşmanın ve önemli görülmesinin yanı sıra ayakkabıların pek çok insanın karakterini de yansıttığı düşünülmektedir. Özellikle kadınlar için bu durum çok daha büyük oranda geçerlidir. Tabiki erkekler de ayakkabı konusunda hassastırlar ama ayakkabıyı tutku derecesinde seven kadın sayısı elbette ki erkeklerden çok daha fazladır. Kadınlar için ayakkabı sadece bir ihtiyaç değil aynı zamanda bambaşka bir sevgi şeklidir. Yani bir nevi ayakkabı kadınlar için bir yaşam tarzıdır. Bu sebeple de kendinize göre ayakkabı kombinleri yaparken farkında olmadan kendinizi yansıtmış olursunuz.

Genel olarak bütün kadınların ihtiyacından çok daha fazla sayıda ayakkabısı olduğu bilinmektedir. Yani hiçbir kadın ihtiyacı olduğu kadar ayakkabıyı alıp da bu kadarı yeterli diye düşünmez. Genellikle yaş bakımından daha genç olan kadınlar günlük yaşamında rahat olan spor ayakkabıları tercih etmektedir. Genel anlamda bakıldığında spor ayakkabıda en çok tercih edilen markalar Puma, Adidas, Nike, New Balance ve Lacoste gibi markalardır. Ama ne kadar günlük hayatta spor ayakkabı tercih edilse de o kadınların bile en az 5 tane topuklu ayakkabısı ya da platform topuklu ayakkabısı vardır. Ama ayakkabıların kombinle ilgisi nedir? İşte renk ve modele göre ayakkabı kombinleri;

Kırmızı Ayakkabı Modelleri

Genellikle erkeklerin en çok ilgisini çektiğiniz dönemler kırmızı ve karakterinize göre ayakkabı kombinleri yaptığınız zaman olmaktadır. Özellikle hem parlak hem de kırmızı bir ayakkabı giydiyseniz erkeklerin sizin hakkında kalabalık yerlerde keşfedilmek istediğinizi düşünmesine yol açıyor. İlgi isteyen kadınların seçtiği ayakkabı türleri ise genellikle iddialı olan ve leopar desenli ayakkabı türleri olarak belirtiliyor.karakterinize göre ayakkabı kombinleri  kırmızı ayakkabı

Platform Topuk Ayakkabı Modelleri

Genel olarak ayakkabı tercihini platform topuk modelli ayakkabılardan yana kullanan kadınlar yeni trendleri, yeni çıkan ayakkabıları ve modayı oldukça yakından takip eden bir karaktere sahip oluyorlar. Erkeklerin gözünden bakıldığında ise genellikle karakterinize göre ayakkabı kombinleri yaptıysanız ve tercihiniz platform topuk çizme olduysa, aynı zamanda bu ayakkabılar kıyafetinize hiç uyum sağlamıyorsa siz erkekler açısından kendine güvenen bir kadınsınız demek oluyor. Eğer ayakkabılarınızı boyu kısa bir etek ile kombin yaptıysanız erkekler sizin ne istediğini bilen kadınlardan biri olduğunuzu düşünüyor.karakterinize göre ayakkabı kombinleriYani aslında bir genelleme yapmak gerekirse siz karakterinize göre ayakkabı kombinleri yaptığınızı düşünmeseniz de bütün kadınların birbirinden tamamen farklı olan bir karakteri ve buna bağlı olarak da bir tarzı var. Özellikle erkekler bu duruma çok büyük önem veriyorlar. Kendi ayakkabıları konusunda aynı özeni göstermeseler de kadınların ayakkabılarına oldukça farklı anlamlar yükleyebiliyorlar. Siz ayakkabılarınızı karakterinize göre seçtiğinizi düşünmeseniz bile aslında farkında olmadan tercih ve seçimlerinizle tam da karakterinize göre ayakkabılar giyiyorsunuz. Elbette bu konuda sizin düşüncelerinizin önemi olduğu kadar eşinizin ya da kardeşlerinizin de payı vardır. Siz dışarıdan kendinizi göremediğiniz durumlarda hayatınızda ki herhangi bir erkeğe sorabilir ve ayakkabı tercihinizi daha da net bir hale getirebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Yeşil Abiyeler Nasıl Kullanılabilir? başlıklı yazımızda 2017 yeşil abiye modelleri, yeşil abiye kombinleri ve yeşil abiye nerede giyilir hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER