Kalça Eritme Hareketleri

0
262

Kalça eritme durumu özellikle kadınlar için çok sık problem olan bir durumdur. Genellikle genetik etkenlerden dolayı kalça büyüklüğüne sahip olan kadınların yanı sıra bölgesel yağlanma sonucu kalçası büyük olan kadınlar da vardır. B sorunu halledebilmek ve tam anlamıyla bir sonuç elde edebilmek için, kalça eritme hareketleri yapmanız gerekmektedir. Diyet ve spor şart olmakla birlikte kalçanızın istediğiniz şekle girmesini istiyorsanız kalça hareketlerini her gün düzenli olarak yapmalısınız. İlk günler oldukça zor gelebilir fakat vücudunuz hareketleri yapmaya alıştıktan sonra zorlanmamaya başlayacaksınız. Kalça kısmında, kalça eritme hareketleri ile yağların eridiğini rahatlıkla fark edebilirsiniz. Yağlar eriyip kişinin istediği boyuta gelene kadar egzersizler ara verilmeden yapılmalıdır. Sadece kalçalarınız düzgün bir şekle girmeyecek onun yanında vücudunuzu da formda ve fit tutmuş olacaksınız.

kalça eritme hareketiKalça Erime için Nasıl Bir Egzersiz Yapılmalıdır?

  • Kalça eritme hareketleri arasında ilk akla gelen günlük yapılan yürüyüşlerdir. Bunlar tempolu bir yürüyüş şeklinde gerçekleştirilmelidir. Her gün tempolu ve düzenli yapılan yürüyüşler kesinlikle etkisini kısa zamanda gösterecektir.
  • Jimnastik hareketleri kalça eritmek için harika bir egzersiz yöntemidir. Çember çevrilerek yapılan bel kıvırma hareketi de kalçalarınızı çalıştıracaktır.
  • Bisiklet sürmeniz size hem etrafı gezmeniz hem de geniş kalçalarınızdan kurtulmanız büyük bir şans olacaktır.
  • Ağırlık egzersizleri yaparak da kalçalarınızı inceltebilirsiniz.
  • Bacak hareketleri yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Çünkü bisiklet sürmek hızlı şekilde kalça eritme hareketi yapmanıza yardımcı olacak en önemli yöntemlerden biridir. Dolayısıyla yağ yakımınız hızlanacaktır. Örneğin, elinizi başınızın altına alacak şekilde yan yatıp, üst taraftaki bacağınızı bükmeden havaya kaldırın. Daha sonra yavaş bir şekilde indirin. Bu hareketi 3 defa ayrı ayrı olmak üzere toplamda 10 defa tekrarlayın. Daha sonra diğer tarafınıza yatıp diğer bacağınıza da aynı işlemi uygulamalısınız.

kalça eritme hareketleri nasıl yapılır

  • Diğer yöntemlerden bir tanesi de emekleme pozisyonu yapmaktır. Bir bacağınız dizinizin üstünde yerde dururken diğer bacağınızı dik konumda yukarı aşağı kaldırıp indirin. Bu hareketi ise yine aynı şekilde 3 defa ayrı ayrı olmak üzere toplamda 10 defa tekrarlayın.
  • Squatı artık çok geniş bir kitle bilmektedir. Çok fazla yararı olan bir hareket olması sebebiyle favori bir spor haline gelmiştir. Oldukça zor bir hareket olan sguatı zaman geçtikçe daha güzel ve daha öz güvenli bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. Squat hareketini izleyerek daha net anlayabilir ve görsel olarak hafızanıza kaydedebilirsiniz. Öncelikle ayaklar omuz hizasında açılır, sanki sandalyeye oturuyormuş gibi çömelmeye başlanılır. Eller yukarı kaldırılır. Ancak aşağı inme anında kalçalarınızı hafif dışarıya doğru itmeniz gerekmektedir. Squat en çok bu konuda zorlamaktadır. Fakat sadece bu şekilde tam tanımına uygun yapılan egzersiz kalçalarınızı ilk haftalarda bile şekle sokmayı başaracak cinstendir.

 

Bir önceki makalemiz olan Elma Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda elma diyeti, elma diyeti ile nasıl zayıflanır ve elma diyeti listeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER