Kapı Önü Dekorasyonu

0
398

Evinizin şıklığının dışardan da görülmesini istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey kapı önü dekorasyonunu özen göstermeniz. Kapı önü dekorasyonuna göstereceğiniz bu özenden ilk önce siz kendiniz mutlu olacaksınız bunu belirtmekte fayda var. Peki bunun için ne yapmam gerek diye sorabilirsiniz.

pencere-kapi-onleri-4Öncelikle yapmanız gereken ilk şey kesinlikle ve kesinlikle kapı önüne çöp ya da çöp kutusu bırakmamak olacaktır. Kapı önünde bulunan çöp ya da çöp kutusu komşularınızın sizin hakkınızda ön yargılı olmasına neden olurken kapı önü dekorasyonunuzu da olumsuz yönde etkileyen ilk faktördür.

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey hemen hemene her daire önünde görmüş olduğumuz o çirkin görüntüye sebep olan kapı önünde ayakkabı çıkartma alışkanlığından vazgeçmek olmalıdır. Kapı önünüzde duran üst üste yığılmış darma dağın olmuş hatta kimi zaman karşı daireye kadar uzanan bu ayakkabı yığını hem sizi rahatsız edecek hem de komşularınızın sizin hakkınızda yanlış fikirler oluşturmasına sebep olacaktır. Öncelikle kapı önünde ayakkabı yığından kurtulun ve onları koyacağınız güzel bir ayakkabı dolabına kaldırın. İlk önceliğimiz bu ayakkabı dolabının evinizin içinde olmasıdır. Ancak koridorunuzda ya da antrenizde böyle bir alanınız yoksa dışarı koyacağınız küçük bir ayakkabı dolabı da işinizi görecektir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus kullanacağınız ayakkabı dolabının ağzı kapaklı şık bir dolap olmasıdır. Plastik, dışardan ayakkabıların göründüğü ayakkabılık kullanımı kapı önü dekorasyonunun şıklığına pek bir etki etmemektedir.

pencere-kapi-onleri-24Ayakkabılarımızı kaldırdıktan sonra kapı önümüze koyacağımız küçük ve şık bir paspas kapı önü dekorasyonunun ilk adımlarından bir tanesidir. Kapı önüne koyacağınız bu paspasınızı ortalama 20 tl olarak hemen hemene her yerde bulabilirsiniz. Aldığınız bu paspası kendi zevkinize göre yapay çiçeklerle ya da diğer aksesuarlarla ( taş, kurdele, minik biblolar vs. ) süsleyebilirsiniz.

Kapı önü dekorasyonunda kullanılan bir diğer aksesuarda kapıya asacağınız küçük bir çelenk ya da hoş geldin yazısı bulunduran bir aksesuar asabilirsiniz. Bu aksesuarınızı ister paspasınıza uygun olarak isterseniz de tamamen bambaşka bir tarzda dizayn edebilir ve asabilirsiniz.

1451329714_kalp-kapi-onu-paspas-modelleriKapı önü dekorasyonu yaparken bu temel bilgilere dikkat ettikten sonra geri kalan aksesuarları kullanmak sizin kendi zevkinize kalmıştır. İsterseniz şık bir şemsiyelik koyabilir ya da yine aynı şekilde şık bir gazetelikle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde hoş bir koku kesesi koyarak da daha evinize girmeden evinizin hoş havasını dışarıya taşımız olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımızda 2017 perde modelleri, perde seçimi ve perdeler nasıl seçilmeli hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER