Kalça Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

0
265

Güzellik faktörü, kalça bölgesi için de geçerli olan önemli bir faktördür. Sarkan kalçalara karşılık daha toparlanmış ve kalkık bir görünümü ortaya çıkarmak için çok sayıda kalça sıkılaştırma işlemi uygulanmaktadır. Kadın ve erkek vücutları beden anlamında birbirinden çok fazla farklılık gösterirler. Bu farklılık çeşitli, kas, yağ ve kemik dokuları ile yakından alakalıdır. Bu faktörlerin, her iki cinsin vücuduna dağılımı ve görünümü, iki beden arasında çok büyük farklılıkları meydana getirmiştir. Kadınların bedenlerine kadınsılığı katan unsurlar belirli noktalarındadır. Bunlardan bir tanesi de kalça bölgesidir. Kalça bölgesi vücudun art kısmında yer alan, yoğun yağ içeren bir bölgedir. Ancak gerçek şu ki, hiçbir zaman yerinde sabit ve aynı kalabilen bir bölge değildir. Kalçalar, ağırlık noktası olduğu için, zamanla aşağı doğru sarkarak asılır. Bu da çok kötü bir görüntüyü ortaya çıkarır. Kadınsı olmanın bir alameti sayılan kalkık bir kalça görünümü için kadınlar pek çok çaba gösterirler. Bu çabalar çok sayıda ve çok farklıdır. Yapılan birtakım spor etkinlikleri kalça eritme, kalça kaldırma ve sıkılaştırma konusunda fayda sağlayabilmektedir. Ancak bu faaliyetler, ancak erken yaşta yapılmaya başlanması durumunda etki gösterir. Tüm bu sıkıntılar kalça sıkılaştırma estetiğini ortaya çıkaran önemli sebepler olarak görülür.kalça sıkılaştırma hareketleri

Kalça Sıkılaştırma Nedir?

Kalça sıkılaştırma, zaman içinde, kalça görünümünde ortaya çıkan bazı bozulmaların önüne geçek amacıyla yapılan estetik işlemlerini ifade etmektedir. Bu amaçla pek çok farklı tekniğin kullanıldığı bu estetik çeşidinde, çok kolay bir şekilde mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür. Kalça sıkılaştırma estetiği, cerrahi estetiğin gerekli olduğu bir işlemdir. Ortalama 3 saatte gerçekleştirilen başarılı operasyonlar sayesinde sımsıkı kalçalara sahip olunabiliyor.

Kalça Sıkılaştırma İşlemi

Kalça sıkılaştırma işlemi önemli bir cerrahi uygulamayı tarif eden estetik bir uygulamadır. Bu ameliyat için öncelikle, kalça estetiğinde tecrübe sahibi olan bir estetik uzmanı ile görüşmek gerekir. Kalçada gerçekleşen sarkmanın sebebi hakkında yapılan gözlem ve görüşmeler sonucu ameliyata karar verilir. Ani kilo alıp verme durumunun, genellikle kalça sarkmasına sebep olduğu bilinmektedir. Buna bağlı olarak ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyatta gerçeştirilen işlem, tam olarak, aşağı doğru sarkan kalçaların yukarı doğru asılması ile gerçekleşir. Bu işlem deri altından ipler aracılığı ile yapılır. Ancak bazı durumlarda, vücudun farklı yerlerinden alınan yağ blokları kalçalara yerleştirilerek de sıkı kalçalar elde edilebilir. Uygulama 2 yada 3 saati bulan bir zaman içinde, bir ameliyathanede ve genel anestezi altında yapılır.kalça sıkılaştırma metodları nelerdir

Kalça Sıkılaştırmada Alternatifler

Kalça sıkılaştırma işlemi için uygulanan cerrahi müdahaleye alternatif olarak bazı durumlar vadır. Ancak bunlar bir müdahaleden çok, bir tedbir olarak adlandırılır. Özellikle kalça sıkılaştıran, bacak ağırlıklı egzersizler, kalça sıkılaştırmada hayli önem taşıyor. Doğru beslenme alışkanlığı da vücuttaki yağ dağılımını daha düzenli hale getiriyor.

Bir önceki makalemiz olan Kilo Vermek İçin Diyet Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda kilo verme yöntemleri, kilo vermek için diyet listeleri ve kolay yoldan kilo nasıl verilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER